Emocje, namiętność i tajemnice. Recenzja książki „Słodka trucizna” autorki Parker S. HuntingtonBardzo często zdarzają się takie książki, które wpływają na nas szczególnie mocno. Wzruszają, dają do myślenia i poruszają coś, co znajduje się w nas bardzo głęboko. Jedną z takich powieści jest „Słodka trucizna” autorki Parker S. Huntington. To pozornie zwyczajna, lekka lektura, która w rzeczywistości niesie w sobie bardzo silny ładunek emocjonalny. Bez chusteczek pod ręką nie da się przez nią przebrnąć. I jednocześnie warto to zrobić, bo porusza kilka trudnych, ale szalenie ważnych tematów.


Autor: Parker S. Huntington

Tytuł: „Słodka trucizna”

Tytuł oryginalny: „Darling Venom: A Best Friends Brother Romance”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Data wydania za granicą: 2021-12-10

Data wydania: 2023-02-08

Kategoria: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788367510691

Liczba stron: 544

Ocena: 9/10
Parker S. Huntington „Słodka trucizna”Życie Charlotte jest naznaczone cierpieniem. Jako dziewczynka traci rodziców, a jej siostra zostaje oszpecona. Bohaterka nie radzi sobie z traumą, wini się za ból siostry oraz śmierć mamy i taty. W wieku trzynastu lat wychodzi na dach szkoły i myśli o tym, aby raz na zawsze skończyć ze swoim cierpieniem. Na tym samym dachu spotyka Kellana. Chłopak jest uznawany za dziwaka. Tego wieczoru planował popełnić samobójstwo. Zaczyna rozmawiać z Charlotte i proponuje jej, aby rok rocznie w Walentynki spotykali się na tym samym dachu i upewniali, że wszystko u nich w porządku.


Spotkania trwają przez trzy lata. Niestety kolejnych już nie ma, Kellan ginie, a Charlotte traci swoją pierwszą miłość. To dla nastolatki kolejny cios, z którym ta będzie musiała się uporać. Chłopak był dla niej ogromnym wsparciem. Pomimo własnego bólu wysłuchiwał ją, dawał pomoc i przynosił zrozumienie. Opowiadał także o własnym cierpieniu, dzięki czemu bohaterka mogła nieść mu wsparcie i dawać ulgę. Wtedy też Charlotte poznawała historie dotyczące rodziny Kellana.Jak dalej żyć?

Charlotte zastanawia się, jak żyć dalej pomimo bólu, który nadal w sobie nosi. Jej emocje ją wyniszczają. Pewnego dnia dziewczyna poznaje starszego brata Kellana. Tate to dorosły mężczyzna, wobec którego Charlie ma żal. Jednak im więcej rozmawiają, tym szybciej zaczyna rozumieć, że jej dawny przyjaciel przedstawił chłopaka w trochę złym, nieprawdziwym świetle. Tate to przede wszystkim człowiek, który próbuje uporać się ze stratą młodszego brata i wesprzeć w tym swojego ojca.


Jak na złość Charlotte i Tate zakochują się w sobie i mają z tego powodu wyrzuty sumienia. Czują się, jakby zdradzali Kellana. To przynosi im kolejne emocje, z którymi muszą sobie poradzić. I nie, ta książka to nie jest zwykły romans, ale przede wszystkim próba uporania się ze swoimi uczuciami i ich zrozumienia.


Recenzja książki „Słodka trucizna” autorki Parker S. Huntington


„Słodka trucizna” autorki Parker S. Huntington od Wydawnictwa Luna porusza wiele trudnych i bolesnych tematów. Opowiada o depresji, samobójstwie czy alkoholizmie. Pokazuje, w jaki sposób utrata najbliższych wpływa na dziecko i jakie niesie konsekwencje dla jego rozwoju. Ukazuje również dorosłego człowieka, który stara się uporać ze śmiercią własnego dziecka. Ta powieść pokazuje, co jest w życiu ważne. Przynosi ból, ale i zrozumienie oraz empatię. Jest na wskroś przesiąknięta życiem, autentycznością i rozterkami. Rewelacyjna powieść, która na długo pozostaje w sercu i głowie. Gorąco polecam!


Sięgasz czasami po książki zagranicznych autorów i autorek? Co sądzisz o tej powieści? Zainteresowała Cię?


Zobacz także:

- „Kobieta w deszczu”

- „Bad Cruz”

- „Tamto lato”

* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuję Wydawnictwu Luna

6 komentarzy:

 1. Chyba się skusze. Widziałam już ten tytuł kilka razy, ale coś mnie powstrzymywało wcześniej przed lekturą. Teraz chętnie sprawdzę sama.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że radzenie sobie z traumą i poczuciem winy jest bardzo trudne.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale super zdjecia wykonałaś co do ksiązki wydaje mi sie że mogłaby mi się spodobać
  ciekawy tytuł

  OdpowiedzUsuń
 4. Skuszę się na pewno, od jakiegoś czasu lubię książki, gdzie na pierwszym miejscu są emocje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ją w planach, ale obawiam się, że teraz ,może być dla mnie zbyt ciężka emocjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się dość ciężka fabuła, ale właśnie takie lubię. Zapisuję sobie ten tytuł, bo lubię jak książka zostaje we mnie na dłużej, jak myślę o fabule długo po przeczytaniu.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)