Wyjątkowa historia. Recenzja ksiażki Zuli Ankanon „Dotknąć gwiazd”W dzisiejszych czasach, gdy rynek wydawniczy zalewają nowe tytuły niemal co tydzień, ciężko jest znaleźć książkę, która wyróżnia się spośród innych i zostawia niezapomniane wrażenie. Jednakże, wciąż istnieją dzieła, które potrafią zaskoczyć swoją oryginalnością, poruszyć nasze emocje i utkwić w naszej pamięci na długo. Do takich pozycji zdecydowanie należy książka „Dotknąć gwiazd” autorstwa Zulii Ankanon, która skłania do refleksji nad życiem, miłością i ludzką naturą.
Autor: Zula Ankanon

Tytuł: „Dotknąć gwiazd”

Data wydania : 2023-05-04

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788382028768

Liczba stron: 376

Ocena: 10/10Zula Ankanon „Dotknąć gwiazd”

Daniel to młody, przystojny mężczyzna, który właśnie wyszedł z więzienia. Odsiedział wyrok dziesięciu lat pozbawienia wolności za zabójstwo ojca i jego kolegi, którzy brutalnie zgwałcili jego siostrę. Niestety, ta podczas jego odsiadki popełniła samobójstwo. Z powodu swojej przeszłości, ludzie z jego otoczenia nie chcą mieć z nim nic do czynienia, a jego sąsiedzi traktują go jak zwykłego mordercę. Mimo, że zapłacił wysoką cenę za swoje czyny, czuje, że nie ma dla niego miejsca.


Anastazja to znana influencerka, która cieszy się ogromną popularnością na Instagramie. Żyje w luksusie i współpracuje z wieloma firmami. Wydawać by się mogło, że wiedzie idealne życie. Jednak to tylko pozory. W rzeczywistości skrywa w sobie wiele bólu i tajemnic. Ma nienajlepsze relacje ze swoją matką i w głębi duszy jest bardzo nieszczęśliwa. Kobieta wciąż boryka się z traumą po związku z jej byłym chłopakiem, a także cierpi z powodu hejtu i ciemnych stron życia w mediach społecznościowych. Niestety, dziewczyna z czasem coraz częściej sięga po narkotyki, samookalecza się i coraz częściej myśli o śmierci, Nie potrafi poradzić sobie z własnymi demonami przeszłości, które sprawiły, że życie straciło dla niej sens.


Pewnej nocy Daniel postanawia popełnić samobójstwo. Chce skoczyć do Wisły, ale na moście zostaje zauważony przez Anastazję. Gdy mężczyzna jednak decyduje się skoczyć, kobieta ratuje mu życie. Zanim ten dochodzi do siebie, kobieta znika. Następnego dnia Daniel odkrywa, że Anastazja zrobiła dla niego coś więcej niż tylko uratowała mu życie i postanawia ją odnaleźć. Mężczyzna zmaga się z własnymi demonami z przeszłości oraz z niebezpiecznymi ludźmi, z którymi miał do czynienia przed wyjściem z więzienia. Szemrane towarzystwo, interesy, handel narkotykami i długi. Przed tym właśnie chciał uciec Daniel. Wiedział, że jego przeszłość prędzej czy później się o niego upomni. W międzyczasie, Anastazja, mając dość fałszywej rzeczywistości, w której żyła, decyduje się na zmianę swojego życia. Chce zacząć na nowo i pozbyć się toksycznych wpływów, które były częścią jej pracy. W końcu, losy Anastazji i Daniela krzyżują się ponownie, a oni zaczynają łączyć siły, by walczyć z przeciwnościami losu. Zaczynają wzajemnie się poznawać, odkrywają przed sobą głęboko skrywane tajemnice, a w efekcie rodzi się między nimi coś wyjątkowego. Mimo, że los stawia przed nimi kolejne wyzwania, a przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, to wspólnie odkrywają, co tak naprawdę jest dla nich najważniejsze. Czy tej dwójce uda się w końcu raz na zawsze rozliczyć z przeszłością? Jak zakończy się ich historia?


Wyjątkowa historia

„Dotknąć gwiazd” Zuli Ankanon to przepiękna i bardzo poruszająca opowieść o walce z demonami przeszłości, miłości, poświęceniu i nadziei na lepsze jutro. Autorka kreuje wnikliwie psychologiczne portrety swoich bohaterów i pokazuje, jak trudno jest czasem znaleźć swoje miejsce w świecie, szczególnie gdy nasza przeszłość mocno odcisnęła swoje piętno. Książka ta porusza trudne tematy, takie jak samotność, problemy rodzinne, trudne relacje, przemoc, nałogi, w tym głównie narkotyki, depresja, samookaleczanie się, hejt oraz ciemną stronę Social Mediów. Dobitnie uświadamia, jak jedna decyzja potrafi zniszczyć całe życie. Jednocześnie jednak zawiera w sobie piękną historię o odwadze, miłości, wytrwałości i pozytywnym wpływie na życie człowieka, jaki może mieć jedno, pozornie przypadkowe spotkanie.

Recenzja książki Zuli Ankanon „Dotknąć gwiazd”

„Dotknąć gwiazd” Zuli Ankanon od Wydawnictwa Zysk i S-ka to niezwykła opowieść, która porusza, skłania do refleksji i zmusza do zastanowienia się nad wartościami, które wyznajemy. Ma nie tylko świetnie skrojoną fabułę, zawiłe wątki, ale także liczne zwroty akcji, które sprawiają, że historia trzyma w napięciu do samego końca i trudno przewidzieć jak potoczą się dalsze losy bohaterów. To trudna, ale jednocześnie przepiękna historia, która pozwala dostrzec światło gwiazd nawet na tle ciemnego, burzowego nieba. Jeżeli chcesz przeczytać wyjątkową książkę, która poruszy Cię do granic możliwości, to ta pozycja jest właśnie dla Ciebie. Gorąco polecam!


Czy ta historia przypadła Ci do gustu? Co sądzisz o samym pomyśle na fabułę? Słyszałaś / słyszałeś wcześniej o książkach Zuli Ankanon?
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki oraz napisanie polecajki na skrzydełko dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka oraz portalowi DuzeKa.pl, gdzie recenzja ukazała się pierwotnie
6 komentarzy:

 1. Kojarzę to wydanie. Gdy tylko nadarzy się okazja, będę chciała poznać ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z miłą chęcią przeczytam tą pozycję, wydaje się być na tyle ciekawa by się nią zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka dobitnie pokazuje, że wszyscy, nawet celebryci i influencerzy, to tylko ludzie i potrzebują tego samego: miłości i zrozumienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. faktycznie aktulanie na rynku pojawia się masa książek i czasem można się w tym pogubić :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)