Wierność ponad wszystko. Recenzja książki Katarzyny Michalak „Była sobie miłość”Obecnie rynek wydawniczy, można by rzec, pęka w szwach i bardzo trudno jest wśród tych wszystkich tytułów znaleźć prawdziwe perełki. Każdego dnia pojawiają się różne książki, z różnych gatunków, jednak niektórym czegoś brakuje, nie potrafią porwać czytelnika swoją treścią. Rzadko, ale jednak czasami się udaje taka odnaleźć. Zazwyczaj są to takie książki, które nie dość, że są wyjątkowe, pełne piękna i magii, to na dodatek w niezrozumiały dla nas sposób otulić nasze serce ciepłem i miłością. Potrafią wywołać wiele pozytywnych emocji, a na dodatek dają nadzieję na lepsze jutro. Do takich książek niewątpliwie należy cudowna powieść Katarzyny Michalak „Była sobie miłość”.
Autor: Katarzyna Michalak

Tytuł: „Była sobie miłość”

Data wydania: 2022-11-23

Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788324085699

Liczba stron: 320

Ocena: 8/10


Katarzyna Michalak „Była sobie miłość”W książce poznajemy historię Urszuli i Michała, młodego małżeństwa, którego związek zostaje wystawiony na kolejną próbę. Po stracie kolejnego dziecka i nieudanych próbach zajścia w ciążę, Michał Michał, aby spełnić ich marzenie o pełnej rodzinie, postanawia wyjechać do Australii, aby zarobić pieniądze na kosztowną terapię, Uli. Oboje zdają sobie sprawę, że to jedyne rozwiązanie. Michał przed wyjazdem chce dać swojej żonie prezent, który pomoże im obojgu przetrwać tę rozłąkę. Okazuje się nim niewielki pies rasy Welsh Corgi o imieniu Bingo. Mały, przeuroczy Bingo staje się towarzyszem codzienności i najlepszym przyjacielem.


Niestety, pewnego dnia Ula odbiera telefon od kolegi Michała, który informuje ją, że jej mąż uległ poważnemu wypadkowi Ula wie, że stan zdrowia jej męża jest naprawdę poważny, dlatego podejmuje decyzję o jak najszybszym wyjeździe do Irlandii. Prosi sąsiadkę o opiekę nad Bingiem, jednak pies od niej ucieka i wskakuje do ciężarówki transportowej jadącej na Pomoże. Od tej pory, gdziekolwiek pojawi się dzielny Bingo, będzie powodował najważniejszą, a zarazem najpiękniejszą zmianę, bo w głębi ludzkich serc. Wprowadza w życie napotkanych na swojej drodze ludzi zmiany, daje bezwarunkową miłość, nadzieję na lepsze jutro oraz wolę walki. Jest zawsze tam, gdzie jest potrzebny i odchodzi wtedy, kiedy wie, że w ludziach dokonała się już przemiana, a jego obecność nie jest im już potrzebna. W tym samym czasie Ula będzie musiała podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. Czego będzie dotyczyła? Jak potoczą się dalsze losy Michała i Uli? Czy Bingo odnajdzie drogę do domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu tej niezwykłej książki.

Bezwarunkowa miłość

Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to kolejna, cukierkowa książka w świątecznym klimacie. W tej opowieści bardzo widoczny jest motyw bezwarunkowej miłości psa, który z jednej strony będzie potrzebował pomocy, a z drugiej, być może, sam pomoże ludziom w potrzebie. Warto też zwrócić uwagę na odwagę i siłę, którą Urszula odkrywa w sobie podczas tej trudnej drogi. Autorka w swojej książce zwraca też uwagę na ważne kwestie takie jak troska o zwierzęta, a także na wartość solidarności i pomocy innym. Powieść pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy, która zachęca do poszukiwania w sobie odwagi i siły, by pomagać innym, ale również daje nadzieję, że niezależnie od tego, jak ciężkie mogą być nasze życiowe wyzwania, zawsze jest miejsce dla miłości i dobroci w naszym sercu.

Recenzja książki Katarzyny Michalak „Była sobie miłość”

„Była sobie miłość” Katarzyny Michalak od Wydawnictwa Znak to przepiękna, wzruszająca opowieść o miłości, która przetrwa nawet najtrudniejsze chwile. Jest to niezwykła, zimowa opowieść, jednak bez grama lukru. Autorka nie tylko serwuje czytelnikowi emocjonalny rollercoaster, ale przede wszystkim w bardzo przystępny sposób ukazuje, jak zwierzęta mogą wpłynąć na nasze życie i jak bardzo potrzebujemy ich bezwarunkowej miłości. Jeżeli cenicie piękno prostoty oraz emocjonalne i poruszające historie o miłości, przyjaźni i sile ludzkiego charakteru, to propozycja od Wydawnictwa Znak skradnie Twoje serce. Gorąco polecam!


Znasz twórczość Katarzyny Michalak? Co sądzisz o tej powieści? Czytasz tego typu książki?
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Katarzynie Michalak oraz Wydawnictwu Znak

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)