Sara Alex „Za białymi goździkami” - recenzja książki

Często sięgam po debiuty, ponieważ w ten sposób można poznać wielu uzdolnionych autorów, którzy dopiero wkraczają do świata literatury. Debiuty nie zawsze odnoszą sukces, jednak nie w tym przypadku. Debiutancka powieść Sary Alex „Za białymi goździkami” od razu przypadła do gustu wielu czytelnikom. Dlaczego? Czy mnie również porwała ta powieść?

sara-alex-za-bialymi-gozdzikami-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl

sara-alex-za-bialymi-gozdzikami-nawysokimobcasie.pl


Autor: Sara Alex
Tytuł: „Za białymi goździkami”
Data wydania: 2023-08-01
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788383136110
Liczba stron: 262
Ocena: 9/10


dla-czytelnikow-sara-alex-za-bialymi-gozdzikami-nawysokimobcasie.pl

Sara Alex „Za białymi goździkami”

Anielin Brzask prowadzi spokojne życie typowej studentki. Mieszka z przyjaciółką, wiecznie się spóźnia na zajęcia, a jej jedynym prawdziwym towarzyszem jest buldożka oraz miłość do gorącej czekolady. Pewnego dnia, w swojej ulubionej kawiarni, spotyka Alana - przystojnego, szarmanckiego mężczyznę, który, jak się okazuje, jest niewidomy. Zafascynowana jego tajemniczością, Anielin szybko wpada w wir uczuć, nie zauważając, jak mężczyzna stopniowo przejmuje kontrolę nad jej życiem.

recenzja-ksiazki-za-bialymi-gozdzikami-sary-alex-nawysokimobcasie.pl.JPG

Początkowo ich relacja wydaje się idealna, jednak z czasem Anielin odkrywa mroczną stronę Alana. Luksusowa posiadłość, która miała być ich wspólnym domem, staje się dla niej więzieniem. W kompletnej ciemności i ciszy Alan przeprowadza okrutne eksperymenty, zmuszając Anielin do życia według jego reguł. Dziewczyna musi nauczyć się funkcjonować w tej śmiertelnie niebezpiecznej pułapce, próbując odkryć prawdę o swoim oprawcy i znaleźć sposób na ucieczkę.

recenzja-ksiazki-sary-alex-za-bialymi-gozdzikami-nawysokimobcasie.pl

Wyjątkowy i warty uwagi debiut

Powieść Sary Alex wyróżnia się nie tylko dynamiczną fabułą, ale także głębokim przedstawieniem postaci i ich psychologii. Anielin, mimo swojej początkowej naiwności, pokazuje niesamowitą siłę woli i determinację w walce o wolność. Alan natomiast jest postacią złożoną i tajemniczą, której prawdziwe motywy odkrywamy stopniowo, co dodaje historii głębi i realizmu. Książka zaskakuje również bogatą symboliką roślin i ich właściwości, co dodaje dodatkowy wymiar fabule. Częste zwroty akcji sprawiają, że czytelnik nie może się oderwać od lektury. Sara Alex w swoim debiucie udowadnia, że potrafi zbudować nie tylko skomplikowaną fabułę, ale także atmosferę, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

fragment-ksiazki-sary-alex-za-bialymi-gozdzikami-nawysokimobcasie.pl

Sara Alex „Za białymi goździkami” - recenzja książki

„Za białymi goździkami” Sary Alex to intrygujący debiut, który łączy w sobie elementy romansu, thrillera i psychologicznej gry. Autorka stworzyła historię pełną emocji, zaskakujących zwrotów akcji i głęboko zarysowanych postaci. Mimo drobnych zgrzytów, powieść ta zasługuje na uwagę i z pewnością znajdzie swoje miejsce wśród fanów thrillerów psychologicznych. To książka, która zmusza do refleksji nad granicami zaufania i manipulacji, a także nad tym, jak daleko może sięgnąć ludzka determinacja w walce o wolność. Gorąco polecam!
 
 
Sięgasz po debiuty? Czy to pozycja dla Ciebie?
Co ciekawego ostatnio udało Ci się przeczytać?
 
 
* Za możliwość przeczytania dziękuję autorce Sarze Alex oraz Wydawnictwu Novae Res

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)