„Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz” - recenzja książki

Dzieci uwielbiają klasyczne bajki, które przenoszą je w świat magii, przygód i fantazji. Jedną z takich ponadczasowych opowieści jest historia o Złotowłosej i trzech misiach. Jednak co się stanie, gdy damy dzieciom możliwość decydowania o przebiegu tej historii? Książka „Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz” wprowadza nowy, interaktywny wymiar do znanej bajki, pozwalając młodym czytelnikom na aktywne uczestnictwo w przygodach Złotowłosej. To nie tylko zwykła opowieść, ale także fascynująca gra, która zachęca dzieci do podejmowania decyzji i odkrywania różnych zakończeń tej klasycznej historii.zlotowlosa-i-trzy-misie-ty-decydujesz-recenzja-książki-nawysokimobcasie.plAutor: Coralie Saudo
Ilustracje: Camille Ferrari
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Tytuł: „Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz”
Seria: Ty decydujesz
Data premiery: 2024-03-13
Wydawnictwo: HarperKids
Grupa wiekowa: Przedszkolak 3+
ISBN: 9788327672872
Liczba stron: 36

 

coralie-saudo-zlotowlosa-i-trzy-misie-ty-decydujesz-nawysokimobcasie.pl

O czym jest książka?

„Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz”to interaktywna wersja klasycznej bajki, gdzie czytelnik wciela się w postać Złotowłosej. Historia zaczyna się, jak w tradycyjnej wersji – Złotowłosa trafia do domku trzech misiów, ale od tego momentu wszystko zależy od decyzji czytelnika. Książka jest podzielona na krótkie fragmenty, a każda rozkładówka kończy się dwoma ikonami, które proponują różne kierunki dalszej akcji. Czy Złotowłosa naprawi zniszczony mebel, czy może zdecyduje się na dekorowanie domu? Może wybierze się na pluskanie w rzece lub eksplorację jaskini?
W książce czeka na czytelników aż 22 wersje do odkrycia, a historia może mieć pięć różnych zakończeń. Co ciekawe, spotkanie z misiami nie jest tutaj najważniejszym elementem opowieści – fabuła może toczyć się w różnorodny sposób, zależnie od wyborów dokonywanych przez dziecko. Ta interaktywna forma pozwala na wielokrotne powracanie do książki i odkrywanie nowych przygód za każdym razem.

 

o-czym-jest-ksiazka-zlotowlosa-i-trzy-misie-ty-decydujesz-nawysokimobcasie.pl

Walory edukacyjne

Książka „Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz” nie tylko bawi, ale również uczy. Dzięki możliwości podejmowania decyzji dzieci uczą się odpowiedzialności za swoje czyny i konsekwencji wyborów. Historia zachęca do rozwijania takich cech jak odwaga, ciekawość świata, życzliwość i uczciwość. Zadania stawiane przed Złotowłosą, takie jak naprawa mebla czy eksploracja jaskini, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, planowania i rozwiązywania problemów.


Interaktywna forma książki wspiera również rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem. Dzieci muszą dokładnie przeczytać każdą opcję, aby podjąć świadomą decyzję co do dalszego przebiegu historii. To angażujące podejście sprawia, że dzieci aktywnie uczestniczą w procesie czytania, co sprzyja lepszemu przyswajaniu treści i rozwijaniu wyobraźni.

 

walory edukacyjne-zlotowlosa-i-trzy-misie-ty-decydujesz-nawysokimobcasie.pl

Walory estetyczne

„Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz”" zachwyca również pod względem estetycznym. Kolorowe, pełne szczegółów ilustracje przyciągają wzrok i pobudzają wyobraźnię dzieci. Każda strona jest starannie zaprojektowana, aby wspierać interaktywny charakter książki i ułatwiać nawigację pomiędzy różnymi ścieżkami fabuły. Ilustracje oddają emocje i akcje bohaterów, co pomaga dzieciom lepiej zrozumieć i angażować się w historię.
Książka jest solidnie wydana, co sprawia, że jest trwała i wytrzymała na wielokrotne przeglądanie. To ważne, ponieważ interaktywna natura opowieści zachęca dzieci do częstego wracania do różnych wersji historii i odkrywania nowych zakończeń.


waslory-etetyczme-zlotowlosa-i-trzy-misie-ty-decydujesz-nawysokimobcasie.pl

„Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz” - recenzja książki

„Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz”to niezwykła książka, która łączy klasyczną bajkę z interaktywną zabawą. Dzięki możliwości podejmowania decyzji, dzieci mogą wcielać się w rolę Złotowłosej i kształtować przebieg jej przygód. Książka nie tylko bawi, ale również uczy, rozwijając ważne umiejętności i cechy charakteru. Piękne ilustracje i staranne wydanie czynią ją atrakcyjną wizualnie i trwałą. To idealny wybór na prezent, który z pewnością zafascynuje młodych czytelników i zapewni im wiele godzin wspaniałej zabawy i nauki. Gorąco polecam!Co sądzisz o takiej nietypowej książeczce dla dzieci? Czy Twoja pociecha chętnie sięgnęła by po ten tytuł i sama wybierała zakończenie danej wersji znanej historii?

 

 

*Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids

7 komentarzy:

 1. Ładnie się prezentuje. Super że dzieci mogą same decydować co się wydarzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiamy takie interaktywne książki. Dają dzieciom poczucie, że mają wpływ na historię, a to niesamowicie angażuje ich wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda naprawdę ciekawie. Zawsze szukam książek, które nie tylko bawią, ale też uczą i rozwijają różne umiejętności. Zdecydowanie dodam tę pozycję do naszej biblioteczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książeczka. Będę musiała poszukać więcej takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesująca koncepcja. Myślę, że taka forma książki na pewno zaciekawi najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł na interaktywną książkę. Moje dzieci będą zachwycone.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna recenzja, książka wydaje się być idealna do wspólnego czytania z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)