Kto jest mordercą? Recenzja książki „Podejrzana”Tym razem przychodzę do Was z książką, od której nie da się oderwać. Jeśli zaczniecie czytać ją wieczorem, nie zmrużycie oka do rana. Nietuzinkowa fabuła, ciągłe zwroty akcji, mroczne czeluści ludzkiego umysłu i zbrodnia to coś, co wciska nas w fotel. Książka „Podejrzana” jest pierwszą częścią cyklu „Dr Gretchen White”. Propozycja od Wydawnictwa Luna to świetna opcja, gdy nie mamy pomysłu na wolne popołudnie.


Autor: Brianna Labuskes

Tytuł: „Podejrzana”

Tytuł oryginalny: „A Familiar Sight”

Cykl: Dr. Gretchen White (tom 1)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Data wydania:2022-03-23

Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Liczba stron: 432Brianna Labuskes „Podejrzana”


W książce poznajemy psycholog i specjalistkę w zakresie kryminologii dr Gretchen White. Doskonale zna się za zaburzeniach osobowości, antyspołecznych zachowaniach i przestępstwach, w których wykorzystuje się przemoc. Niejednokrotnie pomogła w pracy innemu detektywowi, Patrickowi Shaughnessy’emu. Niestety jej praca często pozostaje w ukryciu i niewielu ją docenia. W młodości dr Gretchen była podejrzewana o zamordowanie swojej ciotki. Choć nie została ukarana, sam Patrick uważa, że psycholożce udało się wywinąć. Kobieta ma zdiagnozowaną socjopatię, co tylko utwierdza detektywa w przekonaniu.


Pewnego dnia na biurku detektywa ląduje kolejna sprawa. Bezwzględna nastolatka Viola Kent jest oskarżona o zabicie własnej matki. Sprawa pozornie zamknięta, ale pojawia się w niej wiele wątpliwości. Psycholog Gretchen wchodzi na niepewny grunt. By porozmawiać z oskarżoną i zbadać sytuację sama musi zanurzyć się w trudnych i bolesnych wspomnieniach. Być może kryminolog widzi w zagubionej dziewczynie kogoś, kogo nie potrafi dostrzec nikt inny – samą siebie.

Kto jest mordercą?

Narracja rewelacyjnie stopniuje napięcie. Książkę poznajemy z perspektywy dr Gretchen oraz ojca Violi. Ich informacje przeplatają się ze sobą i ukazują nam coraz więcej szczegółów. Powoli poznajemy bohaterów, zaglądamy do ich przeszłości i zaczynamy głowić się, o co tak naprawdę tu chodzi. To świetny thriller, od którego nie chce się odchodzić. Nietuzinkowa fabuła zastanawia. Łączymy wątki i próbujemy rozgryźć, o co tu tak naprawdę chodzi. Czy rozpatrując sprawę Violi pani psycholog przegoni swoje demony?
To świetna książka dla wszystkich, którzy lubią taką literaturę. Nie znajdziesz tutaj klepania po plecach czy lekkich opowieści. Jest mrocznie, nie brakuje agresji, bólu i trudnych przeżyć. By odkryć prawdę, musimy zapędzić się w życie zarówno dr Gretchen, jak i oskarżonej nastolatki. To jednocześnie ten typ książek, od których aż żal odchodzić. Dlatego „Podejrzana” od Brianny Labuskes to powieść, którą gorąco Ci polecam.

Czytacie czasem takie historie? Znacie książki Brianny Labuskes?Zobacz także: Szczęście pod świerkami

Wystarczy kochać


* Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Luna

2 komentarze:

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)