Czy z przeszłością można zerwać? Recenzja książki „Utracony raj” Anny WójcikŚwiat mafii rządzi się swoimi prawami. Jednych przeraża, innych fascynuje. Stąd też powstaje wiele powieści, które w mniejszym lub większym stopniu nawiązują do jego bezwzględności i brutalności. Jedną z nich jest „Utracony raj” Anny Wójcik. To książka, która już od pierwszych stron wciąga i sprawia, że nie sposób się od niej oderwać. Rodzą się pytania, jak potoczą się losy bohaterów i czy prawda wyjdzie na jaw.
Autor: Anna Wójcik

Tytuł: „Utracony raj”

Cykl: Demony (tom 1)

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Data wydania:2022-07-07

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 368

Anna Wójcik „Utracony raj”

W książce poznajemy Juliette. Dziewczyna przyszła na świat w mafijnej rodzinie. Już od dziecka doskonale rozumiała, czym zajmuje się jej ojciec i wiedziała, jakie prawa rządzą w jego świecie. Była jedynaczką i wiedziała, że pewnego dnia to ona będzie musiała przejąć jego obowiązki i stać się głową mafijnej grupy. Nie miała wątpliwości, że inni będą tego od niej wymagać. Tylko sęk w tym, że dziewczyna nie chciała się na to zgodzić, nie zamierzała być częścią tej brutalnej rzeczywistości.Jednocześnie bohaterka wiedziała, że nie ma co liczyć na lepsze życie. Nie mogła pozwolić sobie na własne plany, a tym bardziej na ucieczkę. Jakiekolwiek przeciwstawienie się swojej roli oznaczało karę, śmierć. Jednak pewnego dnia los się do niej uśmiechnął. Juliette zdołała uciec i wyrwać się z mafijnego świata. Niestety miało to swoją cenę. By ona mogła być wolna, jej matka musiała zginąć…
Juliette całkowicie zmieniła swoje życie. Stała się zwyczajną kobietą, która prowadzi proste i bezpieczne życie. Pracowała, została żoną i matką. Całkowicie odcięła się od swojej przeszłości i dziesięć lat po ucieczce była przekonana, że ten koszmar jest już za nią. Tak bardzo się myliła… Mafia nigdy o niej nie zapomniała, czekała tylko na właściwą okazję.Czy z przeszłością można zerwać?

Wszystko, co Juliette udało się stworzyć kobieta traci. Jej mąż i córeczka znikają, a ona na własną rękę prowadzi śledztwo, by ich odnaleźć. Jest na skraju życia i śmierci i właśnie wtedy poznaje Liama. Facet był największym rywalem jej ojca, ale nie wie, że Juliette jest jego córką… Liam także poszukuje męża bohaterki, a ona widzi w tym swoją szansę. Liam proponuje swoją pomoc. Kobieta ryzykuje i sprawdza, czy jest w stanie po raz kolejny zbudować swoją przyszłość na kłamstwie. Dokąd zaprowadzą ją jej decyzje?
„Utracony raj” Anny Wójcik to bardzo ciekawa książka, która pokazuje, że przeszłość zawsze czyha na nas tuż za rogiem. Czasem kryje się pod postacią błędów lub kłamstw, które w końcu nas dopadają. Czasem przybiera postać ludzi, którzy chcą nas skrzywdzić. Juliette mierzy się z własnym koszmarem i światem, z którym tak bardzo nie chciała mieć nic wspólnego. Dzięki temu dostajemy bardzo ciekawe kreacje bohaterów, a sceny aż kipią od sprzecznych emocji. Jest ciekawie i wciągająco. Czuć napięcie. Rodzi się pytanie, jak potoczą się losy Juliette. Czy odzyska swój spokój i rodzinę? A może odkryje, że i w niej kryje się mroczny świat mafii? Tego dowiesz się po przeczytaniu tej książki! „Utracony raj” Anny Wójcik od Wydawnictwa NieZwykłego to świetna opcja na weekend, gdy masz ochotę na coś lekkiego i wciągającego. Ta powieść na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. Gorąco polecam!

Znasz te pozycję autorstwa Anny Wójcik? Co ciekawego ostatnio udało Ci się przeczytać?

Zobacz również:

Vincere l'amore

Ryzykowny pocałunek

* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękyuję Wydawnictwu NieZwykłemu

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)