Czy to może się udać? Recenzja książki Sandry Ozolin „My Best Friend’s Big Brother”Książek o miłości powstało nieskończenie wiele, a my wciąż nie potrafimy z nich zrezygnować i łakniemy nowych historii. Choć wszystkie wydają się pozornie podobne, w rzeczywistości każdy kolejny bohater wnosi nowy wątek. Ludzie różnią się od siebie, a uczucia, jakimi się darzą wcale nie są takie proste. Każdy z nas nosi w sobie swoje traumy, żale i oczekiwania. I właśnie tacy bohaterowie zostali wykreowani w książce „My Best Friend’s Big Brother” autorstwa Sandry Ozolin.Autor: Sandra Ozolin

Tytuł: „My Best Friend’s Big Brother”

Data wydania : 2022-10-26

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788383201016

Liczba stron: 272

Ocena: 6/10
Sandra Ozolin „My Best Friend’s Big Brother”

Cassandra ma siedemnaście lat i mieszka z ojcem. Z jakiegoś powodu w jej życiu zabrakło matki. Pewnego dnia ojciec dziewczyny musi wyjechać na dłuższą delegację. Zgodnie z ustaleniami przez dwa tygodnie bohaterka ma zamieszkać w domu u swojej najlepszej przyjaciółki Rose. Jest jednak pewien problem… Rose na starszego brata, który szczerze nie przepada za Cass i zrobi wszystko, byleby uprzykrzyć jej ten pobyt.


Collin jest trochę starszy od Cass, jest kapitanem drużyny futbolu i zachowuje się, jakby wszystko wiedział najlepiej. Na co dzień daje się poznać jako nadęty, zarozumiały dupek. Za nic ma uczucia innych, a dziewczyny zmienia jak rękawiczki. Każda kolejna partnerka jest dla niego w rzeczywistości zabawką, która po znudzeniu zostaje wymieniona na nowszą…Czy to może się udać?

Ogromnym problemem Collina jest również przeszłość. Chłopak obsesyjnie o niej myśli i nie potrafi zapomnieć o tym, co wydarzyło się dawno temu. Okazuje się, że nie bez powodu pała taką niechęcią wobec Cassandry. Bohater mści się za to, co kiedyś zrobiła mu jej matka. Sytuacja w domu Rose jest tak napięta, że wydaje się, że pobyt Cass będzie istną udręką. Jednak sprawy zmieniają się, gdy w czasie gry Collin dostaje za zadanie pocałowanie dziewczyny…


Jedno trzeba przyznać – Cass i Collin różnią się jak ogień i woda. Chłopak nosi w sobie zapalczywy gniew i przysłania mu on możliwość tworzenia ciepłych i wartościowych relacji. Oboje boją się miłości, odpowiedzialności i ryzyka związanego z zaufaniem drugiemu człowiekowi. Czy pomimo tak wielu różnic i dawnych konfliktów znajdą nić porozumienia? Przekonaj się sam sięgając po tę powieść.


Recenzja książki Sandry Ozolin „My Best Friend’s Big Brother”

Książka „My Best Friend’s Big Brother” Sandry Ozolin od Wydawnictwa NiezWykłego, to zabawna, lekka i przyjemna powieść, która przede wszystkim skupia się na relacjach międzyludzkich. Autorka w ciekawy sposób ukazuje rozwijające się uczucia między bohaterami, a także porusza tematy takie jak przyjaźń, lojalność i rodzinną więź. Mimo pewnych przewidywalnych momentów, historia ta oferuje wiele emocji i rozrywki, a dla miłośników gatunku stanowi idealną lekturę na letnie popołudnie. Gorąco polecam!


Co sądzisz o tej książce? Jeśli ją znasz, to przypadła Ci do gustu, czy niekoniecznie?* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu

6 komentarzy:

 1. Książka wydaje się mieć intrygującą fabułę i ciekawych bohaterów, z pewnością warto po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja zrobiła na mnie duże wrażenie, szczególnie opis postaci Collina. Dzięki za polecenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki, które skupiają się na relacjach międzyludzkich, więc na pewno dodam ten tytuł do swojej listy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tych ksiązkach. Czuję się zainteresowana

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że bym przeczytała obie. Zapowiadają sie świetnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że twórczość tej autorki będzie naprawdę interesująca dla osób lubiących takie książki.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)