Zły do szpiku kości. Recenzja książki „Pamiętnik diabła” Adriana BednarkaKażdy z nas lubi sobie od czasu do czasu przeczytać lub obejrzeć coś mrocznego, wywołać uczucie strachu oraz zaskoczyć się nie zawsze happy endem. Rzadko kiedy znajduje się książka, która jest w stanie wywrzeć na mnie mocne wrażenie, ale muszę przyznać, że ostatnio udało się to Adrianowi Bednarkowi. Zdecydowałam się sięgnąć po jego debiutancką powieść „Pamiętnik diabła” i jak się okazało, wciągnęła mnie ona niemal od pierwszych stron, a nawet zmusiła do kilku ważnych refleksji. Zadałam sobie pytanie, czy w realnym świecie może istnieć taka osoba, jaką wykreował Adrian Bednarek? Zapraszam was wszystkich na omówienie książki, w której główną rolę gra Kuba Sobański!Autor: Adrian Bednarel

Tytuł: „Pamiętnik diabła”

Cykl: Kuba Sobański (tom 1)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res

Rok wydania: 2017

Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Liczba stron: 440

Adrian Bednarek „Pamiętnik diabła”Kuba jest 22-letnim studentem prawa, nigdy nie narzekał na brak środków do życia, zawsze śmiało korzystał z wszelkich dobrodziejstw, jakie podsuwał mu los. Utrzymywany przez zamożnych rodziców posiadał wszystko, co było nieosiągalne dla jego rówieśników – nowoczesny apartament, dobry samochód, a także piękną dziewczynę. Życie Kuby to głównie imprezy – oczywiście w towarzystwie osób o podobnym statusie materialnym – na których chłopak nigdy nie stronił od używek takich jak alkohol czy koks.

Zły do szpiku kości
Patrząc na chłopaka z perspektywy jego majątku i ambitnego kierunku studiów można byłoby pomyśleć, że to idealny kandydat na męża, ojca oraz zięcia. Nikt jednak nie wie, że Kuba skrywa w sobie dość mocną pasję – kocha zabijać. W jego głowie od czasu do czasu rodzą się pragnienia, które musi wykonać, aby czuć się dobrze. Mężczyzna wybiera swoje ofiary spośród kobiet o określonych cechach. Gdy już obierze ,,cel’’, rozpoczyna proces polowania., a następnie zabija i zaciera za sobą wszelkie ślady.
Zbrodnie, których dokonał, są przerażające, a ciała niewinnych kobiet, które obrał za cel, są zmasakrowane. Czy policja znajdzie trop pozwalający znaleźć budzącego grozę mężczyznę z Krakowa? Czy Kuba, spełniając swoje pragnienia, popełni błąd?

Podchodząc do lektury „Pamiętnik diabła”, nie spodziewałam się fajerwerków, jest mało mrocznych książek, które potrafiły zrobić na mnie wrażenie, ale stworzona przez autora fabuła wbiła mnie w fotel. Minął już pewien czas, odkąd przeczytałam całą książkę i odłożyłam ją na półkę, a nadal jestem pod wielkim wrażeniem, jak potoczyły się dalsze losy głównego bohatera. Powieść została napisana w formie pamiętnika. Dowiadujemy się więc, co spowodowało, że w ludzkiej skórze narodził się diabeł. Narrator opisuje poszczególne dni, zwracając przy tym uwagę na każdy szczegół, każdy aspekt życia, codzienne czynności oraz momenty, w których Kuba przygotowywał się do zbrodni.

Mężczyzna planuje wszystkie morderstwa, zachowując zimną krew. Kiedy dopadnie swoją ofiarę, nie potrafi opanować swoich żądz, zadając cierpienia niewinnym osobom. Po wykonaniu zbrodni czuje się spokojny, nie męczy go poczucie winy oraz wyrzuty sumienia. Potrafi opanować się przy swojej dziewczynie czy sąsiadce, która sprawia, że odpływa myślami do innego świata.

Recenzja książki „Pamiętnik diabła” Adriana Bednarka
Adrian Bednarek zadebiutował swoją powieścią „Pamiętnik diabła” w przepięknym stylu. Stworzył niezwykle oryginalną oraz wzbudzającą emocje postać, która przeraża, wywołuje ciarki i szybsze bicie serca – ale na pewno nie z miłości, ale czystej obawy. Gdy przychodziły takie momenty, że musiałam na moment odłożyć lekturę, mentalnie nie mogłam wyrwać się ze świata wykreowanego przez autora – to straszne, ale wciąż myślałam o Sobańskim i chęci poznania kolejnych epizodów z jego życia. Adrian Bednarek w tym roku wydał, czwartą część losów głównego bohatera, przede mną jeszcze trzy serie z tym sprawiającym niepokój bohaterem. Nie mogę się doczekać!Mieliście okazję czytać jakąś książkę Adriana Bednarka? To jest historia dla Was, czy niekoniecznie?


Zobacz także:
Córeczki
Ona
*Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorowi, którym jest Adrian Bednarek


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)