Kamil Zduńczyk „Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem” - recenzja książki

Pytania dotyczące sensu życia i ludzkiej egzystencji od wieków zajmują umysły filozofów, naukowców oraz zwykłych ludzi. W obliczu szybkich zmian technologicznych i społecznych, coraz bardziej złożonego świata, te refleksje stają się jeszcze bardziej palące. Książka Kamila Zduńczyka „Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem” wyróżnia się na tle innych, koncentrując się na osobistym doświadczeniu życia z Zespołem Tourette'a. 

 

kamil-zdunczyk-jestem-alfa-i-omega-poczatkiem-i-koncem-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl


Autor: Kamil Zduńczyk
Tytuł: „Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem”
Data wydania: 2024-01-01
Wydawnictwo: Self publishing
Gatunek: biografia, autobiografia
ISBN:  ‎ 9798872664451
Liczba stron: 68
Ocena: 10/10


Kamil Zduńczyk „Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem”

„Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem” autorstwa Kamila Zduńczyka to autobiograficzna książka opisująca życie z Zespołem Tourette'a. Autor dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami, wprowadzając czytelnika w świat codziennych zmagań i wyzwań związanych z tą neurologiczną chorobą.


Książka rozpoczyna się od dzieciństwa Zduńczyka, kiedy to pierwsze objawy Zespołu Tourette'a zaczęły się ujawniać. Autor opisuje swoje wczesne lata, trudności w szkole, niezrozumienie ze strony rówieśników i nauczycieli oraz walkę z niekontrolowanymi tikami. Te wczesne doświadczenia kształtują jego późniejsze życie, wpływając na jego poczucie własnej wartości i relacje z innymi ludźmi.


Autor przechodzi przez różne etapy życia, pokazując, jak choroba wpływa na jego młodość, dojrzewanie i dorosłość. Opisuje trudności w nawiązywaniu przyjaźni, wyzwania związane z poszukiwaniem pracy i rozwojem kariery. Pomimo tak wielu przeciwności, autor pokazuje swoją determinację i siłę w pokonywaniu przeszkód. Książka zawiera także momenty zmuszające do refleksji na temat akceptacji samego siebie, ciągłej chęci samorozwoju i poszukiwania sensu życia mimo choroby.


Jednym z kluczowych wątków jest relacja Kamila Zduńczyka z jego rodziną i bliskimi, którzy wspierają go w walce z Zespołem Tourette'a. Autor dzieli się historiami o wsparciu i zrozumieniu ze strony rodziców, rodzeństwa oraz przyjaciół, którzy pomagają mu radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.


Książka nie unika trudnych tematów, takich jak depresja, izolacja społeczna i problemy emocjonalne, które często towarzyszą osobom z Zespołem Tourette'a. Zduńczyk opisuje swoje zmagania z tymi problemami, jednocześnie pokazując, jak ważne jest poszukiwanie pomocy i wsparcia.


Pomimo wszelkich trudności, „Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem” jest również historią nadziei i siły. Autor pokazuje, jak można znaleźć siłę w sobie, aby przezwyciężyć przeciwności losu i wieść życie na satysfakcjonującym poziomie.
Na końcu autor zmusza do refleksji i zastanowienia się nad istotą życia i docenianiem jego jaśniejszej strony. Autor poprzez swoją twórczość zachęca czytelników do otwartości, zrozumienia i empatii wobec osób zmagających się z różnymi chorobami i niepełnosprawnością. Dla zainteresowanych znajduje się tam także małe kompendium wiedzy o Zespole Tourette'a, gdzie bardzo dokładnie zostały omówione wszelkie aspekty tej choroby.


Szczerze o życiu z Zespołem Tourette'a

Jednym z głównych walorów książki Kamila Zduńczyka jest jej szczerość i autentyczność. Autor dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami związanymi z Zespołem Tourette'a, co sprawia, że jego opowieść jest nie tylko bardzo autentyczna, ale także głęboko poruszająca. Zduńczyk posługuje się przystępnym językiem, dzięki czemu jego historie i refleksje są zrozumiałe i inspirujące dla szerokiego grona odbiorców.

