Agata Gwóźdź „Modliszka” - recenzja książki

 Miłość wydaje się jednym z najszlachetniejszych i najwspanialszych uczuć w życiu człowieka. To dla niej zakładamy rodziny, walczymy o swoich bliskich oraz staramy się znaleźć dla nich jak najwięcej czasu. Niestety nie wszyscy postrzegają ją w ten sposób. Niektórzy bawią się tylko i udają, że czują coś ważnego, a pod pozorem szczerości ukrywają drugie dno. Jedną z takich bohaterek jest Paulina, główna postać z powieści „Modliszka” Agaty Gwóźdź.

 

 

 

Autor: Agata Gwóźdź
Tytuł: Modliszka
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-05-22
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 978838315229

 

Agata Gwóźdź „Modliszka”

Paulina jest atrakcyjną młodą kobietą. Pomimo swojego czaru i inteligencji zdaje się nie mieć wyższych uczuć. Już to budzi zdziwienie i każe zadać sobie pytanie, co zdarzyło się w życiu tej bohaterki, że w tak przedmiotowy sposób traktuje drugiego człowieka. Paulina łamie męskie serca i każdego kolejnego faceta traktuje jako swoje trofeum. Doskonale potrafi grać w grę zwaną flirtem, a gdy już uda się jej zaciągnąć kolejną ofiarę do łóżka, porzuca ją. W ten sposób stara się pokazać, że nigdy nie będzie własnością faceta.

Takie zachowanie Pauliny to forma zemsty na świecie mężczyzn, w którym to samce zawsze zdają się wygrywać. Paulina nigdy nie chce być ofiarą i nie chce zostać potraktowana jako zabawka. Co więc zdarzyło się w życiu tej kobiety, że już w tak młodym wieku zdaje się tak potwornie zgorzkniała, nieempatyczna i pozbawiona wyższych emocji?

Trudna przeszłość

Paulina nie angażuje się uczuciowo, wręcz bawi się i uwielbia zadawać ból. Wiele zmienia się, gdy na jej drodze pojawia się spokojny i zrównoważony Aleksander. Facet zachowuje się zupełnie inaczej niż reszta mężczyzn, przez co Paulina stwierdza, że musi zmienić taktykę swojej gry. Do akcji wkracza także Wiktor, jej przyjaciel ze szkolnych lat. I tutaj pojawia się prawdziwy problem, ponieważ pierwszy raz od bardzo dawna bohaterka zaczyna coś czuć. Nie wie niestety, że temu facetowi nie można zaufać. Wiktor chce zbić biznes, a gdy jeden z jego potencjalnych kontrahentów mówi, że to się uda tylko wtedy, gdy na bankiecie pojawi się Paulina, Wiktor zaciąga ją tam podstępem.

Ta książka pokazuje, jak rany emocjonalne wyniesione z dzieciństwa wpływają na to, jakie relacje tworzymy jako dorośli ludzie. Osoby, które już od najmłodszych lat stykały się z emocjonalnym chłodem, zdają się całkowicie zamknięte na wyższe uczucia. Chroniąc się przed zranieniem, próbują nie dopuścić do siebie drugiego człowieka. Pytanie tylko, czy taka strategia na dłuższą metę naprawdę ma sens?

Agata Gwóźdź „Modliszka” – recenzja książki

„Modliszka” Agaty Gwóźdź to naprawdę interesująca powieść o zemście, miłości, manipulacji i poszukiwaniu prawdziwego uczucia. Fabuła skupia się na relacjach między bohaterami, trudnościach, z jakimi muszą się zmierzyć, oraz wewnętrznej przemianie Pauliny, która zaczyna dostrzegać, że uczucia nie zawsze są czarno-białe i potrafią być bardzo skomplikowane. Autorka pokazuje, że uczucia, choć są czymś pięknym i szlachetnym, często mają także drugie dno. Czy Paulina wreszcie przekona się, że nie wszyscy faceci są tacy sami i można im zaufać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz po przeczytaniu tej niebanalnej historii! Książka Agaty Gwóźdź na pewno pozytywnie cię zaskoczy i umili niejedno wakacyjne popołudnie. Gorąco polecam!

6 komentarzy:

 1. Twoja recenzja brzmi bardzo zachęcająco. Na pewno rozejrzę się za tym tytułem w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poszukiwanie prawdziwego uczucia czasami jest czasochłonne, ale nie można rezygnować.

  OdpowiedzUsuń
 3. I właśnie o to chodzi w świadomości uczuć, nie są tylko po ekstremalnych stronach, ale dotykają nas szerokim wachlarzem emocji.

  OdpowiedzUsuń
 4. zemsta, miłość, manipulacja to moje tematy :) chętnie czytam tego typu ksiązki
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka książki przyciąga wzrok i zachęca do przeczytania, podobnie zresztą jak tytuł i fabuła. Dopisuję na swoją listę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że możliwe jest, iż skuszę się na tę pozycję, bo czasami lubię sięgać po tego typi książki.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)