Czytaj i baw się. Akademia Mądrego Dziecka - „Zwiedzamy miasto” i „Dzień na farmie”Czytanie dzieciom jest bardzo ważne, ponieważ pozytywnie wpływa na ich ogólny rozwój Właśnie dlatego, zaleca się czytanie książeczek już od najmłodszych lat. Rozbudza to w dzieciach ciekawość świata oraz pomaga lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat. Po jakie książki warto sięgnąć, kiedy rozpoczynamy dopiero przygodę z czytaniem z małymi szkrabami? Najlepsze będą te z twardymi tekturowymi stronami. Zawierają one krótkie, ale ciekaw historyjki, a jednocześnie są całkowicie bezpieczne nawet dla maluszków. Różne tego typu książeczki znajdziesz w ofercie Wydawnictwa Harper Kids, a dzisiaj chcę Ci nieco więcej opowiedzieć o dwóch tytułach z serii „Czytaj i baw się” z Akademii Mądrego Dziecka.


Zwiedzany miasto. Czytaj i baw się. Akademia Mądrego Dziecka. Czytaj i baw się.


„Zwiedzamy miasto” to filcowo-kartonowa książeczka. Pochodzi ona z serii "Czytaj i baw się". Książeczka ma dołączony autobus na materiałowej tasiemce. Znajduje się on w okładce, z której można go wyciągnąć i umieścić w specjalnych wycięciach, dzięki czemu dziecko będzie miało wrażenie, że faktycznie odbywa podróż autobusem. Po drodze nasz szkrab oraz pojazd, będą mijali domy, dzieci, inne samochody oraz park, w którym dzieci zjeżdżają po zjeżdżalni. Przejadą również przez tunel, co na pewno wywoła zachwyt u małego czytelnika. Każda strona książeczki zawiera krótkie pytania. Dzięki nim dziecko poznaje nazwy nowych miejsc i czynności oraz utrwala je w pamięci.


Dzień na farmie. Czytaj i baw się. Akademia Mądrego Dziecka.
„Dzień na farmie” to również filcowo-kartonowa książeczka z serii "Czytaj i baw się". Podobnie do poprzedniczki ma dołączony pojazd na materiałowej tasiemce, który można umieścić w specjalnych miejscach. Tym razem jest to traktor.W tej książeczce dziecko wraz z traktorkiem pozna zwierzęta żyjące na wsi, poszuka krówek wśród słoneczników czy popatrzy, kto wyjada rolnikowi marchewki. Historyjka tak jak poprzednia zawiera również krótkie pytania, dzięki którym dziecko utrwala poznane w niej nazwy czynności, miejsc czy zwierząt.


Seria książeczek Czytaj i baw się z Akademii Mądrego Dziecka
Seria "Czytaj i baw się" posiada wiele walorów wizualnych oraz edukacyjnych. Te niewielkie książeczki, dzięki grubym tekturowym stronom o zaokrąglonych rogach są wprost idealne dla małych rączek najmłodszych czytelników. Niewielka ilość tekstu na jednej rozkładówce sprawia, że dziecko już po chwili nie ma ochoty na zmianę książeczki. Do tego znajdują się w niej piękne ilustracje. Powodują one, że książka dla dziecka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.Seria ta przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzech lat. Myślę, jednak że możemy śmiało po nią sięgnąć już z dużo młodszymi dziećmi. Będzie idealna do nauki pierwszych słówek. Do tego gruba filcowa okładka i pojazdy na materiałowych wstążeczkach dostarczają małemu czytelnikowi sporo wrażeń sensorycznych. Są one bardzo istotne we wczesnych etapie rozwoju, ponieważ pomagają w prawidłowym ukształtowaniu układu nerwowego.Podsumowując, polecam tę serię każdemu dziecku, które stawia swoje pierwsze nieśmiałe kroki w czytelnictwie oraz jego rodzicom, ponieważ jest to bardzo ciekawy, sposób na spędzenie czasu razem. Przy okazji możemy świetnie oswoić malucha z książką, bo jak już wyżej wspominałam, na każdej rozkładówce jest nie wiele teksu. Z całego serca polecam!* Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Harper Kids


5 komentarzy:

 1. Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka za każdym razem są dobrym wyborem.

  OdpowiedzUsuń
 2. tego typu ksiązeczki są na prawdę świetny rozwiązaniem dla najmłodszych czytelnieków, super!
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieci, ja były młodsze, uwielbiały właśnie takie ciekawie skonstruowane książeczki: z dziurami, układankami, sznureczkami, okienkami. Nieźle wzbudzają ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Akademia mądrego dziecka to jedna z tych serii do których wracam z miłą chęcią. Sama się broni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój synek je bardzo lubił. Jakbym miała jeszcze raz je kupić to bym to zrobiła

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)