Małgorzata Kasak „Dogonić noc” - recenzja książki

W życiu zdarzają się momenty, kiedy rzeczywistość wydaje się oddalać, zostawiając nas w półmroku wątpliwości i tajemnic. To w takich chwilach, gdy światło dnia ustępuje miejsca mrokowi nocy, zaczynają się rozgrywać opowieści pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Bohaterowie tych historii, tak jak my sami, próbują dogonić to, co wymyka się ich zrozumieniu, podążając za wydawałoby się ulotnymi promykami prawdy. W świecie, gdzie granice pomiędzy tym, co widoczne, a tym, co ukryte, stają się płynne, otwiera się przestrzeń pełna niezwykłych odkryć i emocji. Główni bohaterowie książki Małgorzaty Kasak „Dogonić noc” doświadczają tego tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Czy zdołają razem odnaleźć wspólną ścieżkę w labiryncie niewiadomych?

 

malgorzata-kasak-dogonic-noc-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl

 

  Autor: Małgorzata Kasak
Tytuł: „Dogonić noc”
Data wydania: 2023-07-21
Wydawnictwo: Wydawnictwo Endorfina
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788382313581
Liczba stron: 584
Ocena: 9/10


Małgorzata Kasak „Dogonić noc”

Nina razem ze swoim chłopakiem Igorem brała udział w amatorskich wyścigach samochodowych, kryjących się pod nazwą "Millenium". Ich życie kręciło się wokół adrenaliny i szybkiej jazdy, aż do momentu, kiedy oboje ulegają poważnemu wypadkowi.  Było to dla dziewczyny silne przeżycie, które całkowicie odmieniło jej życie. Nina kończy  toksyczny związek z Igorem, chce zostawić przeszłość za sobą i zacząć żyć na nowo. Mimo, że bardzo tego pragnie, wciąż nie może uwolnić się od mężczyzny. Niestety, wisi nad nią widmo długu, który musi spłacić Igorowi. Zdaje sobie sprawę, że to jedyne rozwiązanie, aby raz na zawsze rozliczyć się z przeszłością. 


Nina chcąc sprawdzić swoje umiejętności, dlatego postanawia wziąć udział w prestiżowym zlocie fanów wyścigów samochodowych. Kiedy tylko nadarza się okazja, nie waha się ani chwili i podejmuje to wyzwanie. W końcu chce na dobre odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Podczas podróży towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka oraz dwóch tajemniczych mężczyzn, w tym przystojny i enigmatyczny Maks.


Maks kilka lat temu stracił dziewczynę w tragicznym wypadku. Od tamtej pory próbuje odkryć prawdę na temat tajemniczych okoliczności jej śmierci. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za śmiertelny wypadek Magdy. Wszystkie tropy doprowadzają go do "Millenium", miejsca nielegalnych wyścigów samochodowych. Problem w tym, że Maks nie ma jak się tam dostać, ponieważ niezbędne jest specjalne zaproszenia. To właśnie spotkanie z Niną sprawia, że nadarza się idealna okazja, aby mężczyzna wkroczył w świat nielegalnych wyścigów samochodowych i w końcu odkrył prawdę. Nie przewidział tylko tego,, że to właśnie ona stanie się dla niego kimś ważniejszym, niż tylko środkiem do osiągnięcia obranego celu. Wraz z upływem czasu, relacja pomiędzy Niną, a Maksem się pogłębia. Mężczyzna zaczyna zdawać sobie sprawę, że to czego pragnął tak długo, może okazać się mniej istotne niż uczucia, które rodzi się między nimi.


Czy Maks w końcu odkryje prawdę? Czy relacja między Maksem a Niną rozkwitnie? Czy dziewczyna spłaci swój dług i w końcu będzie mogła zamknąć ten rozdział w swoim życiu?


Wyjątkowy debiut

Książkę czyta się lekko i z niebywałą przyjemnością. Mimo, że to debiutancka powieść, styl pisania autorki jest na bardzo wysokim poziomie. Sposób prowadzenia fabuły oraz budowanie akcji sprawiły, że z zapartym tchem oczekiwałam, jak dalej potoczą się losy Niny i Maksa. Książka zgłębia pytania o zemstę, prawdę, miłość, a także możliwość przezwyciężenia przeszłości i popełnionych błędów. Zmusza do refleksji i głębszego zastanowienia się nad własnym życiem i wyznawanymi wartościami. 

 

Recenzja książki Małgorzaty Kasak „Dogonić noc”

Książka Małgorzaty Kasak „Dogonić noc” to niezwykła powieść, która wywiera silne emocje, trzyma w napięciu do samego końca i w przepiękny sposób pokazuje rozwój głównych bohaterów.  Dobitnie pokazuje, jak wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć na dalsze decyzje. Tylko od nas samych zależy, czy będą one tylko przeszłością, czy jednak staną się przestrogą i motywacją do zmian oraz dążenia do lepszej wersji samego siebie. Ważnym aspektem jest także zdolność proszenia innych o pomoc. Każdy kiedyś może znaleźć się w trudnej sytuacji, a proszenie o pomoc nie jest powodem do wstydu. Mimo, że fabuła skupia się w głównej mierze na pasji do wyścigów, potrzebie zadośćuczynienia i pragnieniu znalezienia miłości, tworzy intrygującą opowieść, która pokazuje, aby czerpać z życia pełnymi garściami. Piękna i wyjątkowa historia, zmuszająca do refleksji i dająca wiele do myślenia. Na długo pozostanie w moim sercu. Gorąco polecam!


Sięgasz po książki, gdzie pobocznym motywem są szybkie auta i wyścigi samochodowe? Co sądzisz o tej powieści?
Zainteresowała Cię?

 

* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Endorfina

5 komentarzy:

 1. Książka na relaks po trudniejszym dniu, poznanie ciekawego splotu losów bohaterów, w atrakcyjnie scenerii.

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem zachwycona okładką, w zasadzie już ona mnie przekonuje do tej ksiązki, co do zawartości mogłaby mi się spodobać

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że moja ciocia, która uwielbia romanse i takie lekkie książki z chęcią sięgnęłaby po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro jest to taka ciekawa powieść, już teraz zacznę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej pozycji wcześniej, więc cieszę się, że wpadłam na Twojego bloga i się o niej dowiedziałam

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)