Najpiękniejsze opowiadania o miłości. Recenzja książki „Miłość w pakiecie”Mimo, że wzajemnie tworzymy wiele relacji, część z nas nie wie, jak kochać, aby stworzyć związek o stalowych fundamentach. Właśnie dlatego przychodzę z opinią na temat ważnej i niezwykle uskrzydlającej powieści. „Miłość w pakiecie” to dziewięć historii opisanych przez dziewięć polskich autorek, rzucających nowe światło na różne momenty w życiu kobiet. Choć wspólnym mianownikiem jest tutaj uczucie, zdecydowanie nie jest to książka o bajkowych motywach, ale pozycja o uczuciach z krwi i kości, którym nie brak goryczy – przeczytamy tu zarówno o pierwszych pocałunkach, ale i prozie długoletnich związków i zdradach. Plus jest jednak taki, że każda z bohaterek znajduje swoje światełko w tunelu.


Autorzy: Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Melisa Łada, Wioletta Piasecka, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek

Tytuł: „Miłość w pakiecie”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Miasto Książek

Data wydania: 2022-02-14

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 225


„Miłość w pakiecie”Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości. Po lekturze uważam, że niektóre z opisanych historii zdecydowanie zasługują na dłuższy wątek, a nawet na swoją własną książkę. Czasami odnosiłam jednak wrażenie, że czegoś tu brakuje, coś jest niedopowiedziane. Takie uczucie doskwierało mi w szczególności po drugim opowiadaniu, dotyczącym dwóch sióstr. Zabrakło mi dokładniejszej wzmianki na temat ich przeszłości, a także jak toczyło się ich życie przed niespodziewaną wizytą. Jest to nieco rozwinięte, jednakże chętnie dowiedziałabym się o nich więcej. Pomimo tego, spodobało mi się to opowiadanie.


Najpiękniejsze opowiadania o miłości


Moje serce skradły za to dwie opowieści – „Zamiana” oraz „O tym, co najważniejsze”. Pierwsza z nich opowiada o dość nietypowym spotkaniu dwóch osób. Ta historia udowadnia, że los zawsze znajdzie sposób, aby połączyć dwie osoby i nie ma takiej siły, która mogłaby temu zapobiec. „O tym, co najważniejsze” opisuje z kolei perypetie małżeństwa, które przeżywa swoje wzloty i upadki. Tu autorka zwróciła uwagę na to, jak ważna jest rozmowa i jak trudno jest się na nią czasami odważyć.


Recenzja książki „Miłość w pakiecie”

„Miłość w pakiecie” to lekka książka, w sam raz do przeczytania w jeden wieczór, ze względu na przystępny język. Jednym z minusów są – momentami – puste dialogi. Nie zawsze śledziłam rozmowy bohaterów z zaciekawieniem. Pomimo krótkiej treści, śmiało jestem w stanie powiedzieć, że każda z opowieści wskazuje nam, by rozmawiać, nie ukrywać niczego, zwłaszcza przed swoim partnerem/partnerką. Związek, w którym występują pewne nieścisłości i brakuje szczerych rozmów, jest kruchy i grozi rozpadem. Prędzej czy później dojdzie do sytuacji, która może przekreślić wszystko. Warto więc temu zapobiegać, edukując się i poznając historie innych kobiet. Wierzę w to, że wzajemnie możemy się od siebie wiele nauczyć, czego dowodem jest właśnie ta książka. Gorąco ją polecam!

Słyszeliście wcześniej o tej książce? Co o niej sądzicie? Czytacie czasami historie o miłości?
Zobacz także: Walerian i Róża

Ryzykowny pocałunek
* Za możliwość przeczytania książki dziękuję jednej z autorek, Ewelinie Kwiatkowskiej - Tabaczyńskiej

1 komentarz:

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)