Czym jest uczucie? Recenzja książki „Jeśli naprawdę mnie kochasz…”Większość z nas marzy o płomiennym uczuciu i miłości, która nigdy nie gaśnie. Jednak życie bywa nieprzewidywalne, a nasze najskrytsze pragnienia często nie są spełniane. Co więc zrobić, gdy znajdziemy się na zakręcie życia, a nasze dotychczasowe relacje staną pod znakiem zapytania? Odpuścić czy zacząć analizować swoje błędy i szukać odpowiedzi, jak możne je naprawić? Takie pytanie zadaje Aaron Darski w swojej książce „Jeśli naprawdę mnie kochasz…”.
Autor: Aaron Darski

Tytuł: „Jeśli naprawdę mnie kochasz…”

Data wydania: 2021-12-08

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788381593472

Liczba stron: 286

Ocena: 7/10Aaron Darski „Jeśli naprawdę mnie kochasz…”

W książce zagłębiamy się w prywatny, wręcz intymny świat autora, który obnaża przed czytelnikami swoje najskrytsze sekrety. Zabiera nas w podróż do swojego życia i małżeństwa. Opowiada o relacji z ukochaną kobietą, zadaje pytania dotyczące kondycji związku i zastanawia się, w jaki sposób należy dbać o bliskość. Monologi pary są przeplatane refleksjami dotyczącymi filozofii, religii, codziennego życia i miłości.„Jeśli naprawdę mnie kochasz…” zostało napisane przede wszystkim z myślą o żonie autora. Nie wiemy jednak, jakie intencje miał mężczyzna. Czy chciał napisać powieść, która będzie przestrogą dla wszystkich zaniedbujących i dostrzegających swoje błędy po latach? A może zamierzał podkreślić jakość i intensywność swojego uczucia? Dzięki książce jego myśli dotyczące prywatnych spraw nabrały kształtu, zostały uporządkowane.

Czym jest uczucie?

Książka Aarona Darskiego jest próbą udzielenia odpowiedzi na jedno z najstarszych pytań: „Czy warto drugi raz wchodzić do tej samej rzeki?” Sama powieść ma luźną kompozycję, dzięki czemu szybko i łatwo się przez nią pędzi. Znajdziesz w niej luźno zapisane myśli, dłuższe refleksje oraz monologi. Nie ma w niej fabuły, bo to nie jest powieść, która ma rozbudzić wyobraźnię. To tekst próbujący znaleźć odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania.

Recenzja książki Aarona Darskiego „Jeśli naprawdę mnie kochasz…”

Ta terapeutyczna książka Aarona Darskiego „Jeśli naprawdę mnie kochasz…” powstawała na smartfonie, w czasie podróży autora po Azji. Pisarz w przerwach snuł rozdział za rozdziałem. W ten sposób „Jeśli naprawdę mnie kochasz…” nabrało swojego ostatecznego kształtu, a w 2020 roku książka zdobyła wyróżnienie w konkursie na „Książkę Wartą Wydania”. Jeśli więc lubisz pozycje, które nie tyle rozbudzają wyobraźnię, co starają się poruszyć w czytelniku struny duszy, to ta jest dla Ciebie. Może i Ty zaczniesz zadawać pytania dotyczące miłości i jej wartości? Sięgając po tę lekturę dowiesz się również, czy wchodzenie drugi raz do tej samej rzeki ma sens…Co sądzisz o tej książce? Niewątpliwie jest ona wyjątkowa, jednak czy jej konstrukcja Ci odpowiada? Sięgniesz po nią?
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuję autorowi, Aaronowi Darskiemu

6 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej książce wcześniej, ale z tego co piszesz, powinna mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mnie zaintrygowałaś tą książką. Widać, że nie jest ona zwyczajna. I to się ceni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno dawno nie czytałam nic podobnego. Jeśli dodatkowo była pisana w podróży to tym bardziej jestem jej ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecę mojej koleżance, bo brzmi jak coś dla niej i może jej się spodobać

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji jeszcze czytać, ale myślę że dla oderwanie od kryminałów chętnie bym po nią sięgnęła. Bardzo mi się podoba Twoja recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. w wolnej chwili mogłabym przeczytać, ale też bez jakiegoś specjalnego nacisku :)
  ciekawa okładka
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)