Magdalena Chomiuk „Pozory mylą” - recenzja książki

 Pomorze, z jego malowniczym wybrzeżem nad Bałtykiem, ujmującymi krajobrazami i bogatą historią, od wieków stanowi niezwykłą inspirację dla literatów i twórców różnych dziedzin sztuki. To kraina, której piękno i różnorodność pejzażu oraz fascynujące opowieści z przeszłości nieustannie przenikają do literatury, tworząc niepowtarzalny klimat i otwierając szerokie pole do wyobraźni. Pomorze staje się w ich dziełach nie tylko tłem dla fabuły, lecz prawdziwą skarbnicą pomysłów, wzbogacającą teksty o głębię, autentyczność i niezwykłą atmosferę. Nie inaczej jest w przypadku debiutanckiej powieści Magdaleny Chomiuk „Pozory mylą”.

magdalena-chomiuk-pozory-myla-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl


magdalena-chomiuk-pozory-myla-ksiazka-z-dedykacja-nawysokimobcasie.pl
 
 
Autor: Magdalena Chomiuk
Tytuł: „Pozory mylą”
Data wydania: 2024-01-01
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agrafka
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788367348874
Liczba stron: 354
Ocena: 9/10

 
magdalena-chomiuk-pozory-myla-nawysokimobcasie.pl

Magdalena Chomiuk „Pozory mylą”

Ewa, młoda kobieta z Warszawy, wiedzie dotychczasowe życie w wielkim mieście, kiedy nagle otrzymuje informację o odziedziczeniu gospodarstwa na pomorskiej wsi po nieznajomym dziadku. Decyduje się na przeprowadzkę, pragnąc poznać korzenie swojej rodziny i znaleźć nowy kierunek w życiu. Jednakże życie na wsi okazuje się być zupełnie innym doświadczeniem, niż to, które sobie wyobrażała. 


recenzja-ksiazki-magdaleny-chomiuk-pozory-myla-nawysokimobcasie.pl

Mieszkańcy wsi, zwłaszcza sołtys, nieufnie podchodzą do nowej właścicielki, a nieprzychylne plotki zaczynają się szerzyć. Mimo to, Ewa nie zważa na plotki rozsiewane przez mieszkańców i bierze się za sprzątanie odziedziczonej posiadłości. Dodatkowo, Ewa podejrzewa, że śmierć jej dziadka nie była przypadkowa i może mieć związek z mrocznymi sekretami rodzinnej historii. Rozpoczyna się więc pasjonująca podróż w poszukiwaniu prawdy, która może odmienić życie Ewy na zawsze. W ten sposób Ewa rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, chcąc jednocześnie lepiej poznać historię swojej rodziny. Na swojej drodze, idąc po nitce, aż do kłębka, trafia na różne osoby, jedne bardziej przychylne, inne mniej. Mimo to, kobieta się nie poddaje. Czy uda jej się odkryć prawdę? Czy ostatecznie na stałe zamieszka w tej niewielkiej wsi?

 

fragment-ksiazki-magdaleny-chomiuk-pozory-myla-nawysokimobcasie.pl

Wielowątkowa powieść, wciągająca od pierwszej strony

„Pozory mylą” nie tylko wciąga nas w intrygującą historię, ale także zaskakuje różnorodnością tematów poruszanych w książce. Autorka snuje wątki dotyczące relacji rodzinnych, tożsamości, przemian życiowych oraz prawdy, prowadząc czytelnika przez emocjonalną podróż. Magdalena Chomiuk zręcznie kreuje atmosferę wiejskiego życia, ukazując jego specyfikę, zwyczaje i relacje społeczne, co sprawia, że świat przedstawiony staje się bardzo realistyczny i przekonujący. Styl pisarski autorki, pełen napięcia i tajemnicy, wciąga od pierwszych stron, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury. Mnogość różnorodnych postaci oraz realistycznie przedstawiony portret wiejskiego życia sprawia, że przy tej powieści nie sposób się nudzić. To ten typ książki, który na długo zapada w pamięci.  


recenzja-ksiazki-pozory-myla-magdaleny-chomiuk-nawysokimobcasie.pl
Magdalena Chomiuk „Pozory mylą” - recenzja książki

Książka „Pozory mylą” Magdaleny Chomiuk to nie tylko historia o poszukiwaniu korzeni i odkrywaniu rodzinnych tajemnic, ale także głęboka refleksja nad naturą ludzkich relacji, przemianami życiowymi oraz prawdą, która czasem może być bolesna, ale jednocześnie wyzwalająca. Książka Magdaleny Chomiuk to fascynująca opowieść, która porusza, zaskakuje i wciąga, pozostawiając czytelnika z niepohamowaną chęcią odkrywania kolejnych stron tej pełnej emocji historii. Gorąco polecam!Co sądzisz o tej powieści? Zainteresowała Cię ta pozycja? Sięgasz czasami po książki mniej popularnych autorów?* Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce i Wydawnictwu Agrafka

11 komentarzy:

 1. Uwielbiam klimaty marynistyczne. Chętnie sięgnę po tę pozycję. Zaintrygowałaś mnie.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się świetnie. Czuję że książka będzie mi się podobać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam. Zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecę ją mamie myślę że jej się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiła mnie ta powieść, zwłaszcza, że łączy w sobie wiele różnorodnych tematów i wątków. Lubię sięgać po książki mniej popularnych autorów oraz po debiuty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo zachęcająco brzmi Twoja recenzja. Myślę, że warto dać jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta recenzja całkowicie mnie przekonuje. Na pewno zapiszę ją na swoją listę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi ciekawie. Książka powinna mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie przeczytam. Książka zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dawno nie czytałam książek tego gatunku. Myślę że wybiorę ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka zapowiada się całkiem dobrze. Myślę że będzie mi się podobać.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)