Gdy miłość powraca. Recenzja książki Weroniki Tomali „Contadina. W sieci kłamstw”Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje, a każdy z nas ma w swoim sercu taką jedną osobę, dla której mógłby zrobić dosłownie wszystko. Nie ma znaczenia, ile lat się nie widzimy i jak wiele krzywd sobie wyrządziliśmy. Czasami trawią nas tak silne uczucia, że nie potrafimy nad nimi zapanować i to właśnie one dyktują nam sposób, w jaki kierujemy swoim życiem. Dokładnie taką samą historię poznajemy w najnowszej książce Weroniki Tomali „Contadina. W sieci kłamstw”, która swoją premierę miała w styczniu tego roku.


Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie, w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca, gdzie mieszka miłość.- Audrey Hepburn

Autor: Weronika Tomala

Tytuł: „Contadina. W sieci kłamstw”

Seria: Niebezpieczna miłość (tom 1)

Data wydania : 2023-01-11

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788383170411

Liczba stron: 368

Ocena: 9/10

Weronika Tomala „Contadina. W sieci kłamstw”

W książce poznajemy Sofię. Gdy dziewczynka miała czternaście lat przeprowadziła się do nowego miejsca i musiała zaaklimatyzować się w nowej szkole. Bohaterka wcześnie straciła matkę, przez co była wycofana i zamknięta w sobie. Jej smutek oraz brak ufności sprawiły, że rówieśnicy nie przepadali za nową koleżanką. W efekcie Sofię w szkole spotykały same przykrości. Dopiero Fabio przyszedł jej z pomocą. Nieco mroczny chłopak ochronił ją.


Pomiędzy nastolatkami rodzi się niż porozumienia. Stają się swoimi powiernikami, a gdy dorastają zaczynają odkrywać, że łączy ich coraz więcej. Powoli rodzą się w nich uczucia, które prowadzą ich ku związkowi. I gdy wszystko jest na dobrej drodze, chłopak wraz ze swoją rodziną nagle znika. Z dnia na dzień Sofia traci z nim kontakt i nie ma pojęcia, co się stało. Jednak dni mijają, a ona powoli musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, w której brak jej pierwszej miłości.Gdy miłość powraca

Gdy po raz kolejny towarzyszymy naszej bohaterce nie jest już zagubioną nastolatką szukającą obrońcy, a dorosłą kobietą, która ma męża i czeka na narodziny swojego pierwszego dziecka. I jak na złość, gdy wszystko układa się po jej myśli do jej życia powraca Fabio. Facet również ma poukładane życie, a jednak szybko przekonuje się, że stara miłość nie rdzewieje. Jednak bohaterów dzielą lata rozłąki, w trakcie której bardzo się zmienili. Pytanie, czy będą umieli się teraz porozumieć i czy będą chcieli…


Bardzo dobrym zabiegiem było dodanie do tej historii mafijnego wątku, dzięki któremu akcja stała się ciekawsza, bardziej tajemnicza oraz dynamiczna. Oczywiście smaczku dodają także włoskie krajobrazy, na tle których dzieją się opisywane wydarzenia. Do tego warto dodać życiowe rozterki oraz uczucia, których w żaden sposób nie da się wyciszyć. To brzmi jak całkiem dobry romans i właśnie taka jest ta książka.Recenzja książki Weroniki Tomali „Contadina. W sieci kłamstw”

„Contadina. W sieci kłamstw” Weroniki Tomali to powieść pełna tajemnic, emocji i niebezpieczeństwa. Autorka przedstawia czytelnikowi skomplikowany świat, w którym intrygi mafijne i zagadki prowadzą do odkrycia prawdy. Powieść skupia się również na sile i trwałości prawdziwej miłości, która przetrwa nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir niebezpiecznych wydarzeń, sekretów i trudnych wyborów, co sprawia, że książka nieustannie trzyma w napięciu. Propozycja od Wydawnictwa Pascal „Contadina. W sieci kłamstw” Weroniki Tomali to opowieść, która stawia pytania o naturę relacji międzyludzkich i odkrywa ich głęboką, często nieznaną wcześniej stronę. Jeśli szukasz ciekawej i wciągającej powieści na weekend, to ta książka na pewno przypadnie Ci do gustu. Gorąco polecam!


Znasz twórczość Weroniki Tomali? Udało CI się już przeczytać tę powieść? Co o niej sądzisz?


Zobacz również:

- „Grzeszne strony namiętności”

- „W sieci pożądania”

- „Złe decyzje”


* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuję Wydawnictwu Pascal

6 komentarzy:

 1. To nie jest książka dla mnie. Chyba za dużo czytałam podobnych, bo teraz je omijam. Mam jednak kogoś, kto pewnie z przyjemnością się na nią skusi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że dodanie mafijnego wątku dodatkowo wywołało u odbiorcy pożądane emocje.

  OdpowiedzUsuń
 3. To są totalnie moje klimaty. Uwielbiam wątek mafijny w książkach, zawsze dzieje się coś zaskakującego. Chętnie zapoznam się z książką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio przeczytałam tyle książek z mafijnym wątkiem, że mam ich na jakiś czas dość.

  OdpowiedzUsuń
 5. O autorce słyszałam wiele dobrego i chętnie sięgnę w końcu po coś jej autorstwa

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam i bardzo mi się podobało, ogólnie lubię książki tej Autorki, nigdy nie zawodzą.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)