Recenzja książki „Moje pierwsze kolory. Akademia Mądrego Dziecka”

Często poszukujemy sposobów na kreatywny i skuteczny rozwój naszych najmłodszych. Nauka kolorów to jedna z podstawowych umiejętności, które dzieci przyswajają już od najmłodszych lat, dlatego ważne jest, aby o tym nie zapominać. W dzisiejszej recenzji przedstawiam książkę, która jest nie tylko pomocnym narzędziem edukacyjnym, ale także doskonale pokazuje jak wspaniała może być nauka poprzez zabawę. Mowa o książce „Moje pierwsze kolory” z serii Akademia Mądrego Dziecka od HarperKids. 
Autor: Roger Priddy
Ilustracje: Becky Down
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuł: „Moje pierwsze kolory. Akademia Madrego Dziecka”
Seria: Moje pierwsze; Akademia Mądrego Dziecka
Data premiery: 2024-03-27
Wydawnictwo: HarperKids
Grupa wiekowa: Przedszkolak 3+
ISBN: 9788327686503
Liczba stron: 10

O czym jest książka?

„Moje pierwsze kolory” to interaktywna książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Na pierwszej stronie znajduje się kolorowe koło, które zachęca do zabawy i czytania. Dziecko może zakręcić strzałką i znaleźć kolor, który ona wskaże. Każda strona poświęcona jest jednemu z dziesięciu podstawowych kolorów: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy, różowy, brązowy, czarny i biały. Książka oferuje różnorodne zadania, takie jak labirynty, gry memory oraz otwierane okienka, które urozmaicają naukę i zabawę.

 

Walory edukacyjne

„Moje pierwsze kolory” to książka, która nie tylko uczy kolorów, ale również rozwija inne umiejętności. Interaktywność książki sprawia, że dziecko aktywnie uczestniczy w nauce, co zwiększa efektywność przyswajania wiedzy. Zadania wymagają spostrzegawczości, pamięci i logicznego myślenia. Otwierane okienka ćwiczą sprawność manualną, a różnorodne zadania zachęcają do myślenia i kojarzenia faktów. Dziecko uczy się również rozpoznawania przedmiotów, liczenia i rozwiązywania prostych problemów. 
 

Walory estetyczne

Książka jest fantastycznie wydana, z grubymi, elastycznymi stronami, które są odporne na zniszczenia. Kolorowe ilustracje są atrakcyjne dla oka i przyciągają uwagę maluchów. Każda strona jest starannie zaprojektowana, aby zainteresować dzieci i zachęcić je do dalszej lektury. Pomysł z kołem kolorów i zakładkami jest nie tylko innowacyjny, ale również praktyczny, ułatwiając dziecku interakcję z książką.

Recenzja książki „Moje pierwsze kolory. Akademia Mądrego Dziecka”

„Moje pierwsze kolory. Akademia mądrego dziecka” to wyjątkowa książka, która łączy naukę z zabawą. Jest świetnie opracowana, interaktywna i pięknie wydana, co sprawia, że nauka kolorów staje się przyjemnością. Dzięki różnorodnym zadaniom, książka rozwija nie tylko znajomość kolorów, ale także inne umiejętności, takie jak spostrzegawczość, pamięć, logiczne myślenie i sprawność manualna. Jest to doskonałe narzędzie edukacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które z pewnością stanie się ulubioną pozycją w domowej biblioteczce. Gorąco polecam!Co sądzisz o tej pozycji dla najmłodszych? Który z jej elementów jest Twoim zdaniem najciekawszy?*Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam serię Akademia Mądrego Dziecka. Każda książka z tej serii jest dobrze przemyślana i interaktywna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być wspaniałym narzędziem edukacyjnym! Mój syn uwielbia interaktywne zabawy, więc na pewno będzie zachwycony kołem kolorów i otwieranymi okienkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupowałam takie książeczki synkowi. Są bardzo pomocne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny sposób na naukę przez zabawę. Dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna książeczka. Dla starszaka kupiłam podobną z językiem angielskim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wygląda super. Szczególnie podobają mi się te otwierane okienka – dzieci uwielbiają takie niespodzianki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super książeczka, grube, elastyczne strony to ogromny plus – mój mały odkrywca często testuje książki na wytrzymałość.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)