Monika Magoska-Suchar „Serca ze śniegu i płomieni” - recenzja książki / TaniaKsiazka.pl

 Świat literatury staje się coraz większy, a do grona autorów wciąż dołączają nowe osoby. Nie ulega jednak wątpliwości, że są tacy autorzy, którzy zaskarbili sobie naprawdę spore grono czytelników, dzięki czemu stali się bardziej rozpoznawalni. Do tego zacnego grona bez wątpienia należy Monika Magoska-Suchar, która w swoim dorobku ma już 22 książki, które za sprawą jej wyjątkowego talentu, wyróżniają się z tłumu. Autorka jest znana z wielu wciągających powieści, a jej kolejne dzieło pt. „Serca ze śniegu i płomieni” daje nadzieję na feerię emocji i niezapomniane wrażenia czytelnicze.
 Autor: Monika Magoska-Suchar
Tytuł: „Serca ze śniegu i płomieni”
Data wydania: 2024-01-31
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788383217758
Liczba stron: 320
Ocena: 8/10Monika Magoska-Suchar „Serca ze śniegu i płomieni”

Główna bohaterka, Bianca Miller odkrywa romans męża. Postanawia wyjechać na Alaskę do przyjaciółki, aby móc na trzeźwo spojrzeć na zaistniałą sytuację i podjąć trudną decyzję, dotyczącą przyszłości swojego małżeństwa.  Kobieta siada za kierownicą, jednak w pewnym momencie traci panowanie nad autem. Na szczęście uszła z życiem, jednak ranna i przestraszona próbuje wezwać pomoc. Przedzierając się przez  las i zaspy śnieżne staje oko w oko z olbrzymim niedźwiedziem. W ostatniej chwili życie Bianci ratuje tajemniczy myśliwy. Wystraszona, ranna i przemarznięta traci przytomność.

 

fragment-ksiazki-moniki-magoskiej-suchar-serca-ze-sniegu-i-plomieni-nawysokimobcasie.pl

 Gdy kobieta odzyskuje przytomność, nie wierzy własnym oczom. Znajduje się w tajemniczym zamku i mimo, że doznała poważnych obrażeń, na jej ciele nie ma żadnych śladów. Oczywiście to tylko jedna z wielu niewytłumaczalnych incydentów, dziejących się na jej oczach. Choć Bianca wyruszyła w podróż latem, widzi za oknem zimową scenerię. Poza tym jej telefon nie ma zasięgu, a czas jakby stanął w miejscu. Jak się okazuje, jej wybawicielem i jednocześnie panem, tego zamku jest Theodor Mercer. Nie sprawia na kobiecie dobrego wrażenia, jest zimny, oschły i charakterny. Próbuje wymusić na kobiecie uległość, aby mogła wrócić do swojego dawnego życia. Tylko, czy to w ogóle było jeszcze możliwe? Kobieta mimo wielu udogodnień, wciąż czuje strach i niepokój, a najbardziej przerażają ją potworne krzyki, które słyszy w nocy. Kobieta chce uzyskać odpowiedzi na pytania, których udzielić jej tylko Theodor, który de facto przy bliższym poznaniu wiele zyskuje. Bianca nie jest gotowa na rewelacje, które mężczyzna ma jej do przekazania, ani tym bardziej na uczucie, które niespodziewanie się między nimi rodzi. Nowa rzeczywistość bardzo kusi Biancę, jednak niedokończone sprawy wciąż nie dają jej spokoju.

 

recenzja-ksiazki-moniki-magoskiej-suchar-serca-ze-sniegu-i-plomieni-nawysokimobcasie.pl


recenzja-ksiazki-serca-ze-sniegu-i-plomieni-moniki-magoskiej-suchar-nawysokimobcasie.pl

Intrygująca książka, którą nie sposób odłożyć

Książka „Serca ze śniegu i płomieni” autorstwa Moniki Magoskiej-Suchar wyróżnia się niezwykłą różnorodnością, dzięki której lektura staje się fascynująca i angażująca. Powieść oferuje mieszankę baśniowych, przyziemnych oraz spirytystycznych motywów, co nadaje jej wyjątkowy i tajemniczy charakter. Kluczowym aspektem jest rozwój głównej bohaterki, która przechodzi przez różnorakie przeżycia i zmienia się w trakcie fabuły. Jej nagła fascynacja i pociąg do Theo, pomimo wcześniejszej niechęci, stanowi istotny wątek, który wywołuje różne, skrajne emocje i skłania do refleksji na temat miłości, sprawiedliwości i poświęcenia. Zarówno Theo, jak i Bianca, to postaci, które wzbudzają sympatię, nadając historii głębi i autentyczności. Autorka umiejętnie buduje atmosferę, która wciąga od pierwszych stron, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury. Szybkie tempo fabuły oraz zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że książka czyta się płynnie, z pasją i niebywałą przyjemnością, pragnąc poznać rozwiązanie wszystkich zagadek. Warto również zauważyć, że „Serca ze śniegu i płomieni” gwarantuje bogactwo emocji, relacji, czy scen erotycznych, które nota bene wykreowane zostały z niebywałą delikatnością i wyczuciem.  


fragment-ksiazki-serca-ze-sniegu-i-plomieni-moniki-magoskiej-suchar-nawysokimobcasie.pl

Recenzja książki „Serca ze śniegu i płomieni” Moniki Magoskiej-Suchar

„Serca ze śniegu i płomieni” Moniki Magoskiej-Suchar to niezwykła podróż przez świat pełen tajemnic, miłości i poświęcenia. Autorka zgrabnie splata wątki różnorodnych postaci, ukazując ich wewnętrzne konflikty, pragnienia i lęki. Przeplatając realność z magią, pokazuje, jak silne mogą być więzi między ludźmi, jak potężna jest miłość i jak wiele tajemnic kryje się w najprostszych z pozoru sytuacjach. „Serca ze śniegu i płomieni” to lektura, która porusza, inspiruje i pozostawia ślad w sercu, motywując do refleksji nad własnymi relacjami i wyborami życiowymi. To książka, którą się czyta z wypiekami na twarzy, a po zakończeniu chce się powrócić, by ponownie zanurzyć się w jej magicznym świecie. Monika Magoska-Suchar stworzyła dzieło, które wciąga, oczarowuje i pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Dla miłośników literatury, której towarzyszy głęboki przekaz i mistyczna atmosfera, „Serca ze śniegu i płomieni” stanowią niezwykłe doświadczenie, którego warto doświadczyć. Gorąco polecam!Znacz twórczość Moniki Magoskiej-Suchar? Udało Ci się już przeczytać tę książkę? Jeśli nie, to masz ją w planach?* Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

1 komentarz:

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)