Antologia „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie” - recenzja książki

 W głębi świątecznej nocy, między stronami niezwykłego opowiadania, skrywają się tajemnice, które prowadzą nas przez zakamarki ludzkiego serca. Przez mistyczną atmosferę świąt, gdzie gwiazdy świecą jaśniej, a oczekiwania osiągają szczyty, przemierzamy historie, których sens odkrywa się powoli, jak świąteczne prezenty. Zanurz się w tej tajemniczej podróży, gdzie każda strona kryje coś głębszego, coś, co odkryjesz dopiero wraz z ostatnim akapitem. Historią, która dotknie najdalsze struny Twojego serca, którą chcę Ci przedstawić, jest antologia „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie” z serii „Opowieści wiary” od Wydawnictwa eSPe.


antologia-a-na-niebie-blask-od-gwiazd-opowiesci-na-boze-narodzenie-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl


Autor: Beata Agopsowicz, Renata Czerwińska, Daria Kaszubowska, Małgorzata Lis, Emilia Litwinko, Magdalena Mikutel, Natalia Przeździk, Katarzyna Targosz
Tytuł: „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie”
Serial: Opowieści wiary
Data wydania: 2023-10-16
Wydawnictwo: Wydawnictwo eSPe
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788382012811
liczba stron: 376
Ocena: 9/10

 


antologia-a-na-niebie-blask-od-gwiazd-nawysokimobcasie.pl

Antologia „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie”

Antologia „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie” w sposób niezwykle przemyślany skupia się na życiowych historiach, gdzie zapach choinki ustępuje pierwszoplanowemu znaczeniu głębokich spotkań poranionych serc. Wyjątkowość tej książki polega na tym, że nie jest to kolejna przesłodzona pozycja. Zamiast tego oferuje wyjątkowe historie o samotności, bólu, chorobie i zranionych sercach. Chociaż wydarzenia rozgrywają się w okresie Bożego Narodzenia, są uniwersalne i dotykają istoty ludzkiego życia.


antologia-a-na-niebie-blask-od-gwiazd-beata-agopsowicz-najwspanialszy-cud-swietego-mikolaja-nawysokimobcasie.pl

 

Każde z ośmiu opowiadań wprowadza w całkowicie inny świat bohaterów, pochodzących z różnych części Polski i zróżnicowanych środowisk społecznych. Choć wydają się być oddzieleni geograficznie, ich losy splatają się w misterny sposób w pięknym, a jednocześnie bardzo wyjątkowym okresie adwentu. Bohaterów, mimo różnorodności swoich historii, łączy jedno - oczekiwanie na Boże Narodzenie. To właśnie w tej magicznej atmosferze oczekiwania, pełnej blasku gwiazd i symbolicznych znaków, ich historie nabierają nowego znaczenia.

 

antologia-a-na-niebie-blask-od-gwiazd-renata-czerwinska-kuchnia-pani-marty-nawysokimobcasie.pl

W tych opowiadaniach można odnaleźć zarówno refleksję nad własnym życiem, jak i uniwersalne tematy, które dotykają każdego z nas. Antologia stawia pytania o sens świąt, o to, co jest naprawdę ważne w życiu, oraz o to, jak doświadczenia bohaterów odzwierciedlają nasze własne emocje i wybory w okresie Bożego Narodzenia i nie tylko.

 

antologia-a-na-niebie-blask-od-gwiazd-daria-kaszubowska-bizaha-nawysokimobcasie.pl

Wyjątkowa antologia dająca nadzieję

Antologia „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie” przenosi nas na różne płaszczyzny emocjonalne, oferując zarówno momenty wzruszenia, jak i refleksji. Każda autorka wnosząc własny styl, oddaje w książce kawałek siebie, co nadaje antologii wyjątkowy charakter. Niektóre opowieści mogą być lekkie, baśniowe, inne z kolei głęboko realistyczne, ukazujące trudne realia życia. Różnorodność stylów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

 

antologia-a-na-niebie-blask-od-gwiazd-malgorzata-lis-gdzie-sie-spelnil-cud-nawysokimobcasie.pl

Antologia nie tylko porusza trudne tematy, ale przede wszystkim daje nadzieję i sporą dawkę pozytywnych emocji. Mimo, że bohaterowie napotykają na swojej drodze trudności, to historie nie kończą się źle. Wręcz przeciwnie, autorki prowadzą nas przez niełatwe momenty i życiowe zakręty bohaterów, ukazując, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach można odnaleźć światełko nadziei.


antologia-a-na-niebie-blask-od-gwiazd-emilia-litwinko-sukienka-dla-jezuska-nawysokimobcasie.pl

Recenzja książki „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie” 

 Antologia „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie” to nie tylko świąteczna lektura, ale przede wszystkim niezwykła podróż przez życiowe zakręty. Autorki pokazują, że święta Bożego Narodzenia mają w sobie coś więcej, bo tkwi w nich przede wszystkim prawdziwa, życiowa magia, płynąca z relacji z innymi ludźmi i z Bogiem. Opowieści są prawdziwe, czasem bolesne, ale jednocześnie otulające, dające siłę i nadzieję na lepsze jutro. Ta antologia staje się wyjątkowym doświadczeniem literackim, które warto przeżyć nie tylko w okresie świąt. Wszystkim ośmiu autorkom warto podziękować za niebywałą wrażliwość literacką, która sprawia, że ta pozycja wzrusza, porusza i pozostaje w pamięci na długo po lekturze. Jest po prostu jak miód na serce. Gorąco polecam!

 

 

 Znasz tę antologię? Co o niej sądzisz?
Znana Ci jest twórczość którejś z autorek? * Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu eSPe

6 komentarzy:

 1. Przy okazji Bożego Narodzenia nie czytałam żadnego zbioru opowiadań, ale ten miałam na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki Tobie moja lista na grudzień się wydłuża oj będę mieć z czego wybierac

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe, że autorzy potrafili stworzyć narrację, która jednocześnie jest osadzona w świątecznej aurze, ale też nie stroni od trudniejszych, życiowych tematów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za antologiami, jakoś wolę pełnowartościowe historie, które czytam z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam tego tytułu. Brzmi ciekawie

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)