Agnieszka Jeż „Pomroka” - recenzja książki

 Jesień, z jej chłodem przeszywającym skórę i coraz krótszymi dniami, zawsze przynosi potrzebę schronienia się w świecie literatury, gdzie emocje bujają się w takt z wiatrem i każda strona skrywa tajemnice gotowe odkryć się przed naszymi oczami. W tych szarych dniach, kiedy liście opadają z drzew, a świat zanurza się w pomroce, uwielbiamy zgłębiać pełne akcji kryminały, które sprawiają, że serce bije szybciej, a każda strona przynosi nową dawkę adrenaliny. W miękko oświetlonym pokoju, przy kubku gorącej herbaty w dłoni, zanurzamy się w przesiąknięte mrokiem historie, które wciągają nas bez reszty, sprawiając, że zapominamy o rzeczywistości. Wśród tych wielu fascynujących pozycji, jedna wyróżnia się szczególnie. Jest nią najnowsza książka Agnieszki Jeż „Pomroka”.

Agnieszka Jeż „Pomroka”

W malowniczym miasteczku Mieroszów, pozornie spokojnym zakątku, rozgrywa się mroczna historia. Kiedy brutalne morderstwo i gwałt na młodej dziewczynie wstrząsają lokalną społecznością, komisarz Sonia Kranz zostaje wplątana w śledztwo, które prowadzi ją do najgłębszych zakamarków ludzkiej natury. Na pozór pojedyncze zdarzenie okazuje się być tylko wierzchołkiem lodowca, który ukrywa przerażające tajemnice sprzed lat.
Ścigając seryjnego oprawcę, Sonia odkrywa zamiecioną pod dywan przeszłość miasta, pełną grzechów, które mieszkańcy starają się skrzętnie ukryć. W miarę jak komisarz zagłębia się w historię Mieroszowa, narastające napięcie podkreśla złożoność ludzkich charakterów i mroczne sekrety, które prowadzą do dramatycznych zwrotów akcji.
Sonia staje przed wyborem: zagłębić się jeszcze głębiej, ryzykując własnym bezpieczeństwem, czy zatrzymać się na powierzchni, pozostawiając prawdę zakrytą na zawsze? "Pomrok" to historia nie tylko o ściganiu zła, lecz także o walce ze własnymi demonami i odwadze stawienia czoła przerażającym prawdom.

Kryminał mrożący krew w żyłach

„Pomroka” Agnieszki Jeż to przede wszystkim głęboka analiza psychologiczna postaci i społeczności, które próbują ukrywać swoje mroczne tajemnice. Autorka doskonale oddaje atmosferę małego miasta, gdzie każdy zna każdego, a pozory często bywają mylące. Tworzy ona realistyczne postacie, których uczucia i działania są złożone, co sprawia, że można utożsamiać się z ich losami. Jeśli chodzi o styl narracji Agnieszki Jeż, jest pełen suspensu, co utrzymuje w napięciu przez całą lekturę. Jej język jest bogaty, obrazowy, pozwalając wczuć się w każdą sytuację i poznać emocje towarzyszące głównym bohaterom.

Recenzja książki „Pomroka” Agnieszki Jeż

 „Pomroka” Agnieszki Jeż to nie tylko szokujący kryminał, to rakże podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki i miasta, które skrywa w swoich murach przerażające sekrety. Autorce udało się stworzyć opowieść, która wciąga od pierwszej strony, prowadząc czytelnika przez labirynt emocji, zaskakujących zwrotów akcji i bohaterów, których życia splatają się w niewyobrażalny sposób. To także historia, która trzyma w napięciu do samego końca, a przy tym porusza trudne tematy społeczne i psychologiczne. Książka wplątuje nas w sieć intryg i tajemnic, ukazując, jak przeszłość może wpływać na teraźniejszość i jak głęboko skrywane sekrety mogą mieć tragiczne konsekwencje. To lektura dla miłośników trzymających w napięciu kryminałów, poszukujących także głębszych przemyśleń na temat ludzkiej natury i historii społeczeństwa. Znasz książki Agnieszki Jeż? Udało Ci się już przeczytać tę pozycję? Masz ją w ogóle w planach?


 
 

* Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Luna

14 komentarzy:

 1. Zdecydowanie moje klimaty czytelnicze, chętnie wejdę w przedstawianą opowieść, tytuł będę miała na uwadze podczas buszowania po księgarskich propozycjach czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 2. mroczne zakamarki miasta to brzmi ciekawie ksiązka wydaje mi sie że mogłaby mi przypaśc do gustu
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że jest to książka, która przypadnie do gustu mojej siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Opisana atmosfera tajemnic i mrocznych zakamarków ludzkiej duszy sprawia, że chce się zgłębić tę historię i towarzyszyć bohaterom w ich poszukiwaniach prawdy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest to książka dla mnie, ale moja siostra lubuje się w Kingu także jestem przekona, iż ta książka się jej spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam książki autorki, ale chętnie to zmienię, bo książka mnie zaciekawią. Swoją drogą okładka bardzo przypomina mi książkę innej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam jeszcze tej autorki, ale książka mnie zaciekawiła, wiec chętnie się z nią zapoznam. Swoją drogą okładka książki przypomina mi książkę innej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam i jestem zachwycona tą książką. Nawet szykuję swoją recenzję i pojawi się na dniach.

  OdpowiedzUsuń
 9. To jest dokładnie ten rodzaj kryminału, który uwielbiam. Mroczne tajemnice i zawiłe intrygi - nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię kryminały, które trzymają w napięciu do samego końca. Dodam tę książkę do mojej listy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka zdaje się poruszać trudne tematy społeczne i psychologiczne. Znam już twórczość autorki i chętnie sięgnę również po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę że by mi się spodobała ta książka .nie słyszałam jeszcze tego tytułu

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię czytać takie książki. Chętnie poszukam jej

  OdpowiedzUsuń
 14. Brzmi ciekawie wygląda na to że przeczytam przy okazji

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)