Rozum czy serce? Recenzja książki „Monika” Eli DownarowiczTo, że życie bywa zupełnie nieprzewidywalne jest czymś oczywistym. A jednak za każdym razem trudno się z tym pogodzić. Ilekroć mierzymy się z trudnymi dla siebie sytuacjami chcielibyśmy wiedzieć, jak one się zakończą. Z podobnym dylematem mierzy się tytułowa bohaterka książki „Monika” Eli Downarowicz.

Autor: Ela Downarowicz

Tytuł: „Monika”

Data wydania : 2023-02-16

Wydawnictwo: Wydawnictwo Videograf S.A.

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788382930252

Liczba stron: 360

Ocena: 9/10
Ela Downarowicz „Monika”

Monika jest doświadczoną i utalentowaną tancerką oraz choreografką. Bierze udział w musicalach i na co dzień może cieszyć się ustabilizowanym, udanym i przewidywalnym życiem. Kobieta jest bogata i sławna, a jej kariera jest synonimem sukcesu. Niestety jej życie miłosne nie należy do najlepszych. Dlatego też gdy na jej drodze staje dwóch mężczyzn, życie bohaterki zaczyna się bardzo mocno gmatwać.


Na co dzień Monika stara się postępować uczciwie. Jednak wejście w jej życie dwóch mężczyzn z przeszłości zaczyna wszystko zmieniać. Wierna dotąd swoim zasadom trzydziestotrzylatka zaczyna lawirować. Pragnie obu i nie potrafi się zdecydować, którego z nich wybrać. Stąd też ucieka w uniki, niedopowiedzenia i kombinuje, byleby zyskać na czasie i ugrać na tych relacjach jak najwięcej dla siebie…Nieprzewidywalne uczucia

Jednym z mężczyzn jest Marek. Na co dzień facet jest spokojny, wyrozumiały i pracowity. Jego całkowitym przeciwieństwem jest Maciek. Mężczyzna uwielbia kobiety, skupia się na swoich zachciankach i ani myśli o tym, aby zakładać rodzinę. Dwóch tak różnych mężczyzn spełnia oczekiwania kobiety w dwóch odmiennych sferach. Ta jednak wie, że na dłuższa metę nie może tak funkcjonować…

Wszystko zmienia się, gdy los zastawia na nich sidła. Jeden z bohaterów ulega wypadkowi, w efekcie którego zostaje stale oszpecony. To jednak nie wszystko. Gdy i ją spotyka osobista tragedia, dopiero wtedy odkrywa, na kogo tak naprawdę może liczyć…
„Monika” Eli Downarowicz od Wydawnictwa Videograf S.A. to poruszająca opowieść o walce z przeszłością i poszukiwaniu tożsamości. Silny, wciągający romans, który porusza najgłębsze emocje, a jednocześnie boleśnie pokazuje, że tworzenie trwałych relacji bywa trudne, a ludzie, których spotykamy nie zawsze zasługują na nasz czas oraz uwagę. To bardzo przyjemna powieść, idealna na spokojniejsze popołudnie. Sama spędziłam z lekturą wiele miłych chwil. Gorąco polecam!Znasz inne książki Eli Downarowicz? Udało Ci się przeczytać tę książkę? Co o niej sądzisz? To coś dla Ciebie, czy wręcz przeciwnie?
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Videograf S.A.


5 komentarzy:

 1. W ogóle nie kojarzę tej autorki, więc tym bardziej mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. w wolnej chwili mogłabym przeczytać, ale bez jakiegoś takiego przymusu
  nie do końca urzekła mnie ta ksiązka
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem ciekawa książka. Myślę, że na lato będzie idealna lekka lekturą. Jestem ciekawa który z mężczyzn będzie tym, komu można zaufać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawe zapowiada się tą książką, z miłą chęcią dodam ją do swoje listy zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o niej. Lubię takie książki

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)