Justyna Wydra „Ja matką? Ratunku!” - recenzja książki

 Macierzyństwo to temat, który wzbudza wiele emocji i refleksji. Dla wielu kobiet decyzja o posiadaniu dziecka jest przełomowym momentem w życiu, pełnym radości, lęków i niepewności. „Ja matką? Ratunku!” autorstwa Justyny Wydry, to książka, która w zabawny i realistyczny sposób przedstawia te zmagania. Wolna od patosu i przesadnego dramatyzmu, powieść ta skupia się na codziennych wyzwaniach i dylematach związanych z przygotowaniem do roli rodzica.

 

justyna-wydra-ja-matka-ratunku-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl

Autor: Justyna Wydra
Tytuł: „Ja matką? Ratunku!”
Data wydania: 2022-01-31
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788382716054
Liczba stron: 280
Ocena: 7/10


justyna-wydra-ja-matka-ratunku-nawysokimobcasie.pl

Justyna Wydra „Ja matką? Ratunku!”

Aśka to trzydziestoletnia kobieta, która prowadzi stabilne życie. Ma pracę, kawalerkę odziedziczoną po babci, kota i chłopaka Piotrka, zwanego Piotrusiem Panem, który niekoniecznie jest tym wymarzonym partnerem. Aśka nie ma wielkich życiowych planów i cieszy się swoim spokojnym, choć może nieco przewidywalnym życiem. Wszystko zmienia się, gdy niespodziewanie robi test ciążowy i dowiaduje się, że jest w ciąży.


Wieść o ciąży wywołuje w Aśce mieszane uczucia. Z jednej strony, czuje lęk i niepewność, zastanawiając się, czy jest gotowa na tak wielką zmianę w swoim życiu. Z drugiej strony, jej najlepsza przyjaciółka Kaśka zachęca ją do podjęcia wyzwania macierzyństwa. Kaśka twierdzi, że Aśka powinna zdecydować się na dziecko, widząc w tym szansę na nowe, pełniejsze życie.

recenzja-ksiazki-justyny-wydry-ja-matka-ratunku-nawysokimobcasie.pl


Piotrek, jej chłopak, udaje, że cieszy się z perspektywy zostania ojcem, choć Aśka ma wątpliwości co do jego autentyczności i zaangażowania. Piotrek, który dotychczas wolał unikać poważnych zobowiązań, teraz musi zmierzyć się z rzeczywistością i dorosnąć do roli ojca. Aśka obserwuje jego zachowanie i próbuje zrozumieć, czy naprawdę jest gotów na tę zmianę. Zastanawia się, czy chce mieć dziecko i czy na pewno chce mieć dziecko właśnie z nim.


Przez kolejne dziewięć miesięcy Aśka i Piotrek muszą przygotować się do nowej roli. To czas pełen wzlotów i upadków, w którym oboje starają się pogodzić swoje dotychczasowe życie z nadchodzącymi obowiązkami. Aśka zmaga się z fizycznymi i emocjonalnymi zmianami, jakie niesie ze sobą ciąża, a Piotrek próbuje znaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości.

 

fragment-ksiazki-justyny-wydry-ja-matka-ratunku-nawysokimobcasie.pl

W miarę jak zbliża się termin porodu, relacje między Aśką a Piotrkiem przechodzą różne fazy. Są momenty bliskości i wzajemnego wsparcia, ale także konflikty i nieporozumienia. Oboje muszą nauczyć się komunikować i wspierać nawzajem w tym trudnym czasie. Kaśka, jako wierna przyjaciółka, jest dla Aśki stałym źródłem wsparcia i dobrych rad. Jak zakończy się historia Aśki i Piotrka? Czy uda im się stworzyć szczęśliwą rodzinę, mimo wszelkich trudności? Czy Piotrek dorośnie do roli ojca, a Aśka odnajdzie w sobie siłę i determinację, by sprostać wyzwaniom macierzyństwa? 


recenzja-ksiazki-ja-matka-ratunku-justyny-wydry-nawysokimobcasie.pl

Autentyczna powieść o trudach macierzyństwa

Justyna Wydra w swojej powieści „Ja matką? Ratunku!” ukazuje macierzyństwo w sposób szczery i autentyczny. Powieść jest pełna humoru, co sprawia, że czytelnik może śmiać się razem z bohaterami, mimo wielu ich trudności i dylematów. Realistyczne podejście do tematu ciąży i przygotowań do rodzicielstwa wyróżnia tę książkę na tle innych powieści o macierzyństwie.


Warto zwrócić uwagę na to, jak dobrze zostały skonstruowane postacie, które są wiarygodne i autentyczne. Aśka to kobieta, z którą łatwo się utożsamić, pełna wątpliwości, ale jednocześnie gotowa do podjęcia wyzwań. Piotrek, choć początkowo niepewny, również przechodzi przemianę, ucząc się odpowiedzialności i troski o innych. Kaśka, jako lojalna przyjaciółka, dodaje książce ciepła i humoru, pokazując, jak ważne jest wsparcie bliskich w trudnych momentach.

 

justyna-wydra-ja-matka-ratunku-wydawnictwo-zysk-i-s-ka-nawysokimobcasie.pl

Justyna Wydra „Ja matką? Ratunku!” - recenzja książki

 „Ja matką? Ratunku!” Justyny Wydry to pełna humoru i ciepła opowieść o dojrzewaniu do roli rodzica. Książka przedstawia macierzyństwo bez upiększeń, ukazując zarówno radości, jak i trudności związane z ciążą i przygotowaniami do bycia rodzicem. Dzięki realistycznym postaciom, dynamicznej fabule i szczerej narracji, powieść ta z pewnością poruszy serca wielu czytelników i zachęci do refleksji nad własnym życiem i relacjami. To historia, która pokazuje, że mimo licznych wątpliwości i obaw, warto podjąć wyzwanie, jakim jest macierzyństwo i odnaleźć w nim nowy sens życia. Piękna, poruszająca i refleksyjna. Gorąco polecam!Znasz tę powieść? Jeśli nie, to skusisz się na nią?
Co o niej sądzisz? Czy to książka dla Ciebie?* Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Zysk i S-ka

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie czytałam takich książek. Chętnie bym poczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka warta uwagi. Myślę że tatusiowie też mogli by przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł na fabułę ie należy do świeżych, ale w końcu wiele kobiet w takiej sytuacji się znajduje, własne życie a tu nowe na horyzoncie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Być może skusze się lekturę tej pozycji, myślę, że będzie to coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki tej autorki są genialnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zapoznać się z polskim książkowym pewniakiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dość dawno temu czytałam już ten tytuł i pamiętam, że książka bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)