Komedia romantyczna. Recenzja książki Joanny Łapińskiej „Duet (nie)idealny”Co za szczęście, że w księgarniach można znaleźć książki, przy których nie sposób powstrzymać się od śmiechu. Jedną z nich jest przezabawna powieść Joanny Łapińskiej „Duet (nie)idealny”, która miała swoją premierę w marcu tego roku. Znajdziesz w niej rozstania, życiowe rozterki, próby uporania się z problemami i myśl, że nie wszystko trzeba traktować tak na poważnie. W końcu śmiech jest najlepszym lekarstwem.

Autor: Joanna Łapińska

Tytuł: „Duet (nie)idealny”

Data wydania : 2023-03-14

Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788383134086

Liczba stron: 282

Ocena: 8/10

Joanna Łapińska „Duet (nie)idealny”

W książce poznajemy Danielę. Dziewczyna niedawno nakryła swojego faceta na zdradzie z jej kuzynką. Zraniona postanawia wyrzucić go z mieszkania, które wspólnie wynajmują. By jednak móc to zrobić potrzebuje znaleźć pieniądze na zapłatę jego kaucji na kilka najbliższych miesięcy w jego nowym lokum. W tym celu postanawia przyjąć nietuzinkową propozycję pracy. Dziewczyna zatrudnia się w luksusowej agencji towarzyskiej, w której staje się damą do towarzystwa.
Na co dzień Daniela uwielbia tabelki i pracuje w firmie Świeczuszek, w której stara się uporządkować finansowy chaos. Jednym z jej współpracowników jest Martin. Ta dwójka się nie lubi i stara się nie mieć za sobą za wiele wspólnego. Dodatkowo facet przechodzi teraz trudny okres. Jest w trakcie rozwodu z żoną i stara się wyjść z tej sytuacji obronną ręką.


Niecodzienne perypetie

Akcja nabiera tempa, gdy dochodzi do zupełnie niespodziewanego spotkania. Daniela zostaje wynajęta jako osoba do towarzystwa w agencji. I co ciekawe, spotyka się właśnie z Martinem. To niecodzienne zdarzenia sprawia, że ta dwójka zaczyna ze sobą rozmawiać. Pozornie wszystko ich różni. Oboje jednak mają za sobą trudne przejścia. Próbują uporać się z kłopotami związanymi z rozstaniem i bólem, który w związku z nim im towarzyszy.


Recenzja książki Joanny Łapińskiej „Duet (nie)idealny”


Książka Joanny Łapińskiej „Duet (nie)idealny” od Wydawnictwa Novae Res jest ciekawa z kilku powodów. Jednym z nich są niecodzienne perypetie bohaterów, ich dialogi czy wybory, przy których nie sposób się nie zaśmiać. Na uwagę zasługuje także kreacja postaci. Główni bohaterowie dają się poznać z różnych stron, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyobrazić ich sobie i ich polubić. Jest intrygująco, momentami pikantnie, czasami nerwowo lub zabawnie. To książka, jakich niewiele na wydawniczym rynku. Gwarantuję, że spędzisz przy niej wyjątkowo przyjemne popołudnie. Gorąco polecam!


Co sądzisz o tej historii? Czy tego typu książka trafiłaby w Twoje czytelnicze preferencje? Znasz inne powieści komediowe?


* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję autorce Joannie Łapińskiej oraz Wydawnictwu Novae Res

9 komentarzy:

 1. Już gdzieś widziałam tą książkę. Jestem zaciekawiona

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że mogłaby mi się spodobać. Na pewno będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie poruszałam się w komedii, a przecież bardzo lubię, fantastycznie można się zrelaksować przy takich książkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem sięgam po tego typu książki. Myślę, że z tą mogłabym spędzić miło czas. Zapiszę tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. z przyjemnością przeczytam tą książkę, mam nadzieję, że na nia trafię w najbliższym czasie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam już gdzieś o tej książce, niestety nie zamawiam nic nowego bo czasu na czytanie nie mam

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem myślę, że to tytuł nie dla mnie, już sama szata graficzna okładki mnie zniechęciła. Jednak chętnie poczytam inne twoje recenzje i na pewno znajdę książkę dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie jest to książka po którą mogłabym sięgnąc. Przejadłam się tym gatunkiem i staram się czytać inne książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja o tej pozycji nie słyszałam wcześniej, a lubię poznawać różne tytuły, więc czemu nie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)