Psychopatyczna miłość. Recenzja książki „Ona”

Książka, to najlepszy towarzysz podczas wakacyjnych wyjazdów. Umili czas spędzony w pociągu, ale także po towarzyszy podczas wypoczynku nad morzem. W końcu jest to jedyny taki okres, kiedy obowiązki schodzą na dalszy plan, a my w końcu mamy trochę czasu dla siebie. Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki „Ona”, której autorem jest Adrian Bednarek. Znam twórczość tego autora i możecie być pewni, że ta książka dostarczy Wam wielu emocji podczas wakacyjnego wypoczynku.

Autor: Adrian Bednarek

Tytuł: „Ona”

Wydawnictwo: Amare

Data wydania: 2022-05-18

Kategoria: kryminał, sensacja, thriller

Liczba stron: 344Psychopatyczna miłość

W swojej nowej książce Adrian Bednarek opowiada historię nastoletniego Piotra, zakochanego na zabój w swojej sąsiadce Alicji, względem której czuje coraz mocniejsze pożądanie. Obsesyjna miłość sprawia, że chłopak nie czuje oporu przed śledzeniem wybranki swego serca, zakradaniem się do jej pokoju, odkrywania sekretów z nią związanych lub wszelkich prób zwrócenia na siebie uwagi. Nic nie zmienia jednak faktu, że dziewczyna traktuje Piotra jak powietrze, a niedługo później wyjeżdża. W przypadku tej relacji powiedzenie „co z oczu, to i z serca” nie ma żadnego przełożenia na realia, bowiem chłopak wciąż myśli o obiekcie swoich westchnień. Zmienia wygląd, robi widoczne postępy w umiejętności manipulowania drugim człowiekiem i rozkochuje w sobie przyjaciółkę Alicji. Wszystko po to, aby spełnić swoje marzenie – zdobyć byłą sąsiadkę. Mija sześć lat, gdy Piotr czuje się naprawdę gotów, aby wcielić w życie swój plan. Problemu nie stanowi dla niego również fakt, że młoda kobieta planuje wkrótce wyjść za mąż za innego mężczyznę. Główny bohater zdaje sobie sprawę z tego, że jego zamiary wywołają ogromny chaos i jest świadom konsekwencji swoich czynów, jednak choćby świat miał stanąć w ogniu, on nie spocznie, póki wszelkie sprawy nie ułożą się po jego myśli.

„Ona” Adrian Bednarek


Autora książki ,,Ona'' znam z poprzednich publikacji, ale – choć dotychczas wydawał genialne thrillery psychologiczne – tym razem pokusił się o wydanie thrillera erotycznego, co zaintrygowało mnie do tego stopnia, że musiałam sięgnąć po ten tytuł. Muszę przyznać, że wszystko ma tu ,,ręce i nogi'' – erotyka, intryga, dreszczyk emocji oraz zaskakująca puenta. W trakcie lektury obserwujemy cechy toksycznej relacji, przeplatanej pikantnymi wstawkami oraz mechanizm sposobu myślenia Piotra, stanowiący pokłosie jego dzieciństwa. Bednarek jak zwykle nie zawodzi warsztatowo, ponieważ książkę czyta się jednym tchem, a to dzięki nagłym zwrotom akcji i trzymającej w napięciu fabule.


Recenzja książki „Ona” Adriana Bednarka

Myślałam, że znam styl Adriana Bednarka, ale w tej książce pozytywnie się zdziwiłam, bo odkryłam inną „pisarską twarz” autora. „Ona” przypomina puzzle, składające na samym końcu w dobrze dopracowaną i skrzętnie obmyśloną całość – co doceniam, bo nie lubię przyłapywać twórców na gubieniu się w swoich własnych historiach. Dzięki autorowi mogłam wejść do głowy wariata, psychopaty i manipulanta, co było mocnym doświadczeniem. Podsumowując, spotkacie się tu z tyglem gatunków, zastrzykiem emocji i prawdziwym pisarskim rzemiosłem. Koniecznie sięgnijcie po książkę „Ona” Adriana Bednarka. Nie pożałujecie!

Znacie inne książki Adriana Bednarka? Co sądzicie o tej powieści?Przeczytaj także:Córeczki - Adrian Bednarek

Łowca - Agnieszka Pruska*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Amare

7 komentarzy:

 1. W ten tytuł nie wbiję się, ale wierzę, że wiele emocji wydobywa się podczas jego czytania, mroczna natura człowieka przyciąga. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Autora znam, ma fajny styl, tworzy ciekawe książki, więc chętnie sięgnę i po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest nietypowa pod względem treści i warto mieć ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie nie znam tego tytułu. Ciekawa recenja jednak książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę książkę u siebie i niedługo będę ją czytać. Kupiłam niedawno na taniej książce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo bym chciała przeczytać tą książkę. Już od dłuższego czasu się czaję, by ją zamówić. Lubię styl pisania tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam inne książki autora i koniecznie muszę sprawdzić jak wypadł w tym nieco innym klimacie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)