Laura Osetti „Wyspy szczęścia” - recenzja książki

Czasem życie bywa nieprzewidywalne, a nieszczęścia mogą na nas spadać jedno po drugim, przybierając na sile, podobnie jak lawina, która niesie ze sobą zwały śniegu. Tak właśnie wyglądała sytuacja Ani, głównej bohaterki książki Laury Osetti „Wyspy szczęścia”. Kobieta przeżyła już ciężką traumę związaną ze śmiercią matki, a później także brata i ojca. Starała się kontynuować normalne życie u boku swojego męża, jednak ten niespodziewanie ogłasza, że przestał ją kochać i pragnie rozwodu. Mimo że to wszystko było dla niej przytłaczające, Ania postanowiła stanąć twarzą w twarz z czyhającymi na jej drodze wyzwaniami, poszukując w sobie siły i wytrwałości, aby ostatecznie odnaleźć nową drogę. Czy jej się to udało?


laura-osetti-wyspy-szczescia-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl
 


  Autor: Laura Osetti
Tytuł: „Wyspy szczęścia”
Data wydania: 2023-06-30
Wydawnictwo: Faros Books
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788396468765
Liczba stron: 352
Ocena: 10/10


laura-osetti-wyspy-szczescia-nawysokimobcasie.pl

Laura Osetti „Wyspy szczęścia”

Fabuła książki przenosi nas w tropikalne rejony Karaibów, gdzie główna bohaterka Anna doświadcza tragicznej straty, która wstrząsa jej światem. W tym trudnym momencie, kiedy wydaje się, że życie straciło sens, los stawia przed nią szansę w postaci wygranej rejsu po Karaibach. To właśnie na tej wyjątkowej podróży, w otoczeniu błękitnego morza i urokliwych plaż, Anna spotyka Luca, tajemniczego Włocha. Jego enigmatyczność i przyciągająca osobowość budzą w niej ciekawość i dają nadzieję na lepsze jutro. 

 

recenzja-ksiazki-laury-osetti-wyspy-szczescia-nawysokimobcasie.pl

 

Spotkanie z Luca stawia przed Anną fundamentalne pytanie, czy nawet w najcięższych chwilach można odnaleźć drogę do szczęścia? Ta podróż nie tylko po Karaibach, ale i w głąb siebie pozwala Annie zmierzyć się ze swoimi własnymi emocjami, zrozumieć, że życie ma wiele obliczy i że każdy moment, nawet ten najtrudniejszy, może przynieść coś wartościowego. Mimo, że Luca i Anna zbliżają się do siebie, wiedzą, że ich przeżycia kształtują ich psychikę i podejście do życia, co sprawia tę relację jeszcze bardziej skomplikowaną. Oboje muszą pokonać swoje lęki, aby móc otworzyć się na siebie. Czy im się to uda? Jak dalej potoczą się losy Anny i Luca? Tego dowiesz się, gdy sięgniesz po tę powieść!

 

recenzja-ksiazki-wyspy-szczescia-laury-osetti-nawysokimobcasie.pl

Niezwykła podróż

Przenikliwe spojrzenie autorki na ludzkie uczucia i motywacje jest zdecydowanie jednym z najmocniejszych punktów tej powieści. Książka zachęca do głębszego zastanowienia się nad własnym życiem, wyznawanymi wartościami i sposobem radzenia sobie z napotkanymi trudnościami. Podkreśla siłę i piękno ludzkich uczuć, szczególnie miłości i przyjaźni. Życie nie zawsze toczy się zgodnie z naszymi planami, ale nawet w najtrudniejszych chwilach warto walczyć o to, co dla nas ważne. Autorka pokazuje, że czasami to, co pozornie beznadziejne, może stać się początkiem nowego rozdziału, pełnego nadziei i wiary w lepszą przyszłość.

 

fragment-ksiazki-laury-osetti-wyspy-szczescia-nawysokimobcasie.pl

Recenzja książki Laury Osetti „Wyspy szczęścia”

Książka Laury Osetti „Wyspy szczęścia” to piękna i poruszająca opowieść o poszukiwaniu sensu życia w obliczu straty, o odkrywaniu piękna w drobnych rzeczach i o zdolności wznoszenia się nad wyżyny, mimo napotykanych trudności. Uświadamia ona, że życie to nieustanna podróż, w której trzeba odważnie stawiać czoła wyzwaniom, walczyć o swoje marzenia i nie porzucać nadziei.    Autorka wciąga czytelnika w barwny świat emocji i zaskakujących zwrotów akcji, tworząc historię, która na długo pozostaje w pamięci. Idealna pozycja na zbliżające się jesienno-zimowe wieczory. Piękna, poruszająca i pokrzepiająca. Gorąco polecam!      Zainteresowała Cię ta historia? Co o niej sądzisz? Masz w planach przeczytanie tej książki?
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Faros

5 komentarzy:

 1. Lubię zmiany w życiu, ale o podłożu kreatywności, wybijające mnie ze starej rutyny, aby prowadzić do ciekawszej nowej, takie wątki w powieściach mnie przyciągają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jej wcześniej na uwadze, ale teraz chciałabym sprawdzić, czy mi się spodoba

  OdpowiedzUsuń
 3. ta ksiązka wydaje się bardzo przyjemna. Widzę się czytając ją w jesienny wieczór z herbatką pod kocykiem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że odbycie takiej podróży w głąb siebie również jest bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie są to moje klimaty książkowe, ale mam kogoś, kto może zainteresowac się tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)