Ważny głos. Recenzja książki „Umysł Samobójcy”Samobójstwo staje się coraz poważniejszym problemem. Szacuje się, że codziennie 15 osób w Polsce odbiera sobie życie. Wśród nich 80% to mężczyźni. Coraz częściej na życie targają się także nastolatkowie i dzieci. Te dane sprawiają, że Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem liczby zgonów wynikających z samobójstwa. Dlatego tak ważnym głosem jest książka „Umysł Samobójcy”, która wciska w fotel i skłania do refleksji.Autor: Ulek Cztery

Tytuł: „Umysł Samobójcy”

Data wydania: 2022-01-01

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ulek Cztery

Gatunek: literatura piękna, literatura faktu


ISBN: 9788395532214

Liczba stron: 232

Ocena: 7/10
Ulek Cztery „Umysł Samobójcy”

Każdy człowiek przyczynia się do samobójstwa innych. Jako społeczeństwo mamy wielką moc. Możemy wyrażać podziw, motywować do działania lub sprawiać, że ktoś coraz bardziej gaśnie. Obojętność, nietolerancja, gniew, złośliwość czy rzucanie kłód pod nogi to tylko jedne z powodów, dla których inni zaczynają myśleć o odebraniu sobie życia. Dlatego „Umysł Samobójcy” jest ważną lekturą. To zdecydowanie nie jest lekka książka, którą warto zabrać ze sobą na wakacje. Nie zrelaksujesz się przy niej, nie odpoczniesz psychicznie po stresującym dniu.

Jednocześnie to jedna z tych pozycji, wobec których nie powinno przechodzić się obojętnie. Niezależnie od tego, jakie masz doświadczenia czy ile masz lat powinieneś poznać psychikę człowieka, który coraz bardziej zapada się w sobie. Zaczynając rozumieć pewne mechanizmy odkrywamy, co my sami robimy źle. To nie jest książka, która została napisana przez lekarza, psychologa czy naukowca. Wręcz przeciwnie. Ulek Cztery to osoba taka jak Ty. Żyje w społeczeństwie, obserwuje pewne schematy i przeszła bardzo trudną drogę. Dziś chce o niej opowiedzieć, by pokazać skalę narastającego problemu, jakim jest coraz większa liczba samobójstw.
„Zrozumienie samobójstwa jest pierwszym krokiem do efektywnej pomocy osobom nim zagrożonym”

- Edwin Shneidman
Ważny głos

Po niektóre książki sięgamy po to, by się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o problemach. Inne natomiast są dla nas bodźcem. Dzięki poradnikom i literaturze pięknej możemy nieustannie kształcić się i rozwijać. Dlatego tak ważne jest, by sięgać po różnorodne pozycje. „Umysł Samobójcy” to taki głos na ciemnej ścieżce, na którą nikt nigdy nie chciałby wejść.„Śmierć nie dotyka nas wcale, albowiem póki jesteśmy, nie ma śmierci, a odkąd jest śmierć, nie ma nas”

- Epikur
Recenzja książki Ulek Cztery „Umysł Samobójcy”

Część książki została poświęcona rozmowom z rodzinami osób zmarłych. Są tam także podpowiedzi dotyczące rozmów z tymi, których udało się uratować. Autor podpowiada, w jaki sposób otoczyć ich wsparciem, jak żyć i jak rozmawiać, nie osaczając jednocześnie i nie zamykając ich pod szklanym kloszem. Dlatego jeśli i Ciebie zainteresowała ta tematyka i chcesz zrozumieć problem samobójstw oraz skalę cierpienia osób, które targną się na swoje życie, to ta książka zdecydowanie jest dla Ciebie.* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej niesamowicie wartościowej książki, dziękuję Autorowi


!! POMOC DLA OSÓB W POTRZEBIE !!


Jeśli potrzebujesz pomocy lub ktoś kogo znasz jej potrzebuje, poniżej zamieszczam numery telefonów, pod którymi można znaleźć pomoc. Pamiętaj, nie bądź obojętny na czyjeś cierpienie. Reaguj!TELEFON:
Telefon wsparcia dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123

(czynny od 14:00 do 22:00)
Telefon Zaufania dla Osób Starszych: 22 635 09 54
STRONA INTERNETOWA
Strona na której znajduje się lista ośrodków interwencji kryzysowej w Polsce: www.oik.org.pl ,
Strona www.116111.pl (pomoc bezpośrednia w postaci wiadomości online oraz pomoc informacyjna),
Strona www.przyjaciele.org („Razem przeciw samobójstwom”, forum i czat, gdzie na pytania odpowiadają psychologowie).


3 komentarze:

  1. Mogłabym przeczytać. Nie czytał nigdy takich ksiazek

    OdpowiedzUsuń
  2. Dawno nie czytałam żadnych książek. Ta może przypadnie mi do gustu

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę, że nie jest to łatwa lektura, ale takie też są potrzebne.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)