To nie może się udać. Recenzja książki Anny Langer „Zacznijmy od nowa” TaniaKsiazka.plMówi się, że praca jest jednym z najgorszych miejsc, w których mogą pojawiać się romanse. W końcu nigdy nie wiadomo, jak się one skończą, a do pracy wciąż trzeba chodzić… Niestety wyobraźnia lubi nam płatać figle, a biura są właśnie jednymi z tych środowisk, w których miłość uwielbia kwitnąć. Doskonale przekonują się o tym bohaterowie książki Anny Langer „Zacznijmy od nowa”.Autor: Anna Langer

Tytuł: „Zacznijmy od nowa”

Data wydania : 2023-05-17

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788383213316

Liczba stron: 376

Ocena: 7/10

Anna Langer „Zacznijmy od nowa”

Główną bohaterką książki jest Aneta. To kobieta po przejściach, którą dawniej określano zimną suką. Nierzadko i ona sama tak o sobie mówiła. Teraz rozpoczyna wszystko od nowa i liczy na to, że nowy start przyniesie do jej życia powiew świeżości. Kobieta wychowuje córkę i ma nadzieję, że ich codzienność wreszcie będzie spokojna i poukładana. Jej idylla zdaje się rozwijać. Gdyby tylko nie Kasjan…
Kasjan jest jedną z bardziej znanych osób w firmie. Nadęty dupek, który jest mistrzem sarkazmu, nieprzyjemnych komentarzy, kąśliwości i ogólnej złośliwości. Uważa, że small talki to tylko głupota i strata czasu. Woli samotnie pić kawę i spokojnie skupiać się na swoich obowiązkach. Jego nienaganny wygląd i perfekcjonizm sprawiają, że wkurza współpracowników jeszcze bardziej. Ma skłonność do dyrygowania innymi i rozstawiania ich po kątach.


Wybuchowa atmosfera

Gdy Aneta z Kasjanem trafiają na siebie, atmosfera wyraźnie się zagęszcza. Kobieta nie przywykła do tego, aby rozstawiano ją po kątach i mówiono, co ma robić. Doskonale zna swoje obowiązki i nie życzy sobie, aby ktokolwiek próbował w nie ingerować. Stąd też każde kolejne spotkanie na korytarzu podnosi ciśnienie tej dwójki coraz bardziej. Pewnego dnia w firmie jest organizowana impreza. Aneta i Kasjan nie wytrzymują już napięcia i pokazują, że pod przykrywką wzajemnej niechęci kryje się coś więcej…


Oczywiście książka realizuje motyw hate love i trzeba przyznać, że robi to ze smakiem. Obaj bohaterowie są silni i ambitni i nie pozwalają wejść sobie na głowie. Gdy dwa równie silne charaktery spotykają się ze sobą powstaje mieszanka wybuchowa. Co jednak kryje się za ich pozorną powagą, powściągliwością i kąśliwością? Anna Langner w bardzo szczegółowy sposób wykreowała bohaterów, dzięki czemu otrzymaliśmy smakowity i bardzo emocjonalny romans.


Recenzja książki Anny Langer „Zacznijmy od nowa”

Książka Anny Langer „Zacznijmy od nowa” to świetna obyczajówka na wakacje czy weekendowy wyjazd. Można się przy niej zrelaksować, choć nie braknie też momentów, w których będziesz się wkurzać lub poczujesz uścisk w gardle. I chyba właśnie dla tak różnorodnych wrażeń warto sięgnąć po tę książkę. Gorąco polecam!

Co sądzisz o tej książce? Sięgasz po powieści z motywem hate love? Co ciekawego ostatnio udało Ci się przeczytać?
Zobacz również:

- „Spring Fever”

- „Alicja po drugiej stronie przyjemności”

- „Słodka nienawiść”

* Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Taniaksiazka.pl

11 komentarzy:

 1. Lubię takie książki. Będę się rozglądać za nią

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam czegoś podobnego. Zapiszę sobie ten tytuł

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna propozycja na lato. Jestem ciekawa tej książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę przeczytać tę książkę, zwłaszcza że ma różnorodne wrażenia do zaoferowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Motyw hate love w książkach bardzo lubię i z tym tytułem chętnie się zapoznam. Dopisuje na swoją listę 😁

  OdpowiedzUsuń
 6. Czaję się na twórczość tej autorki, ale jeszcze nie miałam okazji sięgnąć po jej książki

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się być idealną lekturą na weekend. Dzięki za ciekawą recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogromnie mi się podoba, jak bardzo pozytywnie zmieniły się okładki tego typu książek, nie cierpiałam tych modeli ze stocka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przypomnieć o niej siostrze, bo na pewno nie czytała jeszcze tej nowości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że to może być ciekawa pozycja na letni wieczór na hamaku. Zapiszę sobie jej tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jedna z ciekawszych propozycji, jakie ostatnio miałam okazję zobaczyć. Myślę że skuszę się na nią.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)