Recenzja gry Rozmawiaj.MY - Pytania i zadania

 Rodzina jest ważna dla każdego z nas, dlatego troska o to, aby relacje pomiędzy poszczególnymi jej członkami były dobre, jest bardzo ważna. Sposobów na to, aby dbać o dobrą atmosferę w rodzinie jest mnóstwo. Nie ma jednak co ukrywać, że zdecydowanie najważniejszym czynnikiem jest w tym przypadku czas, który razem spędzamy. Może to być wspólne gotowanie, wykonywanie obowiązków domowych czy rozmowa. Coraz częściej też popularną formą spędzania czasu z rodziną jest wspólne granie w gry planszowe. Dostarcza ono nie tylko najróżniejszych emocji, ale też jest doskonałą okazją do rozmowy. Dzieje się tak szczególnie wówczas, kiedy gra, którą wybraliśmy, wymaga od nas interakcji pomiędzy poszczególnymi graczami. Rozmowa jest w tym przypadku kluczowa, a gra Rozmawiaj.MY Rodzina, w dużej mierze opiera się właśnie na niej. 


gra-rozmawiaj.my-pytania-nawysokimobcasie.pl

 

Gra Rozmawiaj.MY Rodzina opiera się - jak zresztą sama nazwa wskazuje - na komunikacji. To właśnie ona stanowi bowiem podstawę nie tylko, jeśli chodzi o dzielenie się pozytywnymi emocjami, ale również i w sytuacjach konfliktowych czy trudnych. Szczera rozmowa powinna być zatem jednym z najważniejszych filarów, który buduje relacje rodzinne. Nauka komunikowania się w sposób prawidłowy i zrozumiały dla odbiorcy poprzez zabawę, będzie szczególnie istotna dla najmłodszych, ale i dorośli na pewno na tym skorzystają. Gra karciana Rozmawiaj.MY Rodzina jest zatem doskonałym pomysłem na prezent - zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych. 


gra-rozmawiaj.my-rodzina-pytania-nawysokimobcasie.pl

Dla kogo przeznaczona jest gra Rozmawiaj.MY Rodzina?

Niekwestionowaną zaletą gry karcianej, o której mowa, są bardzo intuicyjne zasady i to, że czas rozgrywki ustalamy samodzielnie. Możemy zatem bawić się przez godzinę, ale równie dobrze i przez 20 min - np. w ramach krótkiego relaksu. Również wymagana liczba graczy wskazuje wyraźnie na to, że gra przeznaczona jest dla rodzin - także bezdzietnych. Minimalna liczba osób biorących udział w rozgrywce wynosi 2, natomiast maksymalnie może w niej uczestniczyć aż 10. Minimalny wiek gracza to 5 lat, co zdecydowanie można zaliczyć na korzyść gry Rozmawiaj.MY Rodzina. Nie ma bowiem chyba nic ważniejszego od tego, aby uczyć dzieci prawidłowego komunikowania się i mówienia o rzeczach ważnych - a tego gra właśnie uczy. 


gra-rozmawiaj.my-rodzina-zadania-nawysokimobcasie.p

Jak wygląda rozgrywka w grze Rozmawiaj.MY Rodzina

Wspominałam już wcześniej o tym, że zasady gry są bardzo intuicyjne. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na wyciąganiu kart z potasowanej talii. Gra dostępna jest w dwóch wariantach - z pytaniami i zadaniami. Pierwszy z nich - niebiesko - żółty, zawiera karty oznaczone symbolem “???”. Pytania dotyczą emocji, relacji rodzinnych, ale również i marzeń czy innych sfer życia. Dodatkowo, są one oznaczone poziomem trudności. Drugi zestaw, żółto - niebieski, zawiera karty z zadaniami oznaczone symbolem puzzli. Zadania obejmują różne obszary - zarówno te związane z kreatywnością, jak i z aktywnością fizyczną.Co więcej, niektóre zadania wymagają wykonania ich wspólnie z innymi graczami, co także pozwala na pogłębienie relacji rodzinnych. To, co jest jednak najważniejsze - szczególnie dla najmłodszych - to, że nie ma tutaj żadnych punktów, kar, ocen czy wygranych. Wartością samą w sobie jest wspólnie spędzony czas na rozrywce. 

 

przykladowe-pytania-w-grze-rozmawiaj.my-rodzina-pytania-nawysokimobcasie.pl

 

Przygotowanie do gry również nie jest skomplikowane. Gra zawiera bowiem 50 kart (które należy dobrze potasować), dwie karty z kołami ratunkowymi (“CZAS” i “STOP”). W trakcie gry, po kolei wyciągacie karty i w zależności od tego, co się na nich znajduje, odpowiadacie na pytania lub - wykonujecie przyjemne zadania. Rozgrywkę można zakończyć w dowolnie wybranym momencie. 


przykladowe-zadania-w-grze-rozmawiaj.my-rodzina-zadania-nawysokimobcasie.p

Dlaczego warto kupić grę Rozmawiaj.MY Rodzina?

Gra Rozmawiaj.MY Rodzina, jest także bardzo elegancko zapakowana w zgrabnym pudełku z tektury introligatorskiej zamykanym na magnes, dodatkowo pokrytym folią satynową, która w dotyku przypomina skórę. Jest to zatem nie tylko prezent idealny pod względem praktycznym, ale również i estetycznym. 

 

Prezenty świąteczne powinny przede wszystkim sprawiać radość i tak jest w przypadku gry Rozmawiaj.MY Rodzina. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z grami karcianymi, będą w stanie czerpać przyjemność z rozgrywki. Co więcej, taka forma spędzenia wolnego czasu będzie idealna np. na spędzenie bożonarodzeniowego popołudnia w rodzinnym gronie. Z pewnością nie zabraknie przy tym dobrych emocji czy szczerego, niczym niewymuszonego śmiechu. Regularne rozgrywki pozytywnie wpłyną na relacje w Waszej rodzinie ale też będą świetną okazją do kreatywnego odpoczynku. Nie ma znaczenia, czy zagracie na rodzinnym spotkaniu świątecznym, na wycieczce czy po prostu - w domu, w czasie wolnego popołudnia czy wieczoru. Każda okazja będzie dobra. 


Co sądzisz o takiej formie spędzania wspólnego czasu? Czy któryś z wariantów szczególnie zwrócił Twoją uwagę?


* Wpis stworzony we współpracy z firmą Rozmawiaj.MY

4 komentarze:

 1. Ciekawy pomysł na grę, w obecnym szybkim trybie życia rzadko jest czas, aby na chwilę się zatrzymać i w pełni rodzinnie spędzić czas, a tak powstają impulsy do szczerych rozmów.

  OdpowiedzUsuń
 2. moim zdaniem spoko pomysł z tą grą :) w ogóle jest tak ładnie stworzona ze idealnie sprawdzi się jako prezent

  dyedblonde.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo osób poleca tę grę, więc będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej grze i przyznam, że wydaje się całkiem ciekawa. Rozważę jej zamówienie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)