Paulina Cedlerska „Od ognia piekielnego” - recenzja książki

 W jesienne wieczory, gdy dni stają się krótsze, a noc zasłania świat mrokiem, lubimy zapadać w tajemnicze opowieści. Jesień przynosi ze sobą chłodny wiatr, spadające liście i atmosferę, która sprzyja mrocznym historiom. To pora roku, kiedy nasza wyobraźnia buntuje się, a zmysły wyostrzają się na dźwięki szeleszczących liści i odgłosy nocy. W takich chwilach najbardziej lubimy sięgnąć po książki, które potrafią wzbudzić w nas dreszcz emocji, której tak bardzo potrzebujemy. Doskonałym przykładem jest książka Pauliny Cedlerskiej „Od ognia piekielnego” - pozycja, która wciąga czytelnika w świat nieodgadnionych tajemnic i mrocznych zagadek.

 


Paulina Cedlerska „Od ognia piekielnego”

 Fabuła książki „Od ognia piekielnego” skupia się na głównej bohaterce, Mirce, która wyjeżdża do malowniczych Trzcinic na Mazurach, pod pretekstem napisania artykułów reklamowych na temat nowo otwartego ośrodka wypoczynkowego. W rzeczywistości wyjazd służbowy jest dla niej ucieczką przed traumatycznym sekretem z przeszłości. 


Na miejscu Mirka poznaje grupę studentów, którzy są zafascynowani tajemniczym grobowcem ukrytym w głębi lasu. Fascynacja tą starożytną nekropolią przyciąga Mirkę, która decyduje się do nich dołączyć. Podczas ich eksploracji grobowca, coś przerażającego dzieje się w lesie Po tej tajemniczej nocy Mirka wraca jako jedyna, jednak nie pamięta, co wydarzyło się tamtej nocy, a jeden z uczestników wyprawy znika bez śladu. 


To zdarzenie prowadzi do zagłębiania się w mroczne tajemnice grobowca i związanych z nim legend, które zaczynają się splatać z rzeczywistością. W miarę jak prawdziwość wydarzeń zaczyna się rozplątywać, bohaterka musi z stawić czoła swoim lękami oraz wewnętrznymi demonami i odkryć, co tak naprawdę się wydarzyło w cieniu owianego mroczną legendą grobowca.


Mroczna tajemnica prastarego grobowca

Książkę „Od ognia piekielnego” Pauliny Cedlerskiej zdecydowanie wyróżnia intrygująca fabuła, ale również budowana po mistrzowsku atmosfera grozy. Autorce udało się zgrabnie połączyć realistyczne opisy z nadprzyrodzonymi elementami, tworząc historię pełną napięć, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. To wszystko sprawia, że zostajemy rzuceni w wir wydarzeń i nie jesteśmy w stanie oderwać się od lektury, aż do samego końca. Na uwagę zasługują także głęboko skonstruowane postacie, których ewolucja pod wpływem nadnaturalnych wydarzeń sprawia, że łatwo się z nimi identyfikować. Książka prowadzi nas przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, pokazując, że największe potwory nie zawsze kryją się w ciemnościach lasu, ale czasami tkwią w głęboko ukryte w każdym z nas. Podążając razem z Mirą przez straszliwy las, niepokojący grobowiec i małomiasteczkową społeczność, odkrywamy, że dawne dramaty budzą się do życia, a skrywane tajemnice domagają się odkrycia. Możesz mieć pewność, że ta fascynująca opowieść sprawi, iż jesienne wieczory nabiorą nowego, mrocznego wymiaru.

Recenzja książki Pauliny Cedlerskiej „Od ognia piekielnego”

 
„Od ognia piekielnego” Pauliny Cedlerskiej to literackie dzieło, które wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Zakończenie jest nie tylko zaskakujące, ale także głęboko prowokujące, ponieważ pozostawia nas z natłokiem myśli, które nie dają o sobie zapomnieć. Autorka w swojej powieści zadaje mnóstwo pytań i pozostawia wiele otwartych wątków, co zmusza do głębokiej refleksji nad naturą prawdy i iluzji, rzeczywistości i wyobraźni.  Mistrzowsko wyważone wątki i tajemnicze elementy sprawiają, że książka ta pozostaje w pamięci jeszcze na długo po jej przeczytaniu.  Ze swojej strony gorąco polecam!


 
   

8 komentarzy:

 1. oo dobry tytuł na zbliżajace się halloween :D no i super że ksiązka trzyma w napięciu, lubię takie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła zdaje się mieć ten idealny miks tajemnicy i nadprzyrodzoności. Mroczna atmosfera i tajemnice grobowca na pewno robią robotę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo że nie jest to gatunek, po który sięgam, to wydaje mi się, że świetnie bawiłabym się poznając tę historię. Zapiszę sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki, które trzymają w napieciu od początku do końca są najlepsze. Muszę zapoznać się z tym tyułem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł będę miała na uwadze, coś czuję, spodobałby mi się, uwielbiam odkrywać wszelkie tajemnice, zwłaszcza te mroczne, i patrzeć, jak radzą sobie z nimi bohaterowie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła do poznania tego tytułu, a i okładka zdecydowanie do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tę książkę kojarzę dzięki okładce, ale jeszcze nie miałam okazji się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa propozycja, z chęcią po nią sięgnę, mimo iż nie są to moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)