Wzruszająca historia. Recenzja książki „Dziewczyna lotnika”Niestety życie pisze różne scenariusze. Cały świat zna historię II wojny światowej, która pochłonęła dziesiątki milionów ofiar i przyniosła wiele cierpienia tym, którzy zdołali przeżyć. Kilka lat wojennej zawieruchy już na stałe zamieniło kształt świata, obyczaje czy ludzkie relacje. Dlatego nikogo nie dziwi, że pomimo upływu dziesięcioleci wciąż powstają książki inspirowane tymi wydarzeniami. Jedną z nich jest „Dziewczyna lotnika” Niny Zawadzkiej.


Autor: Nina Zawadzka

Tytuł: „Dziewczyna lotnika”

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 2022-06-29

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 416Dziewczyna lotnika

W książce poznajemy Izę i Janka. Jest rok 1937, oni są młodzi i mają wiele planów. Kochają się i snują marzenia. Niestety ich życie zostaje przerwane w brutalny sposób. Gdy wybucha wojna, facet angażuje się w walki powietrzne i jest zmuszony opuścić rodzinną wieś. Iza nie widząc innej możliwości postanawia zaczekać na ukochanego i usilnie wierzy, że ten wróci do niej cały i zdrowy.
Pewnego dnia wieś zaczyna płonąć, a jej mieszkańcy są brutalnie mordowani. Nieoczekiwanie Iza wraz z małą córeczką zostaje uratowana. Niestety okazuje się, że początkowy wybawiciel wkrótce staje się jej oprawcą. Przewrotna historia sprawia, że dziewczyna musi dokonywać dramatycznych wyborów. Zastanawia się, czy zdoła wytrzymać, aż Janek powróci z wojny i uwolni ją. Nie wie jednak, że jej wybory to nie tylko kwestia miłości, ale i przeżycia.Wzruszająca historia

Historia Izy i Janka to jedna z bardziej wzruszających powieści dotyczących wojennej zawieruchy i świata, który w brutalny sposób niszczył marzenia i rozdzielał rodziny. Ludzie musieli dokonywać przerażających wyborów, by przeżyć. Nina Zawadzka pokazuje, jak wielką siłę ma miłość. Bohaterka jest w stanie zrobić naprawdę wiele, by uratować ukochaną córeczkę. Choć w głębi serca tęskni za Jankiem to doskonale wie, że świat jest obojętny na jej uczucia. Dziewczyna stacza walkę o przetrwanie i zachowanie swoich uczuć.Jeśli szukasz książki, która wciśnie Cię w fotel, to propozycja od Wydawnictwa Filia sprawdzi się tutaj doskonale. To jedna z tych powieści, o których nie zapomina się zbyt szybko. Rozwijająca się historia sprawi, że nawet nie zauważysz upływających minut i przewracających się kartek. Przygotuj jednak chusteczki, bo wzruszenia masz gwarantowane. To dobra pozycja dla wszystkich, którzy szukają niebanalnych powieści.
Słyszeliście wcześniej o tej książce? Chętnie sięgacie po powieści o tematyce wojennej i międzywojennej?Zobacz także: Diabeł kontra paragraf

W twoją stronę
* Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Filia i cudownej autorce, Ninie Zawadzkiej

14 komentarzy:

 1. To napewno ciekawa książka, ale nie czytam książek o tematyce wojennej, bo sa dla mnie zbyt wzruszające. Dziękuję jednak za polecenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie nie jestem na fali tego typu powieści, ale za jakiś czas pewnie za nimi zatęsknię, wówczas tytuł chętnie będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sięgam raczej po takie książki, ale mam czytelniczki, które bardzo lubią i zbieram tytuły, by im polecić

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno tematyka wojenna nie jest łatwa, ale warto ją znać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka wojenna wogóle mnie nie interesuje. Historie miłosne lubię czytać, ale ta nie jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla fanów gatunku to będzie z pewnością ciekawa lektura. Nie wiem czy się skuszę, bo rzadko sięgam po takie ksiązki.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie przepadam za ksiązkami o tematyce wojennej, to nie dla mnie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam, ale nie czytałam. Co do powieści wojennych, to tak, czekają na mnie dwie pozycje - "Dziecko Holokaustu" i "Szachistka z Auschwitz" . Jestem ich bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jest to gatunek jaki lubię czytać, więc tym razem się nie skuszę na Twoją polecajkę

  OdpowiedzUsuń
 10. W czasach licealnych zaczytywałam się w książkach o takiej tematyce. Później ta fascynacja mi przeszła i teraz bardzo rzadko sięgam po lektury tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Akurat tematyka wojenna nie do końca na moje nerwy, ale czasami robię wyjątki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy o tej książce nie słyszałam ale zapowiada się bardzo interesująco. Muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Każda taka książka jest niezwykle wzruszająca ale ja bardzo chciałaby poznać losy bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)