Być kobietą, być kobietą... Recenzja książki „Kobietą być” Elizy ŻywickiejKsiążki, których bohaterkami są silne i niezależne kobiety cieszą się sporym zainteresowaniem. Osobiście chętnie sięgam po takie pozycje, ponieważ napawają mnie one przeświadczeniem, że nie jesteśmy tak kruche i zależne od mężczyzn, jak się nas przedstawia. Książka „Kobietą być” Elizy Żywickiej zainspirowała mnie do przemyśleń związanych z tematem bycia prawdziwą kobietą. Dzięki odwadze oraz szczerym wyznaniom zawartym na kartach tej pozycji dotarło do mnie, że mamy prawo popełniać błędy i wyciągać z nich wnioski.
Autor: Eliza Żywicka

Tytuł: „Kobietą być”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Be Beauty Eliza Żywicka

Data wydania za granicą: 2020-09-15

Data wydania:2016-12-19

Gatunek: pamiętnik, biografia, autobiografia

Liczba stron: 167Recenzja książki „Kobietą być” Elizy Żywickiej

Każdy rozdział przedstawia inną rolę kobiety, którą odegrała główna bohaterka. Żywicka opisuje szczerze swoje życie, decyzje oraz błędy, które popełniła. Przedstawia nam także ćwiczenia mające uchronić nas przed popełnianiem błędów i uświadamia, że wyciąganie wniosków z czyichś porażek jest możliwe.
Autorka chce nauczyć czytelniczki wybaczać, a także zrozumieć i zmienić swoje życie. Wszystkie rozdziały mają wpłynąć na czytelniczki, zmuszając je do przemyśleń na temat swojego dotychczasowego postępowania i niespełnionych marzeń. Powieść jest szczera, momentami aż do bólu, zetkniemy się w niej również z rozmaitymi emocjami i ćwiczeniami, które w mniemaniu autorki mają strzec nas przed błędami, z którymi ona sama musiała się zmierzyć. Co więcej, znajdziemy tu także dogłębny opis niełatwych przeżyć, mających swój początek już w okresie dojrzewania Żywickiej, dla której książka ta jest swoistego rodzaju rozliczeniem się z życia i intymną próbą do obnażenia własnych błędów.

Rola kobiety

Każdy rozdział „Być kobietą” opisuje inną rolę płci żeńskiej w życiu codziennym: matki, żony, pracownicy, przedsiębiorcy, a nawet szefa. Czytając tę książkę zrozumiałam, że kobieta to nie tylko kucharka, sprzątaczka, praczka czy niania. Mamy prawo żyć pełnią sił, spełniać się, marzyć i popełniać błędy.

Kobieta – silna płeć

Bohaterka wykazała się silną osobowością, pozwalającą nam, czytelnikom, zajrzeć do jej życia prywatnego, wypełnionego rodziną i przyjaciółmi. Uważam, że wykazała się ogromną odwagą opisując swój romans z żonatym mężczyzną, niezależnie od tego jak się on skończył. Innym przykładem jest rozdział poświęcony przyjaciołom, którzy mieli możliwość wypowiedzenia się na jej temat. Podczas czytania go nachodzi nas refleksja – ilu prawdziwych przyjaciół posiadam?Moim zdaniem książka „Kobietą być” jest przepięknie napisanym pamiętnikiem i autobiografią silnej, niezależnej kobiety, która rozlicza się ze swoim życiem, uważając, że utraciła jego sens. Zmusza czytelników do refleksji na temat podjętych przez nich decyzji, ich konsekwencji oraz popełnianych błędów. Gorąco polecam!Mieliście okazję czytać tę książkę? Co o niej sądzicie? Znacie bloga książkowego Elizy Żywickiej?
Zobacz także: Miłość w pakiecie

Latające anioły

* Za możliwość przeczytania tej niezwykłej książki, dziękuję autorce Elizie Żywickiej


1 komentarz:

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)