Jak nauczyć się podstaw języka niemieckiego?

Wśród języków obcych, które cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością wymienić należy język niemiecki. Nie ma w tym nic dziwnego. Coraz większa współpraca pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami sprawia, że osoby, które znają język niemiecki są cenionymi pracownikami, zarówno w kraju, jak i za granicą.Niestety, liczba osób, które doskonale znają język niemiecki wciąż nie jest zbyt duża. Znacznie więcej osób nie może poszczycić się znajomością tego języka. Ty również należysz do tego grona i zastanawiasz się jak to zmienić? Sprawdźmy.


Przede wszystkim - zacznij od wyboru metody nauki

W dzisiejszych czasach osoby, które chcą zdecydować się na naukę języka niemieckiego od podstaw mają naprawdę sporo możliwości. Uczestnictwo w zajęciach zaocznych szkół językowych, stacjonarne kursy, korzystanie z aplikacji do nauki słówek czy też nauka na własną rękę to tylko niektóre z nich. Coraz więcej możliwości daje nam bowiem również internet. Zanim podejmiemy decyzję na temat tego w jaki sposób chcemy się uczyć warto dokładnie przeanalizować poziom motywacji, nasz charakter oraz rozkład dnia i listę obowiązków. Dzięki temu dowiemy się, które metody mogą okazać się skuteczne a które nie sprawdzą się w naszym przypadku.
Dlaczego kursy językowe to dobre rozwiązanie i jaki warto wybrać?
Niezależnie od tego ile mamy czasu na naukę warto pamiętać, że istnieje metoda, która jest niezwykle skuteczna i dopasowana do potrzeb wielu osób. Mowa o zdalnych kursach językowych które pozwalają nam uczyć się w sposób elastyczny, czyli wtedy, kiedy mamy na to czas. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób studiujących, pracujących lub mających problemy z dojazdem. Co ważne, takie kursy przynoszą naprawdę dobre efekty. Na zajęciach takich jak te opisane na stronie https://eskk.pl/kurs-niemiecki-poczatkujacy poruszane są bowiem wszystkie ważne kwestie - od słownictwa, poprzez gramatykę, prawidłową pisownię, rozumienie czytanego tekstu aż do codziennych ćwiczeń wymowy.


Sam kurs to za mało - pamiętaj o systematyce

Nawet najlepszy kurs językowy nie pomoże ci w nauce języka niemieckiego jeśli nie poświęcisz temu dostatecznej ilości czasu. Co ważne, wcale nie oznacza to, że musisz zajmować się nauką od rana do wieczora. O wiele ważniejsza jest bowiem systematyka w uczeniu się. Jeśli szybko chcesz zobaczyć swoje postępy dbaj o to, żeby uczyć się codziennie chociaż przez kilkanaście minut. Taka metoda uczenia się daje naprawdę dobre efekty. Poza tym zadbaj o to, by otaczać się językiem niemieckim - słuchaj muzyki, oglądaj filmy na YouTube - to prosty sposób na naukę prawidłowej wymowy.


Podsumowując, choć wydawać się może, że nauka języka niemieckiego to poważne wyzwanie, z którym trudno poradzić sobie jeśli pracujemy lub studiujemy, tak naprawdę wcale nie musi tak być. W dzisiejszych czasach możemy bowiem skorzystać z wielu nowoczesnych form nauki, które są idealnie dopasowane do potrzeb osób, które narzekają na brak czasu. Nauka z odpowiednimi zdalnymi kursami jest naprawdę bardzo efektywna i szybko pozwoli ci opanować język niemiecki.


Co sądzicie o takich kursach? Chcecie nauczyć się jakiegoś obcego języka?

27 komentarzy:

 1. niemiecki miałam w liceum, niestety nie pamiętam zbyt dużo, nie miałam z nim kontaktu od tamtej pory . nie należy do moich ulubionych języków

