Krystyna Mirek „Flowers” - recemzka książki

 Pozornie zwyczajne spotkania potrafią na zawsze odmienić nasze życie. Nierzadko przez lata tkwimy w tej samej, choć niesatysfakcjonującej pracy, nieudanych i krzywdzących nas związkach lub mieszkaniach, które od dawna proszą się przynajmniej o remont. I dopiero wtedy, gdy wydarzy się coś nagłego, niespodziewanego otwierają się nasze oczy. Tak też było w przypadku głównych bohaterów powieści Krystyny Mirek „Flowers”.

 

krystyna-mirek-flowers-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl


krystyna-mirek-flowers-wydawnictwo-luna-nawysokimobcasie.pl


  Autor: Krystyna Mirek
Tytuł: „Flowers”
Data wydania: 2023-06-14
Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788367674515
Liczba stron: 320
Ocena: 6/10


krystyna-mirek-flowers-nawysokimobcasie.pl

Krystyna Mirek „Flowers”

„Flowers” to najnowsza powieść Krystyny Mirek, która w czerwcu miała swoją premierę. W powieści poznajemy Violę. To na pozór szczęśliwa i spełniona kobieta, która dostała wiele obfitości od losu. Jest żoną wpływowego biznesmena. Prezes roztacza wrażenie pełne uroku, elegancki i kultury. Niestety nikt nie wie, że to w rzeczywistości narcyz, egocentryk i człowiek całkowicie pozbawiony skrupułów. Najpierw osacza, by później coraz bardziej zniewolić. Viola jest pozbawiona chęci i energii do życia, nic jej nie cieszy, nie potrafi odnaleźć w sobie niczego, z czego byłaby dumna. A jednak rodzina jest dla niej ważna. Tkwi więc w tym impasie, coraz bardziej bezradna. 


recenzja-ksiazki-flowers-krystyny-mirek-nawysokimobcasie.pl

W pewnym momencie Viola czuje, że jest na największym życiowym zakręcie. Choć nie wyobraża sobie rozstania, ma już dość przemocy emocjonalnej, którą stosuje jej mąż. Dlatego też niespodziewane spotkanie z zupełnie przypadkowym facetem wydaje się być dobrą odskocznią. Kamil to młody, obiecujący prawnik, który ma na swoim koncie swój pierwszy wielki sukces. Oboje mają problemy i oboje liczą na to, że przy swoim boku szybko o nich zapomną. To ma być jedno spotkanie, początkowo nie znają nawet swoich imion…

 

recenzja-ksiazki-krystyny-mirek-flowers-nawysokimobcasie.pl
(Nie)spodziewane zdarzenia

Oczywiście los uwielbia być przewrotny i dawać nam takie zaczepki, byśmy wreszcie się przebudzili i zaczęli spełniać własne, a nie cudze zachcianki. I tak też było tym razem. Viola spotkała Kamila daleko od domu, więc nie spodziewała się, że jeszcze kiedykolwiek go ujrzy. A jednak bieg zdarzeń ją zaskoczył. I on nie wie, co ma o tym sądzić. Boryka się z problemami wyniesionymi z trudnego dzieciństwa oraz traumą, jakiej doświadczył już jako dorosły człowiek. Sam jest na zakręcie i nie wie, czy połączenie dwóch pogubionych osób to dobry pomysł.


fragment-ksiazki-flowers-krystyny-mirek-nawysokimobcasie.pl

 

Co jednak zrobić, gdy w grę wchodzą uczucia? Viola boi się tego, do czego będzie zdolny jej narcystyczny mąż. Jak daleko jest w stanie się posunąć, by zniszczyć kobiecie życie oraz całkowicie zaprzepaścić karierę Kamila? Ta książka pokazuje, że pomimo przeciwności losu, kłód rzucanych pod nogi i krzywych spojrzeń innych trzeba walczyć o swoją wolność, szczęście i marzenia. Miłość może być najsilniejszą siłą napędową, a prawdziwe i szczere uczucie potrafi góry przenosić.

 

fragment-ksiazki-krystyny-mirek-flowers-nawysokimobcasie.pl

Recenzja książki Krystyny Mirek „Flowers”

Powieść Krystyny Mirek „Flowers”, to lekka i przyjemna książka, która na pewno umili niejedno popołudnie. Autorka pokazuje, że zawsze jest nadzieja na wydostanie się z trudnej sytuacji. Viola stanowi inspirujący przykład kobiety, która ostatecznie odnajduje siebie, zaczyna rozumieć swoje pragnienia i cele, a także dostrzegać swoje własne granice. Wciągający romans, który niewątpliwie daje wiele do myślenia. Gorąco polecam!

 

 

Udało Ci się już przeczytać książkę „Flowers” Krystyny Mirek? Co o niej sądzisz? Znasz inne powieści autorki?

 

 

 

* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Luna

7 komentarzy:

 1. Propozycja czytelnicza akurat na sympatyczne zakończenie wakacyjnych spotkań z książkami, zerknę w bibliotece, czy dostępna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam książki tej autorki i wiem, że szybko czyta się jej książki. Ostatnio jednak nie po drodze mi z tym gatunkiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie miałam okazji jeszcze przeczytać tej ksiązki ale wszystko przede mną będe ją mieć na oku

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa, czy mamy ją w bibliotece. Jutro zapytam, czy jest w zbiorach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat ta książka autorki średnio mi się podobała, ale lubię jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie znałam tej autorki, przyciągnęło mnie zdjęcie - kwiaty wyglądają dokładnie tak samo jak na okładce! robiłaś jakieś kursy fotograficzne w zakresie zdjęć do sieci lub produktowych? ps. w tytule wpisu jest literówka (recemzka), szybko podmień i udawajmy że nic nie było :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że będzie mi się podobać. Zapiszę sobie ten tytuł

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)