Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Równoległe życie. Recenzja książki „Opowieść starego lustra”

Historie, które przenoszą nas w czasie mają w sobie coś szczególnego. Lubimy sięgać po książki, które serwują nam niestandardowe zwory akcji i bohaterów, jakich byśmy się nie spodziewali. Tak też dzieje się w książce „Opowieść starego lustra” Doroty Gąsiorowskiej. Autorka zaskoczyła pomysłem. Pozornie banalna powieść urzeka i otula. 

 

Równoległe życie. Recenzja książki „Opowieść starego lustra”

Autor: Dorota Gąsiorowska

Tytuł: „Opowieść starego lustra”

Data wydania: 2022-11-09

Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak Literanova

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788324085064

Liczba stron: 494

Ocena: 9/10

 

Dorota Gąsiorowska „Opowieść starego lustra”

Dorota Gąsiorowska „Opowieść starego lustra”

W książce poznajemy Alicję. Dziewczyna mieszka w Krakowie i od kilku lat pracuje w sklepie z antykami. Mieszka w kamienicy naprzeciwko niego i rok rocznie niecierpliwie czeka na grudzień. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu snuje marzenia i wyobraża sobie, co przyniesie jej ostatni miesiąc roku. Teraz ma wrażenie, że ten grudzień będzie inny niż wszystkie. 

 

Alicja uważa, że każdy z przedmiotów umieszczonych w sklepie z antykami ma swoją duszę i historię do opowiedzenia. Pewnego dnia dziewczyna otrzymuje niespodziewany prezent. To lustro, które przynosi pan Teodor. Lustro jest stare, kryształowe, ale poza swoją niecodzienną estetyką zdaje się nie mieć żadnych innych cech. Jednak od kiedy pojawiło się w życiu bohaterki zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

 

Równoległe życie

Równoległe życie

Pewnego dnia Alicja poprzez swoje lustro przenosi się do XIX-wiecznego dworku. Okazuje się, że przedmiot jest tak naprawdę bramą łączącą przeszłość z teraźniejszością. Początkowo bohaterka jest przerażona i skołowana. Jednak po pewnym czasie wraca do swojego mieszkania i ma wrażenie, że wszystko, co się jej przydarzyło było tylko snem. Jednocześnie z każdą kolejną podróżą i przeniesieniem się odkrywa, że naprawdę prowadzi dwa równoległe życia. Żyjąc w XIX wieku pracuje jako guwernantka dwóch panienek, żyjąc w XIX wieku jest sprzedawczynią sklepu. Choć brzmi absurdalnie, dziewczyna zaczyna w to wierzyć…

 

Niespodziewanie w jej życiu pojawia się dwóch mężczyzn. Alicja nie wie, którego z nich wybrać i jak zakończyć szaleństwo, które zapoczątkowało lustro. Dzięki podróżom w czasie książka nabrała swojego charakteru. Ma ciekawą, nietuzinkową fabułę, a pozornie fantastyczne wątki łączą się z tymi, których i my moglibyśmy doświadczyć. 

 

Recenzja książki Doroty Gąsiorowskiej„Opowieść starego lustra”
 

Recenzja książki „Opowieść starego lustra” Doroty Gąsiorowskiej

Recenzja książki „Opowieść starego lustra” Doroty Gąsiorowskiej

„Opowieść starego lustra” Doroty Gąsiorowskiej, to ciepła, ciekawa i momentami wzruszającą historia, której nie chce się wypuszczać z rąk. Gorąco polecam, szczególnie teraz w tym przedświątecznym okresie.

 

„Opowieść starego lustra” Dorota Gąsiorowska

  

Lubicie pełne magii książki? Co ciekawego udało Wam się ostatnio przeczytać?

 

duzeka.pl


* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Znak oraz portalowi Duzeka.pl, na którym recenzja ukazała się pierwotnie

4 komentarze:

 1. Czytałam kilka książek tej autorki i tę też mam w dalszych planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię takie magiczne ksiązki więc to może być coś dla mnie
  dobrego dnia dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej książki ale bardzo podoba mi się okładka. Lubię takie historie i myślę, że i z tej byłabym zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi całkiem ciekawie, jednak ostatnio czytam raczej innego rodzaju książki.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)