 

Kolejnym atutem książki jest jej struktura. Podział na krótkie, tematyczne rozdziały sprawia, że lektura jest łatwa do przyswajania, a jednocześnie pozwala na głębsze zanurzenie się w przeżycia autora. Zduńczyk nie narzuca czytelnikowi gotowych odpowiedzi, lecz zachęca do własnych poszukiwań i przemyśleń, co czyni książkę angażującą i niezwykle wartościową.


Kamil Zduńczyk przybliża czytelnikom Zespół Tourette'a, wyjaśniając medyczne aspekty choroby, jak i jej wpływ na codzienne życie. W ten właśnie sposób książka nie tylko wzbogaca wiedzę, ale także buduje empatię i zrozumienie wobec osób zmagających się z tym schorzeniem.


Kamil Zduńczyk „Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem” - recenzja książki

„Jestem alfą i omegą, początkiem i końcem” Kamila Zduńczyka to książka, która wprowadza czytelnika w głęboką refleksję nad życiem z Zespołem Tourette'a. Autor dzieli się nie tylko swoimi trudnościami i wyzwaniami, ale również przemyśleniami na temat akceptacji siebie, sensu życia i miejsca człowieka w świecie. To niezwykle osobiste spojrzenie na ludzką egzystencję, które może dotknąć każdego czytelnika, poszukującego zrozumienia w kontekście własnych doświadczeń życiowych. Poprzez dokładny opis osobistych przeżyć, autor zabiera nas w podróż po tajemnicach życia, zadając fundamentalne pytania o sens i cel naszej egzystencji. Książka ta jest szczera, autentyczna i przystępna, a jej edukacyjne walory czynią ją wartościową lekturą dla każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć siebie i innych. Piękna, wzruszająca i do bólu prawdziwa. Mimo, że sama zmagam się z wieloma chorobami, ta autobiografia po prostu mną wstrząsnęła. Gorąco polecam!

 


Czytasz biografie lub autobiografie? Co sądzisz o tej pozycji? Sięgniesz po nią?
Czy wiesz z czym wiąże się Zespół
Tourette'a?
* Wpis powstał w ramach współpracy z autorem

9 komentarzy:

 1. Minimalnie coś wiem o tym Zespole, więc tym bardziej chętnie zgłębię swoją wiedzę na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biografii nie lubię, ale takie książki o tym, jak żyć z jakimś problemem lub chorobą owszem. Więc chętnie sięgnę, bo nigdy nie miałam okazji czytać o osobie z tym zespołem i wydaje mi się, że warto poszerzyć wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewiiele wiem o tej chorobie, tylko ogólne informacje, z zainteresowaniem sięgnę po tytuł, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem fanką biografii, ale książka z pewnością porusza ciekawe i ważne zagadnienie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka nie jest mi obca, ale przeczytać książkę stworzoną przez osobę borykającą się z tym schorzeniem to coś całkiem nowego. Angela

  OdpowiedzUsuń
 6. Kamil Zduńczyk7 lipca 2024 08:33

  Witam serdecznie. Książka papierowa jest dostępna w linku poniżej. Niebawem jak się uda to będzie dostępny eBook na empiku. Zachęcam do zakupu i pozdrawiam. Autor.
  https://www.amazon.pl/Jestem-alf%C4%85-omeg%C4%85-pocz%C4%85tkiem-ko%C5%84cem/dp/B0CQWD4NSD/ref=mp_s_a_1_1?crid=3CPOCOD3WQMBY&dib=eyJ2IjoiMSJ9.aiSd8ifo93KosvwmZ8I4VQ.LwmbctBLxClYc3qY5yvEnx9Pmk3LM9K4PaGwqaszFYc&dib_tag=se&keywords=kamil+zdunczyk&qid=1720333837&sprefix=kamil+zdunczyk%2Caps%2C154&sr=8-1

  OdpowiedzUsuń
 7. Autobiografie potrafią być bardzo poruszające. Na pewno sięgnę po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka. Dawno nie czytałam autobiografii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam już kilka autobiografii, ale ta wydaje się naprawdę wyjątkowa.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)