Mojo Graffi i Katarzyna Bielińska „Gwiazda miłości”

 W oczach dzieci święta Bożego Narodzenia to czas, gdy świat staje się jak bajka, a codzienność zamienia się w magiczną przygodę. To chwile pełne uśmiechu, kiedy domy świecą się kolorowymi światełkami, a zapach pierników wypełnia każdy kąt. Dla najmłodszych te dni to jak otwarcie magicznej skrzyni, pełnej tajemnic i nieodkrytych cudów. Święta Bożego Narodzenia są dla nich jak magiczny portal do krainy, gdzie choinka to nie tylko drzewko, a śnieg za oknem to pulchna poduszka, na której można spocząć. W tym świecie pełnym czarów dzieci odkrywają magię nie tylko w prezencie pod choinką, ale w uściskach rodziny, cieple wspólnie spędzonych chwil, czy w migoczących gwiazdach na niebie. To dla nich czas, kiedy nawet zwykły spacer ulicą staje się niezapomnianą przygodą. Święta Bożego Narodzenia szczególnie dla najmłodszych są czymś niezwykłym i warto zadbać o to, aby się to nie zmieniło. Właśnie dlatego ważny jest wybór odpowiednich lektur. Idealną pozycją, która pomoże dzieciom jeszcze lepiej dostrzec i zrozumieć magię świąt, jest książka „Gwiazda miłości” autorstwa Mojo Graffi i Katarzyny Bielińskiej.


mojo-graffi-i -katarzyna-bielińska-gwiazda-milosci-nawysokimobcasie.plAutor: Mojo Graffi, Katarzyna Bielińska
Ilustrator: Mojo Graffi, Katarzyna Bielińska
Tytuł: „Gwiazda miłości”
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Data wydania: 2023-10-11
Gatunek: książki dla dzieci
ISBN: 9788383186474
Liczba stron: 40
Ocena: 9/10


Mojo Graffi, Katarzyna Bielińska „Gwiazda miłości”

„Gwiazda miłości” to ujmująca opowieść o Leo, który przed świętami słyszy od swojej babci niezwykłą historię. Babcia opowiada mu o gwiazdach hodowanych z najpiękniejszych wspomnień, które uwalniały się w niebo, tworząc piękne świetliste pejzaże podczas Wigilii. Jednak babci nie udało się wypuścić swojej gwiazdy, co stanowi źródło jej smutku.


mojo-graffi-i -katarzyna-bielińska-gwiazda-milosci-wyjatkowa-ksiazeczka-dla-dzieci-nawysokimobcasie.pl

Zainspirowany tą historią, Leo postanawia sprawić babci najwspanialszy prezent – odnaleźć jej zaginioną gwiazdę. Wyrusza w magiczną podróż, podczas której towarzyszy mu pies babci, Śmieszek. W trakcie tej niezwykłej przygody spotykają różne postacie i odkrywają tajemnicze miejsca. Moment, w którym chłopiec zdenerwowany strząsa gwiazdy z drzewa, dodaje dynamiki i napięcia w całej historii. Podczas ich wspólnych poszukiwań Leo odczuwa wiele różnych emocji, z którymi musi sobie poradzić, co z pewnością stanowi dodatkowy atut tej historii.

 

recenzja-ksiazki-dla-dzieci-mojo-graffi-i -katarzyna-bielińska-gwiazda-milosci-nawysokimobcasie.pl


W trakcie poszukiwań Leo doświadcza nie tylko fizycznych podróży, ale również podróży emocjonalnej i duchowej. Nie brakuje zwrotów akcji, czy pięknych i wzruszających momentów, które sprawiają, że książka jest tak wyjątkowa. Opowiada przede wszystkim o magii świąt, miłości rodzinnej, ważności wspomnień oraz poznawaniu siebie i innych.


recenzja-ksiazki-mojo-graffi-i -katarzyna-bielińska-gwiazda-milosci-nawysokimobcasie.pl

Podczas poszukiwań gwiazdy, powieść zachęca nas do odkrywania magicznego świata, przeżywania emocji razem z głównym bohaterem i doceniania wartości, jaką jest miłość, ciepło domowego ogniska oraz rodzina. Książka zapewnia w ten sposób wiele wzruszeń i refleksji nad istotą świąt oraz bliskości z najbliższymi. Pokazuje, co tak naprawdę jest istotą Świąt Bożego Narodzenia.


mojo-graffi-i -katarzyna-bielińska-gwiazda-milosci-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl

Wartościowa książka dla dzieci

„Gwiazda miłości” to przepiękna i bardzo ważna książka, która przekazuje głębokie wartości, koncentrując się na znaczeniu rodziny, spędzaniu czasu z bliskimi i gromadzeniu pięknych wspomnień. Historia skłania do refleksji nad tym, co naprawdę liczy się w życiu, oraz odkrywaniu magicznych chwil nawet w pozornie drobnych, najprostszych rzeczach.


mojo-graffi-i -katarzyna-bielińska-gwiazda-milosci-recenzja-ksiazki-dla-dzieci-nawysokimobcasie.pl

Recenzja książki „Gwiazda miłości” Mojo Graffi i Katarzyny Bielińskiej

„Gwiazda miłości” to niezwykła podróż przez świat dziecięcej wyobraźni, gdzie poszukiwania gwiazdy splatają się z ważnym przesłaniem o wartościach rodzinnych. Książka ta, pełna ciepła i magii, nie tylko dostarcza czytelnikom wzruszającej historii, lecz również ukazuje, że najcenniejsze skarby kryją się w relacjach z bliskimi. Zjawiskowe ilustracje nadają opowieści dodatkowego uroku, a poruszająca fabuła sprawia, że zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia odnajdą w niej coś wyjątkowego. „Gwiazda miłości” to niezapomniane doświadczenie czytelnicze, idealne na zimowy wieczór pod kocem z kubkiem gorącego kakao, które pozwala zanurzyć się w refleksji nad istotą życia, pozostawiając jednocześnie uśmiech na twarzy. Gorąco polecam!

 

 

Co uważasz o historii opowiedzianej w tej książce? Czy spodobałaby się Twoim dzieciom, o ile je posiadasz? Co sądzisz o ilustracjach? Czy tytuł w ogóle jest Ci znany?

 

 

Tekst powstał w ramach współpracy z DuzeKa.pl

5 komentarzy:

 1. Książki tego za każdym razem są naprawdę świetne i pięknie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak pięknie i przyjemnie prezentuje się tak ksiązeczka, idealna do przeczytania przy kominku

  OdpowiedzUsuń
 3. Tego typu opowieści mają niezwykłą moc wprowadzania dzieci w świat rodzinnych wartości, jednocześnie rozbudzając ich wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepięknie wydana książka i z tego co piszesz, wspaniałe opowieści. Z przyjemnością zamówię egzemplarz mojej córce.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)