Paranoiczny lęk. Recenzja książki „Taka sama” Erici SpindlerWiecie, że uwielbiam czytać, jednak tym razem wybrałam nie powieść obyczajową, ale prawdziwy thriller. Erica Spindler to jedna z popularniejszych pisarek, która doskonale wie, jak spotęgować napięcie i sprawić, byśmy nie chcieli odrywać się od jej książek. I tym razem zdołała tego dokonać. „Taka sama” to opowieść, w której i my nie czujemy się pewnie. Wspaniała, wciągająca i intrygująca historia, od której nie sposób odejść.Autor: Erica Spindler

Tytuł: „Taka samar”

Tytuł oryginalny: „The Look-Alike”

Data wydania: 2022-02-24

Wydawnictwo: Luna

Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Liczba stron: 352„Taka sama” Erica Spindler


W książce poznajemy Siennę. To kobieta, która po dziesięciu latach wraca do swojego rodzinnego domu. Jako nastolatka dorastała w paranoicznym domu, z matką, której urojenia bardzo negatywnie wpływały na dziewczynę. Nic dziwnego, że jak najszybciej chciała odciąć się od toksycznej przeszłości. Jednak teraz jej matka otrzymała diagnozę. Jest chora psychicznie, a Sienna powraca, by móc zająć się kobietą. Lecz gdy tylko przekracza mury dawnego domu, jej strach powraca. Zawsze zamknięte okiennice i ponury nastrój sprawiają, że po raz kolejny czuje dawne, dławiące ją uczucia.Na chorobę matki wpływa również fakt, że policja powróciła do śledztwa sprzed lat. Dotyczyło ono morderstwa, które bardzo negatywnie odbiło się na psychice kobiety. Wzmogła się jej paranoja oraz dziwaczne zachowania. Sienna ma przeczucie, że to ona sama miała być celem mordercy. Zaczyna się obawiać, że teraz, gdy ten ma okazję, powróci do jej dawnego domu i ją zabije. Kobieta zaczyna angażować się w śledztwo. Chce poznać prawdę, choć może być ona druzgocąca.Paranoiczny lęk

Trudne dzieciństwo, przebywanie w dawnym domu oraz tajemnicze morderstwo sprawiają, że sama Sienna zaczyna czuć się nieswojo. Zastanawia się, czy lęk, który odczuwa może być dziedziczny. Przeraża ją myśl, że choroba psychiczna jej matki może być również jej chorobą. Nie pomagają nowe informacje oraz coraz głębsze rozdrapywanie starych ran. Sienna w pełni angażuje się w śledztwo, a informacje, które wychodzą na jaw są dla niej zaskakujące.


Erica Spindler stworzyła thriller, od którego nie sposób się oderwać. To jedna z tych książek, o których nie możemy przestać myśleć, dopóki nie poznamy zakończenia. W pewnym momencie pętla paranoi, wyobrażeń oraz rzeczywistych wydarzeń zaczyna się zacieśniać. Kobieta nie wie, co jest prawdą, a co efektem jej wyobraźni. Wspaniała, mrożąca opowieść, która wciska w fotel. Zdecydowanie polecam!
Znacie książki Erici Spindler? Sięgacie czasem po thrillery? Co ostatnio interesującego przeczytaliście?
Przeczytaj także:Balwierz
Podejrzana


*Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Luna

5 komentarzy:

 1. Siostra swego czasu zaczytywała się w książkach autorki. Muszę jej przypomnieć o jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł wydaje się zbieżny z moimi czytelniczymi zainteresowaniami, dlatego chętnie wciągam go na listę, niech mnie zaskakuje i trzyma w napięciu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilkanaście lat temu zdarzało mi się sięgać po tego typu historie, jednak aktualnie wolę zupełnie inną literaturę, więc sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę za sobą i bardzo mi się podobała. Ostatnio po takie tytuły najchętniej sięgam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ją na półce i będę czytać niedługo. Jesteś kolejną osobą,której ta książka się podobała.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)