Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Wizja przyszłości. Recenzja książki „Kolumb – A.D. 2100”

Za oknem typowo jesienna pogoda, która nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Jest to idealna okazja, aby wcisnąć się w kąt kanapy, przykryć kocem i bez reszty poświęcić lekturze. Tym razem przychodzę do Was z dosyć nietypową książką, do której naprawdę trudno było mi się zaprać. „Kolumb – A.D. 2100” Mariusza Kaniewskiego, to zdecydowanie nie jest książka dla każdego. Jest ona dosyć trudna, zarówno, jeśli chodzi o język, jak również poruszaną tematykę. Przyznaję, że już na samym początku styl pisania i słownictwo nie szczególnie przypadło mi do gustu, ale postanowiłam dać tej powieści szansę.

 

Wizja przyszłości. Recenzja książki   „Kolumb – A.D. 2100”

 

Autor: Mariusz Kaniewski

Tytuł: „Kolumb – A.D. 2100” 

Seria: Pogrzebane tajemnice

Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos

Data wydania:2020-02-21

Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Liczba stron: 500

 

Recenzja książki   „Kolumb – A.D. 2100”  Mariusza Kaniewskiego

Jonathan, główny bohater, jest prezesem jednej z wielkich firm, a co za tym idzie –  pieniędzy mu nie brakuje.  Jest również seksoholikiem i erotomanem, lubiącym przygodny seks. Jego wieloletnia partnerka Susan niema nic przeciwko, powiedziałabym nawet, że zgadza się na nietypowe hobby partnera, z którym planuje przyszłość. Ich związek jest jedną z dwóch części fabuły książki, druga natomiast dotyczy zniknięcia informacji o pewnym matematyku, który przewidział, że w przyszłości wystąpi tzw. „ekonomiczne rozwarstwienie społeczności”. Kim był ten człowiek? Co dokładnie przepowiedział? Jak kreuje się jego wizja świata w roku 2100?  

 

Recenzja książki   „Kolumb – A.D. 2100”  Mariusza Kaniewskiego

 

Gdy Jonathan i Susan odkrywają zniknięcie wszystkich przepowiedni matematyka na temat życia społecznego i ekonomicznego w roku 2100, u mężczyzny pojawia się tajemnicza postać, która przedstawia mu “prawdę” na temat obecnego świata, tego kto nim steruje i w jaki sposób. W taki sposób krok po kroku odkrywany jest szereg sensacji i występujących intryg. Dlaczego książka Kaniewskiego ma tytuł ,,Kolumb’’? Otóż zostaje uruchomiona rewolucja, która krzyżuje się ze światową, jednak tajemniczą organizacją o tej nazwie.  

 

Mariusz Kaniewski „Kolumb – A.D. 2100”

Wizja przyszłości

W książce zostaje przedstawiona przerażająca wizja przyszłości. Jak się ona kreuje? Okazuje się, że całym światem żądzą tak naprawdę różne wielkie organizacje, dla których najważniejszy jest zysk, nie dobro ludzi. Jest on pełen intryg, tajemnic, kłamstw oraz manipulacji. Czytając książkę byłam lekko zaniepokojona, ponieważ zauważyłam, że wiele z tych „przepowiedni” dotyczy teraźniejszości. Ludzie zostają pozbawieni pracy, a co za tym idzie pieniędzy, jedzenia i godnego życia, tracą cel i marzenia dotychczasowego życia, podczas gdy zastępują ich roboty, które pracują szybciej i wydajniej. Gdy wizja przyszłości zostaje odkryta, a wszystkie informacje, które jej dotyczą znikają, Jonathan zostaje nieoczekiwanie zwolniony. Dlaczego? 

 

Wizja przyszłości

Mariusz Kaniewski „Kolumb – A.D. 2100” 

Cała fabuła książki toczy się w dwóch przeplatanych czasach. Jedna to wizja przyszłości, ale jest również druga – dotycząca związku Susan i Jonathana. Kobieta, jak już wcześniej wspomniałam, zgadza się, by jej partner, uzależniony od seksu korzystał z niego „na boku”. Łączy ich naprawdę silne uczucie, dzięki któremu z czasem główna bohaterka zaczyna dostrzegać w nim coś więcej niż tylko seksoholika. Jonathan natomiast dzięki niej zaczyna spoglądać na kobiety i seks w inny sposób. Mimo całej sytuacji, w której się znajdują (a dla mnie jest dość skomplikowana) łączy ich seks i ogromna namiętność.  

 

Recenzja książki  Mariusza Kaniewskiego „Kolumb – A.D. 2100”

 

 Książka napisana została w dwóch narracjach, znajdują się w niej wątki z perspektywy mężczyzny i kobiety, pewnie dlatego wydawała mi się na początku dość  trudna w odbiorze. Łączy w sobie romans, fantastykę i elementy nauki. Zmusza do refleksji i zastanowienia się nad pewnymi aspektami ludzkiego życia. Mimo, że debiutancka książka Mariusza Kaniewskiego „Kolumb – A.D. 2100” nie należy do łatwych, to bez wątpienia posiada ogromną wartość edukacyjną i moralizatorską. W ostatecznym rozrachunku uważam, że to godna uwagi książka. Gorąco ją Wam polecam!

 

 Co sądzicie o tej książce? Chętnie byście sięgnęli po ten tytuł, czy raczej niekoniecznie?

 

* Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu WasPos

2 komentarze:

  1. Ja też zawsze jesienią chętniej czytam :) Tej książki jeszcze nie miałam okazji.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)