„Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem” - recenzja książki

 Dzieci od najmłodszych lat z natury są ciekawe świata. Każdego dnia zadają setki pytań, pragnąc zrozumieć otaczającą je rzeczywistość. Skąd się biorą chmury? Dlaczego ptaki latają? Jak działa ludzki organizm? Ta nieustająca chęć zdobywania wiedzy i odkrywania tajemnic sprawia, że każde nowe odkrycie jest dla nich fascynującą przygodą. W odpowiedzi na tę naturalną potrzebę, Gabby Dawnay stworzyła książkę „Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem”  z serii Akademia Mądrego Dziecka od HarperKids. Ta wyjątkowa pozycja nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość, ale również otwiera przed nimi drzwi do zrozumienia złożoności ludzkiego organizmu.

 

cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl


gabby-dawnay-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl

 

Autor: Gabby Dawnay
Ilustracje: Mimi Purnell
Tłumaczenie: Mikołaj Golachowski, Joanna Nikodemska
Tytuł: „Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem”
Seria: Opowieści 5 minut przed snem; Akademia Mądrego Dziecka
Data premiery: 2024-03-13
Wydawnictwo: HarperKids
Grupa wiekowa: Przedszkolak 5+
ISBN: 9788327686701
Liczba stron: 96


pompa-zycia-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl

krwioobiegu-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl

O czym jest książka?

„Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem” to zbiór dziewięciu niezwykle interesujących opowieści, które zabierają najmłodszych czytelników w podróż po ludzkim ciele. Każda z historii skupia się na innym aspekcie naszego organizmu, przybliżając jego tajemnice w sposób zrozumiały i przystępny dla dzieci. Pierwsza opowieść wprowadza małych czytelników w temat powstawania życia, odpowiadając na nurtujące ich pytanie: "Skąd się biorą dzieci?". To pełna ciekawostek historia, która z pewnością przyciągnie uwagę zarówno dzieci, jak i ich rodziców.


Kolejne rozdziały przenoszą czytelników w głąb ludzkiego ciała. Znajdziemy tu opowieści o sercu, które nieustannie pompuje krew, płucach odpowiedzialnych za oddychanie, mózgu kierującym naszymi myślami i emocjami, oraz skórze, która chroni nas przed światem zewnętrznym. Dzieci dowiedzą się również o mięśniach umożliwiających ruch, układzie trawiennym przetwarzającym jedzenie, szkielecie stanowiącym naszą podporę, a także o niesamowitych ludzkich zmysłach, które pozwalają nam doświadczać świata w różnorodny sposób.

 

ciekawostki-o-plucach-i-oddychaniu-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl


pluca-czyli-fabryka-oddechow-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl

Walory edukacyjne

Książka „Cuda w ciele” posiada ogromne walory edukacyjne. Poprzez fabularyzowane, rymowane opowieści, dzieci mogą zgłębiać wiedzę na temat swojego ciała w sposób łatwy, przyjemny i angażujący. Każda historia jest pełna ciekawostek i istotnych informacji, które pomagają zrozumieć skomplikowane procesy zachodzące w ludzkim organizmie. Dodatkowo, podsumowania na końcu każdej opowieści, napisane bardziej specjalistycznym, ale nadal przystępnym językiem, umożliwiają małym czytelnikom pogłębienie zdobytej wiedzy.


Książka ta jest idealnym narzędziem do nauki poprzez zabawę. Dzieci mogą dowiedzieć się, jak działa ich ciało, co sprawia, że rosną, dlaczego serce bije szybciej, gdy się boją, oraz jak ich mózg przetwarza informacje. Wszystko to podane w formie interesujących historii, które sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą.

 

trawienie-fantastyczna-podroz-pozywienia-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl

ciekawostki-o-trawieniu-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl

Walory estetyczne

Nie można zapomnieć o walorach estetycznych książki „Cuda w ciele”. Ilustracje autorstwa Mimi Purnell są prawdziwą ucztą dla oczu. Pełne kolorów i szczegółów, przyciągają wzrok i ułatwiają zrozumienie tekstu. Każda strona to małe dzieło sztuki, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Twarda oprawa, uszlachetnienia złotą folią i matowy papier sprawiają, że książka jest nie tylko piękna, ale również trwała. To prawdziwa gratka dla młodych czytelników, którzy z pewnością docenią jej estetykę i jakość wykonania.


mozg-czyli-szara-eminencja-cuda-w-ciele-opowiesci-5-minut-przed-snem-nawysokimobcasie.pl

„Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem” - recenzja książki

„Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem” to książka, która doskonale odpowiada na potrzeby ciekawych świata dzieci. Dzięki niej mogą one nie tylko zrelaksować się przed snem, ale również dowiedzieć się czegoś nowego o swoim ciele. Fascynujące opowieści, piękne ilustracje i solidne wydanie sprawiają, że jest to idealny prezent dla każdego przedszkolaka. Książka ta nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość, ale również rozwija ich wiedzę i zainteresowania, stanowiąc cenne uzupełnienie domowej biblioteczki. W świecie pełnym magicznych opowieści o księżniczkach i rycerzach, „Cuda w ciele” wyróżniają się jako wartościowa i edukacyjna pozycja, która zachwyci małych czytelników i ich rodziców. Szczerze polecam!Czy Twoja pociecha chciałaby zgłębić tajemnice ludzkiego ciała? Jakie książki najczęściej wybierasz dla swojego dziecka?
Co sądzisz o tej pozycji?
*Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids

2 komentarze:

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)