Magdalena Winnicka „Besties na zawsze” - recenzja ksiazki

Przekonaj się, jak niewiele dzieli przyjaźń od miłości oraz czy tak naprawdę istnieje prawdziwa przyjaźń damsko-męska. Poznaj parę nastolatków Connora i Katie oraz ich wyjątkową relację przedstawioną w powieści „Besties na zawsze” autorstwa Magdaleny Winnickiej. Ta książka wnikliwie bada temat przyjaźni, ukazując ewolucję relacji między bohaterami oraz trudności związane z dorastaniem. 

  Autor: Magdalena Winnicka
Tytuł: „Besties na zawsze”
Data wydania: 2023-09-20
Wydawnictwo: Wydawnictwo Natios
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 978838396389558
Liczba stron: 352
Ocena: 8/10

 

Magdalena Winnicka „Besties na zawsze”


Connor i Katie znają się od dziecka, a ich przyjaźń staje się szczególnie silna, gdy Connor pomaga Katie podczas narodzin córki jego przyjaciela. Mimo że mieszkają na różnych kontynentach, ich przyjaźń pozostaje silna, głęboka i nienaruszona. Connor, będący bliskim przyjacielem rodziców Katie, stał się dla niej ważną osobą, wspierając ją przez lata.

Jednak życie przynosi wiele zmian i bardzo często potrafi być nieprzewidywalne, szczególnie w okresie dojrzewania. Teraz, gdy Katie zaczyna patrzeć na niego inaczej, ich dotychczasowa relacja ulega zmianie. W miarę dorastania Katie zaczyna dostrzegać Connora jako przystojnego mężczyznę. To moment, który dla chłopaka jest szokiem, a jednocześnie sporym wyzwaniem. Z czasem ich przyjaźń stopniowo przeradza się w zauroczenie, a potem nawet pożądanie. Ta zmiana dynamiki między nimi jest dla obojga trudna do zrozumienia i zaakceptowania. 

Emocjonalna historia

„Besties na zawsze” wyróżnia się jako powieść, która wnikliwie zgłębia skomplikowany świat relacji między głównymi bohaterami. Magdalena Winnicka zręcznie balansuje na krawędzi między przyjaźnią a miłością, ukazując delikatność i zawiłość tych relacji. Jej zdolność do kreowania autentycznych postaci sprawia, że nie tylko można obserwować, ale wręcz przeżywać ich wewnętrzne konflikty i ewolucję uczuć. Powieść ta angażuje od pierwszych stron, prowokując do refleksji na temat miłości, przyjaźni i zawiłości ludzkich emocji "Besties na zawsze" to lektura, która nie tylko porusza, ale także inspiruje do analizy własnych relacji i skomplikowanych aspektów ludzkich związków. Jej głębokość i autentyczność przyciągają zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, pozostawiając ich z wrażeniem wyjątkowej, prawdziwej i wartościowej lektury, po przeczytaniu której z niecierpliwie oczekują na jej kontynuację.Recenzja książki Magdaleny Winnickiej „Besties na zawsze”

„Besties na zawsze” Magdaleny Winnickiej to poruszająca powieść, która subtelnie ukazuje zmiany w relacjach między przyjaciółmi w miarę ich dorastania i dojrzewania. Magdalena Winnicka mistrzowsko kreśli interesujący portret przyjaźni i miłości, prowokując czytelnika do refleksji nad własnymi relacjami i przemianami, jakie zachodzą w sercach i umysłach. Książka wciąga od pierwszych stron, angażując czytelnika w skomplikowaną i wzruszającą historię. Winnicka buduje bohaterów w sposób, który sprawia, że czytelnik nie tylko obserwuje, ale także współczuje im w ich trudnych wyborach. Po zakończeniu lektury czytelnik pozostaje z pytaniami i przemyśleniami na temat granic przyjaźni i miłości oraz niecierpliwie oczekuje na kontynuację ich historii. Ta powieść zachwyca zarówno młodszych, jak i starszych czytelników swoją głębokością i autentycznością.

7 komentarzy:

 1. Lubię, kiedy autorzy pozwalają postaciom dostrzec przemiany, jakie w nich zachodzą, czy w aspekcie uczuć, czy tożsamości, wówczas czytelnikowi wydaje się, że jest bliżej nich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spotkałam się wcześniej z tą książką, ogólnie mam zaległości z poznawaniem nowości na rynku czytelniczym

  Anszpi

  OdpowiedzUsuń
 3. wydaje mi się że tematyka taka standardowa, dla tego typu ksiązek ale może się mylę, musze przeczytać by wyrobić sobie zdanie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale już od dłuższego czasu mam na uwadze jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecę siostrze, to jej klimaty czytelnicze, na pewno jej się spodoba ta pozycja

  OdpowiedzUsuń
 6. To niezwykłe, jak autorka umiejętnie buduje napięcie, prowadząc nas od dziecięcej niewinności do głębokich, dorosłych uczuć, które z czasem zaczynają kiełkować w sercach Katie i Connora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam okazji poznać tej książki, ale też chyba jej wcześniej nie widziałam. Myślę tak, ponieważ nie kojarzę okładki, a jest piękna i zapadłaby mi w pamięć.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)