Squla - jak ułatwć naukę
Szkolne zmagania już trwają. Wczesne wstawanie, lekcje i prace domowe. Pora się przyzwyczajać do codzienności, z którą uczniowie będą musieli wytrzymać jeszcze 9 miesięcy. Natłok nauki, czy gorsze dni powodują, że nasze pociechy nie radzą sobie w szkolnej rzeczywistości. Przyswajanie takiej ilości wiedzy nie jest łatwe, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, w tym mojej Hani. Oczywiście, powinniśmy pomóc naszemu dziecku w przezwyciężeniu napotkanych na drodze trudności, ale czy mamy dawać gotowe rozwiązania? Nie! Jet wiele pomysłów na to, aby nauka stała się czymś przyjemnym. Jednym z nich jest program o nazwie Squla.Squla
Jest to nowoczesna platforma edukacyjna, która pomaga każdemu dziecku w ciekawy sposób opanować niezbędną wiedzę na wszystkich poziomach edukacji szkolnej. Platforma skierowana jest do dzieci przedszkolnych oraz dzieci w klasach 0-6 podstawówki. Została tak przystosowana, aby dziecko mogło z niej korzystać na tablecie, smartfonie lub w komputerze. Program jest tworzone przez polskich nauczycieli oraz metodyków i jest zgodny z podstawą programową MEN na rok szkolny 2017/2018. Moim zdaniem, największą zaletą tej platformy jest brak jakichkolwiek reklam, dzięki czemu dziecko może skupić się na nauce oraz dobrej zabawie. Poprzez platformę nasze dziecko poszerza wiedzę, rozwija zainteresowania i talenty. Platforma sprawia, że nawet najmniej lubiany przedmiot staje się łatwiejszy i przyjemniejszy. Dzieci uczą się z ochotą, a nauka do głowy „wchodzi” im sama.Platforma oferuje:
Interaktywne gry, quizy i filmy edukacyjne, zachęcające do samodzielnej i systematycznej nauki.
Ponad 50 000 gier dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka
Program nauczania przedmiotów szkolnych w klasach 1-6 oraz edukacji przedszkolnej.
Jest zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018
Jest dostosowana do wielu urządzeń- w ramach jednego konta możesz używać jej na swoim komputerze, laptopie, tablecie i smartfonie.
Umożliwia rodzicom śledzenie postępów swojego dziecka w specjalnym panelu rodzica.

WERSJA PRÓBNA
Z dziećmi jest tak jak z pogodą, bywają zmienne. Może się zdarzyć tak, że na początku dziecko będzie chętne, jednak z czasem jego zapał osłabnie, a nam zostanie abonament do płacenia. Na szczęście twórcy o tym pomyśleli i dostępna jest wersja demo, dzięki której możemy sprawdzić możliwości platformy i czy zainteresuje ona naszą pociechę na dłuższy czas. Możemy sprawdzić, na czym będzie polegała nauka poprzez zabawę. Wersja demo jest całkowicie darmowa. Po zalogowaniu decydujemy, z którego przedmiotu chcemy doszkolić się najpierw i zaczynamy zabawę. Wersja próbna jest doskonałym rozwiązaniem. Przed wykupieniem abonamentu sami możemy przekonać się, czy ta forma nauki odpowiada naszym pociechom i uniknąć niepotrzebnych kosztów.

WYKUPIENIE ABONAMENTU


Jeżeli skorzystaliśmy z wersji próbnej platformy i jesteśmy do niej przekonani, przystępujemy do wykupienia abonamentu. Jego wysokość zależy od tego, przez jaki czas będziemy chcieli korzystać z platformy. Za abonament półroczny zapłacimy 21,99 za miesiąc. Lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem jest abonament roczny, gdzie za miesiąc wychodzi jedynie 14,99 . Przy zakupie któregokolwiek z abonamentów mamy 30 dni na zrezygnowanie z oferty. Po zakupie zaczyna się nasza super przygoda w świecie Squli.Squla została stworzona w taki sposób, aby jak najbardziej zachęcić dziecko do nauki. Hania dzięki platformie utrwala sobie szybciej literki i cyferki, dzięki czemu czytanie nie sprawia jej problemu. Przyniosło jej tą ogromna radość i satysfakcji. Była z siebie dumna.


Po wejściu na platformę widzimy mnóstwo żywych kolorów, a także wesołych postaci. Podczas gier i poruszania się po stronie, towarzyszą nam wesołe i motywujące melodyjki. Dużym ułatwieniem dla najmłodszych jest to, że mogą usłyszeć polecenia i poprawne odpowiedzi oraz dowiedzieć się, jak należało rozwiązać dane zadanie. Dostępnych jest wiele gier, zabaw, quizów i filmów edukacyjnych, dzięki którym dziecko ciągle się rozwija. Są one dużą zachętą i motywacją dla małego ucznia. Motywują do samodzielnej i systematycznej nauki. Platforma umożliwia rodzicom śledzenie postępów w nauce dziecka w panelu rodzica. Każda dobra odpowiedź jest nagradzana wirtualnymi monetami. Można je następnie wymienić na prawdziwe prezenty w sklepiku Squli! Wirtualne nagrody zachęcają do systematycznej i samodzielnej nauki. Możesz wyznaczać cele i zachęcać dziecko do nauki, przesyłając mu motywujące wiadomości. Możesz grać wraz z dzieckiem, przyjemnie spędzając wolny czas! W naszym przypadku Squla to fenomenalny pomysł, a Hania od razu po powrocie ze szkoły aż rwie się do nauki. Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć taką platformę i ułatwić naukę Hani. Szkoda, że kiedy ja chodziłam do szkoły, nie było czegoś takiego. Z czystym sercem mogę polecić Wam Squla.pl. Na pewno będziecie zadowoleni Wy i Wasze dzieci. Nauka stanie się błahostką…


 

8 komentarzy:

 1. Ciekawa platforma, na pewno bardzo rozwijająca dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała pokazać to mojemu bratu, może w końcu zainteresuje się nauką, a nie tylko graniem :) Bardzo ciekawy sposób przyswajania wiedzy dla najmłodszych w dobie komputeryzacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa platforma :) Na pewno zaciekawi większość dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. CIEKAWA

  https://hyggelifestyle.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Abonament jest bardzo niski, dlatego myślę, że to fajne miejsce dla dzieci, które chcą się czegoś nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej platformie i myślę, że to świetne rozwiązanie dla dzieciaków. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałem o tym, to ciekawy pomysl dla dzieci bo mogą się uczyć przez zabawe :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)