Znakomity thriller. Recenzja książki Magdy Stachuli „Nieobliczalna”Magda Stachula to jedna z tych autorek, na której książki czeka się z niecierpliwością. I trzeba przyznać, że na jej kolejną powieść „Nieobliczalna” warto było zaczekać. Postaci, które się tam pojawiają, są tak znakomicie przedstawione, że w pewnym momencie ich historie i życiowe wybory stają się dla nas coraz bardziej oczywiste i zrozumiałe. To nie są takie „płaskie” osoby, do których nie da się przywiązać. Wręcz przeciwnie! A to, co najciekawsze to fakt, że w tej książce nie znajdziesz ani jednego pozytywnego bohatera…

Autor: Magda Stachula

Tytuł: „Nieobliczalna”

Data wydania : 2022-10-13

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

ISBN: 9788 367157681

Liczba stron: 362

Ocena: 8/10
Magda Stachula „Nieobliczalna”

„Nieobliczalna” Magdy Stachuli to thriller i to nie byle jaki! Nie dość, że mamy trupa, to i losy bohaterów dalekie są od sielanki. Co dzieje się w tej książce? Pod blokiem znaleziono ciało kobiety. Nie wiadomo kim jest oraz dlaczego nie żyje. Czy popełniła samobójstwo? A może ktoś ją zabił? Wśród mieszkańców tego osiedla jest osoba, która wie, co się wydarzyło. I niestety ta wiedza jest bardzo przerażająca.
W książce poznajemy również dwie kobiety. To Alicja i Martyna. Dziewczyny zaprzyjaźniły się ze sobą w młodości i nadal utrzymują kontakt. Choć różni je wiele, wzajemnie zazdroszczą sobie swojego życia. Martyna zdaje się mieć wszystko, czego mogłaby pragnąć. Ma piękny, duży dom, córkę i męża. Niestety na co dzień żyje w związku z zaborczym partnerem, przed którym musi ukrywać swój mroczny sekret…Alicja ma dorosłego syna, który nie poznał swojego ojca. Daniel ma teraz 21 lat. Początkowo wierzył matce w historię, którą opowiedziała mu na temat jego taty. Jednak młodzieńcza ciekawość wygrała i bohater postanawia co nieco pogrzebać w swojej przeszłości. I niestety te działania uruchamiają lawinę nieprzyjemnych i problematycznych sytuacji.Czy można kogoś polubić?

Fabułę książki poznajemy z perspektywy czterech różnych bohaterów i trzeba przyznać, że jest to rewelacyjne rozwiązanie! Dzięki temu zaglądamy w myśli kolejnych osób i powoli zaczynamy łączyć nieznane wcześniej wątki. I to, co poznajemy jest… co najmniej niekomfortowe. Bardzo ciekawym zabiegiem ze strony autorki jest fakt, że tak naprawdę w tej książce nie ma ani jednego dobrego bohatera, którego moglibyśmy polubić. Każdy ma coś za uszami. Jedni mniej, drudzy bardziej. Kobiety mają swoje sekrety, mężczyźni trudne charaktery.


W książce poznajemy także Adelinę. To dziewczyna Daniela, która mieszka z pogrążoną w depresji matką. Stara się uporządkować swoje życie, ponieważ od lat jest zdana praktycznie na siebie. Ojca nie zna, a na matkę nie ma co liczyć. I tak krok po kroku życie bohaterów zaczyna stawać się coraz bardziej skomplikowane. Gdy na światło dzienne wydostają się kłamstwa i zdrady ludzie zdejmują maski i pokazują swoje prawdziwe oblicze…Recenzja książki „Nieobliczalna” Magdy Stachuli


„Nieobliczalna” to kolejny, rewelacyjny Magdy Stachuli wydany przez Wydawnictwo Luna. Ta pasjonująca książka pokazuje, że w rzeczywistości nie znamy tak naprawdę ludzi, którzy nas otaczają na co dzień. Powieść doskonale pokazuje, jak wiele sekretów może skrywać każdy z nas i że tak na prawdę nigdy nie możemy być pewni, na ile dobrze znamy drugą osobę. Książka intryguje już od pierwszych stron, a krótkie rozdziały wciągają i motywują do kontynuowania lektury,po to , aby w końcu odkryć prawdę. To niewątpliwie warta uwagi pozycja, przy której można zarwać noc. Gorąco polecam!
Zaciekawiła Cię fabuła tej książki? Masz w planach przeczytanie tego tytułu? A może znasz inne powieści Magdy Stachuli?Zobacz także:

- „Gdzie jest Emma?”
- „Przerwana kołysanka”
- „Taka sama”
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Luna

4 komentarze:

 1. Czytałam ją już jakiś czas temu i jest to naprawdę bardzo wciągająca książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest to mój ulubiony gatunek, dlatego raczej się nie skuszę, ale podeślę twój post siostrze ona lubi te klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. kusisz mnie tą propozycją, więc z przyjemnością zapisuję nazwę na swojej liście do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie nie tylko to nowa autorka, którą chcę zacząć czytać po takiej świetnej recenzji, ale i wydawnictwo, o którym jeszcze nie słyszałam. Musze poznać obydwa.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)