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczyłam się niemieckiego 12 lat, nigdy więcej nie cierpię tego języka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja doświadczyłam już, że nic innego nie "nauczy" języka jak wyjazd w dane miejsce i życie tam. Wiele lat uczyłam się niemieckiego - jako dodatkowy język obcy i za nic w świecie mi nie szło im dłużej się uczyłam tym gorsze oceny miałam, zniechęciłam się i powiedziałam - nigdy więcej niemiecki!
  Kilka miesięcy później wyjechałam za granicę do pracy w Wiedniu - od pierwszego dnia pracowałam na barze - języka nauczyłam się w kilka tygodni do poziomu na tyle komunikatywnego, że wychodziłam z zagranicznymi znajomymi na całe wieczory i swobodnie rozmawiałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zawsze chciałam się hiszpańskiego uczyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niemiecki mam w jednym palcu, ponieważ studiowałam germanistke. W tej chwili pracuje w firmie, której właścicielem jest również obcokrajowiec, Niemiec, przesympatyczny i otwarty na ludzi pan. Moje stanowisko wymaga biegłej umiejętności w mowie i piśmie. W tej chwili szlifuje techniczne sprawy, co nie jest łatwe. Jezyk jest trudny. Trzeba chcieć się go uczyć i być systematycznym, o czym wspominasz. Ekstremalną, ale tez skuteczną opcją jest wyjazd na granicę i obcowanie bezpośrednio z ludźmi, którzy mówią w tym języku. Znam to po sobie i wielu znajomych, przerażonych potwierdza, że szybko i w ten sposób można się nauczyć. To juz jednak wymaga i odwagi. Byleby nie bać się i pozbyc sie "blokady". Istotna też jest wymowa. Ale dla chcącego nic trudnego.

  OdpowiedzUsuń
 6. JA uważam, że pod względem językowym warto i trzeba się dokształcać. Sama jestem poliglotą i znam obecnie 4 języki w stopniu komunikatywnym. Kursy to dobry początek, jednak na własnym przykładzie wiem, że najlepiej nauka języka obcego idzie wtedy, gdy przebywamy bezpośrednio w jego kraju ojczystym ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uczyłam się języka niemieckiego w liceum, ale raczej dużo wiedzy nie wyniosłam z zajęć. Dopiero w trakcie studiów zapisałam się na kurs niemieckiego w szkole Berlitz i te lekcje bardzo sporo mnie nauczyły. W końcu ogarnęłam gramatykę oraz przełamałam barierę językową. Więc jeśli chcecie nauczyć się języka to warto zapisać się na dobry kurs.

  OdpowiedzUsuń
 8. u nas raczej dzieci uczą się w przedszkolu obcego języka, sama z reszta tez podstawy nauczyłam się w ogólniaku

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepiej nauczyć się będąc w danym kraju. Szybko wchidzi język podczas próby rozmowy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. uczyłam sie kiedyś, fajna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 11. Uczyłam się kilka lat języka niemieckiego, a umiem zaledwie kilka zdań wypowiedzieć :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Uczyłam się języka niemieckiego w liceum. To była dla mnie katorga. Jak miałam iść na lekcję, to płakać mi się chciało, ponieważ nic a nic ten język nie chciał mi wejść do głowy. Ja go po prostu nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja korzystam z aplikacji do nauki języków obcych.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja bym chciala sie nauczyc hiszpanskiego lub francuskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Powiem Ci szczerze, że teraz na popularności zyskują języki wschodu, a nie zachodu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Takie kursy sa bardzo przydatne. Tak jak piszesz, najważniejsza jest systematycznośc i ciągły kontakt z językiem :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Takie kursy to super sprawa ja cały czas szlifuje swój angielski.

  OdpowiedzUsuń
 18. Same kursy prędzej pomogą się zmotywować, ale uczyć trzeba się samemu.

  Dominika D.

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajne są takie kursy, chciałabym nauczyć się języka hiszpańskiego, mam wrażenie że to bardzo piękny język:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Moim zdaniem, najlepsza nauka to z płytą i książką w domu. Słuchanie, słuchanie i jeszcze raz słuchanie oraz powtarzanie. W ten sposób chcę się nauczyć podstaw hiszpańskiego. Wszystko czeka.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja na eskk skorzystalam z kursow angielskiego dla sredniozaawansowanych. Bardzo mi sie spodobala taka forma nauki on line. Powtarzam material kiedy mam wolna chwile. Kurs jest bardzo fajnie skonstruowany, a sama nauka to dla mnie przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 22. U mnie jest ciężko z systematycznością, niestety to u mnie kuleje. Mam ogromne chęci, ale brakuje czasu...

  OdpowiedzUsuń
 23. Myślę, że taki kurs to bardzo dobra opcja do nauki.

  OdpowiedzUsuń
 24. Niemieckiego uczymy się od 6 lat, ale jakoś średnio lubimy ten język:)

  OdpowiedzUsuń
 25. moim zdaniem dużo idzie się nauczyć z filmów obcojęzycznych :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja niemieckiego uczę się z aplikacją na telefonie :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja polecam szkolenia językowe dla firm. :) Prowadzę niewielką działalność, ale dużo spraw muszę załatwiać w różnych językach, najczęściej angielskim i niemieckim. Przy okazji skorzystali jeszcze moi pracownicy. Oprócz tego dużo pomagają książki w języku obcym - przeczytałam chyba wszystkie powieści z Sherlockiem Holmesem w oryginale. :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)