Dwa więzienia. Recenzja książki „Złamana” J.L. DrakeTortury to jedne z najgorszych okrucieństw, jakie mogli wymyślić ludzie. Na samą myśl o tym, że my sami lub nasi bliscy mogli by być im poddani włos jeży się na głowie. A jednak taką historię znajdziesz w książce „Złamana” autorstwa J.L. Drake. Jest to pierwszy tom serii „Broken Trylogi”, która doskonale pokazuje, że cierpienie potrafi doprowadzić do obłędu, a życie po porwaniu już nigdy nie wraca do normalności.


Autor: L.J. Drake

Tytuł: „Złamana”

Seria: Broken Trilogy (tom 1)

Data wydania : 2022-08-04

Data wydania za granicą: 2015-03-10

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788381789882

Liczba stron: 339

Ocena: 7/10

J.L. Drake „Złamana”

Savannah jest córką burmistrza Nowego Jorku. Dziewczyna straciła matkę, a jej ojciec wystawił ją na wzrok paparazzich i postawił wygórowane oczekiwania. Liczył na to, że córka podbije jego morale i zadba o podkreślenie wysokiej reputacji rodziny. Tymczasem dziewczyna nie odnajduje się w swojej roli i nie chce jej odgrywać. Gdy sądzi, że jej życie nie mogłoby być gorsze, zostaje niemile zaskoczona. Dzień po swoich dwudziestych siódmych urodzinach zostaje porwana przez kartel i wtedy odkrywa, czym jest piekło.
Kobieta przez siedem miesięcy jest przetrzymywana w pomieszczeniu bez okien, głodzona, bita i upokarzana. Powoli traci kontakt z rzeczywistością i jest przekonana o tym, że zginie w męczarniach i nikt nie odkryje jej śmierci. Jednak jej życie się zmienia, gdy amerykańska jednostka służb specjalnych trafia na jej trop i odbija ją z rąk porywaczy. Niestety życie nie staje się doskonałe. Z jednego więzienia bohaterka trafia do drugiego.Dwa więzienia

Po odbiciu z rąk kartelu Savannah jest umieszczona w domu, w którym stacjonują żołnierze. Choć jest bezpieczna i wszyscy troszczą się o to, by wróciła do zdrowia, to nie może kontaktować się z najbliższymi. By jej oprawcy odpowiedzieli za swoje zbrodnie dziewczyna musi odzyskać pamięć i opowiedzieć dokładnie, co się wydarzyło. Wie, że w dzień po urodzinach ktoś narzucił jej na głowę worek i wywiózł. Nie potrafi jednak podać szczegółów, a te są niezbędne, by kartel mógł zostać rozbity, a ona była w stanie wrócić wreszcie do domu. Czując się po raz kolejny uwięziona Savannah postanawia się zagłodzić. Liczy na to, że wreszcie skończy swoje cierpiętnicze życie. Czy wśród żołnierzy znajdzie się ktoś, kto zatroszczy się o jej dobrostan psychiczny i skupi na tym, by pokrzywdzona kobieta odnalazła spokój i samodzielnie stanęła na nogi?
Recenzja książki J.L. Drake „Złamana”

„Złamana” J.L. Drake to wciągająca i pełna napięcia powieść z elementami romantycznymi i sensacyjnymi. Autorka zgrabnie łączy wątki miłosne z trudnymi wyborami i niebezpieczeństwami, co sprawia, że czytelnik trzyma się książki do samego końca. Bohaterowie są interesujący i dobrze nakreśleni, a ich zmagania z własnymi demonami dodają fabule dodatkowej głębi. Propozycja od Wydawnictwa NieZwykłego pokazuje, że cierpienie na zawsze zmienia człowieka. Choć sama powieść jest fikcją, to jednak wciska w fotel i wywołuje solidną dawkę emocji i akcji, co sprawia, że z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom literatury obyczajowej, romansów, jak również miłośnikom thrillerów. To po prostu dobra i wciągająca lektura. Gorąco polecam!

Co sądzisz o tej powieści? Lubisz takie połączenia różnych gatunków literackich? Masz w planach przeczytanie całej serii?
* Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu

2 komentarze:

  1. Bardzo rzadko sięgam po romanse, a po obyczajówkę praktycznie wcale. Tę książkę raczej sobie odpuszczę, tym bardziej, że już sam opis mnie nie przekonuje - tym bardziej, że wynika z niego, że ofiara po odbiciu jest odizolowana od bliskich, a to już samo w sobie wydaje mi się niedorzeczne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że książka może przypaść do gustu mojej siostrze. Wspomnę jej o tym wydaniu.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)