Seria książeczek dla dzieci Martyny Kwiatkowskiej autorki podróżniczego bloga pojedztam.pl


Całkiem niedawno obchodziliśmy święto wszystkich dzieci pospolicie zwanym Dniem Dziecka. Z tej okazji postanowiłam zakupić prezent dzieciom siostry mojego narzeczonego. Ciężko było coś dla nich wybrać, ponieważ mają wiele rzeczy. Chciałam też by ten prezent, nie był kolejną zabawką, a czymś, co przy okazji sprawi, że będą się rozwijać. Spędziłam wiele godzin na poszukiwaniu tego idealnego podarunku, aż w końcu natrafiłam na książki autorstwa Martyny Kwiatkowskiej.
MARTYNA KWIATKOWSKA I JEJ SERIA KRAINA...
Martyna Kwiatkowska jest absolwentką studiów filologii rosyjskiej. Prowadzi własną działalność gospodarczą oraz bloga (wraz z siostrą bliźniaczką). W wolnym czasie zajmuje się pisaniem książek. Tym sposobem łączy pasje, bo na blogu pisze nie tylko o literaturze, ale także o podróżach, których wraz z siostrą jest wielką miłośniczką. Jej seria Kraina... to krótkie opowiadania o trójce przyjaciół: Dorci, Maćku i Tadku. W każdej z książek znajdziemy cytat dotyczący zawartej w niej historii. Teksty są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale uważam, że spodobają się również starszym pociechom.


KRAINA DZIELNYCH OBOZOWICZÓW
Opowiada o pierwszym samodzielnym obozie grupki przyjaciół, czyli właśnie Dorci, Maćka i Tadka. Przekonują się na nim, jak ważna jest ich przyjaźń. Książka będzie idealna dla dzieci, które właśnie mają zmierzyć się z samodzielnym wyjazdem. Często nawet samodzielny wyjazd do babci czy na szkolną wycieczkę powoduję u dziecka strach. Warto wtedy sięgnąć po właśnie to opowiadanie.


KRAINA ZREALIZOWANYCH MARZEŃ
Książeczka opowiada o niczym innym jak o marzeniach. Przypomina o tym, że warto w nie wierzyć oraz dążyć do ich spełnienia. To opowiadanie ma za zadania ukazać, że marzenia to często to, co nam dokładnie gra w duszy i że na prawdę warto je spełniać.


KRAINA BEZ KSIĄŻEK
W książeczce znajdziemy odpowiedź na pytania takie jak: "Dlaczego czytanie to fajna sprawa?", "Dlaczego niektórzy czytają dużo, a nie którzy w ogóle?", "Jak zachęcić kogoś do czytania?" oraz "Co by było gdyby nie było książek?" Moim zdaniem to opowiadanie jest idealne by przypomnieć dzieciom, jak ważne jest czytanie.


KRAINA SPADAJĄCEJ GWIAZDY
Zapewne każdy z was wie, że gdy spada gwiazda, trzeba pomyśleć życzenie. Wiecie na pewno również, że do Wigilijnego stołu zasiadamy po zobaczeniu na niebie pierwszej gwiazdki (oczywiście, jeśli niebo jest bezchmurne, bo inaczej nie będzie jej widać). Ta książeczka ma przypomnieć, że w święta nie liczą się tylko prezenty. Ukazuje również, że prezentem może być również obecność, pomoc oraz życzliwe gesty. To opowieść, która zachęca dziecko do zadumy i zastanowienia, co się dla niego najbardziej liczy w święta.


PODSUMOWANIE
Wszystkie książeczki moim zdaniem są świetne. Są idealnym początkiem rozmów z dziećmi na różne tematy. Napisane są zwięźle i na temat. O tych książkach powinno się zrobić głośno. Są fantastyczne do nauki dzieci tego, co jest najważniejsze w naszym świecie. Myślę również, że i dorośli mogą coś z nich wynieść i wziąć sobie do serca.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)