Adelina Tulińska „Dark” - recenzja książki / TaniaKsiazka.pl

Ciemność, pełna tajemnic i niewiadomych, jest jak otchłań, w której tkwią nasze lęki i fascynacje. To symboliczna przestrzeń, w której rodzą się historie o napięciach emocjonalnych, konfliktach wewnętrznych i nieodgadnionych sekretach. W literaturze ciemność często odzwierciedla ludzkie przeciwności, ukryte pragnienia i narastające napięcie. Książka „Dark” Adeliny Tulińskiej, umiejscawiając swoją historię w mroku, prowokuje do eksploracji psychologicznych głębin i pytań o granice między światłem a cieniem, rzeczywistością a fantazją.

 

adelina-tulinska-dark-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl


Autor: Adelina Tulińska

Tytuł: „Dark”

Data wydania: 2023-06-28

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788383213552

Liczba stron: 335

Ocena: 8/10


Adelina Tulińska „Dark”

Skyler, to młoda i utalentowana dziennikarka sportowa, która mimo sukcesów zawodowych, boryka się z uczuciem pustki w sferze  osobistej. Czuje, że brakuje jej czegoś ważnego, wyjątkowej relacji, pełnej bliskości i niezwykłych emocji. Wraz z upływem czasu, pustka staje się coraz bardziej uciążliwa, prowokując ją do poszukiwania autentycznego i uzależniającego uczucia. W momencie, gdy życie zawodowe nabiera tempa, odkrywa tajemniczą aplikację, która ma jej pomóc w znalezieniu idealnego partnera. 


Skyler zaczyna rozmawiać z tajemniczym mężczyzną o imieniu Jayden, który zdaje się doskonale rozumieć jej potrzeby i pragnienia. Wprowadza ją w fascynujący świat intymnych fantazji, spełniając jej najskrytsze marzenia. Jego zdolność do głębokiego zrozumienia jej potrzeb przykuwa ją do ekranu i otwiera drogę do fascynującego świata intymnych wyobrażeń.


W miarę jak relacja między Skyler a Jaydenem się rozwija, zaczynają wyłaniać się ciemne i przerażające fakty. Jayden to nie tylko anonimowy obserwator. Okazuje się być stalkerem, nieuchronnie wkraczającym w realne życie Skyler. Jego obsesyjna kontrola oraz nieustanne śledzenie przekształcają relację w gęstą sieć zagrożeń i niezdrowych zależności. Kiedy Skyler próbuje się uwolnić, Jayden zacieśnia swoją kontrolę, posuwając się nawet do manipulacji i szantażu emocjonalnego. Relacja między nimi ewoluuje w coś mrocznego, niebezpiecznego i bardzo skomplikowanego.


Emocjonalna zależność i fascynacja, która kiedyś przyciągała Skyler, przekształca się w wir negatywnych emocji i zagrożenia. Kobieta znajduje się w pułapce, próbując jednocześnie odnaleźć wyjście i uwolnić się od Jaydena oraz zrozumieć, czy pod maską obsesyjnej kontroli może kryć się prawdziwe uczucie. Czy Jayden kiedykolwiek wyjdzie z mroku i stanie się dla niej godnym zaufania partnerem? Jak dalej potoczy się relacja między nimi?  


Mroczna historia o ludzkiej naturze

Książka wnikliwie bada obsesyjne relacje, granice między pragnieniem a zagrożeniem oraz wpływ technologii na nasze emocje. Skyler i Jayden stają się symbolami walki z ciemnymi stronami ludzkiej psychiki oraz przypominają, że granice między światem wirtualnym, a rzeczywistym mogą być płynne i bardzo często zaskakujące. Książka Ady Tulińskiej eksploruje szerokie spektrum tematów, w tym wpływu technologii na nasze relacje, subtelnych różnic pomiędzy pragnieniem a zagrożeniem, a także natury obsesji. To lektura, która nie tylko wciąga w intrygującą opowieść, ale również pobudza do refleksji nad zawiłościami dzisiejszych międzyludzkich relacji w cyfrowym świecie.


Powieść wchodzi w obszar erotyki, w tym również scen BDSM, co nadaje jej dodatkowy wymiar emocjonalny i psychologiczny. Ada Tulińskaw przemyślany sposób tworzy atmosferę niepewności, niebezpieczeństwa i emocjonalnej gry, co sprawia, że czytelnik jest zaangażowany w losy bohaterów i z ciekawością obserwuje dalszy bieg wydarzeń.   


Recenzja książki „Dark” Ady Tulińskiej „Dark”

Powieść „Dark” Ady Tulińskiej to prowokująca podróż przez mroczne zakamarki ludzkich myśli, pragnień, emocji i relacji. Wnikliwie badając obsesyjne więzi, powieść stawia pytania o granice między pożądaniem a zagrożeniem oraz analizuje wpływ technologii na nasze życie. Skyler i Jayden stają się symbolem walki z mrocznymi obszarami ludzkiej psychiki, odkrywając elastyczność granic między światem wirtualnym a realnym. Jednocześnie autorka w przemyślany sposób balansuje na krawędzi napięcia i fascynacji, zadając fundamentalne pytania o nasze pragnienia i ich konsekwencje. To nie tylko opowieść, która wciąga i trzyma w napięciu, ale także głęboka refleksja nad skomplikowanymi aspektami międzyludzkich relacji w dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej elementów życia przenosi się do Internetu. To zdecydowanie godna uwagi i warta przeczytania pozycja. Zdecydowanie daje do myślenia. Gorąco polecam!

* Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

10 komentarzy:

 1. Raczej nie sięgam po tego typu powieści - zwykle czuję się nimi rozczarowana. Dlatego też nie mam w planach przeczytania tej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może mi się spodobac. Z chęcią bym poczytała

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest dokładnie ten rodzaj książki, który uwielbiam - pełna napięcia, emocji i psychologicznych zagadek. Na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję że będzie mi się podobać. To by była pierwsza taka książka

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa recenzja. Temat obsesyjnych relacji i zagrożeń wydaje się naprawdę przerażający.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam, że trudno byłoby mi się odnaleźć w tej książce, ale wiele osób z pewnością doceni jej treść i sposób jego przedstawienia.

  OdpowiedzUsuń
 7. gdzieś już widziałam tą propozcyję i muszę przyznać że kolejny raz jestem nią zaintrygowana

  OdpowiedzUsuń
 8. Siostra lubi sięgać po książki tej autorki. Ta też jej się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam w planach książki tej autorki, ale nadal czekają na swoją kolej niestety

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam jedną serię książek tej autorki i fajnie mi się ją czytało. Może w przyszłosci sięgnę po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)