Jak zwiększyć bezpieczeństwo w swoim domu? 6 skutecznych sposobów.Bezpieczeństwo nasze własne, ale także najbliższych jest najważniejsze. Nikt nie chce, aby cokolwiek stało się osobie, która jest dla nas ważna. W tym celu nie tylko warto myśleć zapobiegawczo, ale na wszelki wypadek wykupić różnego typu ubezpieczenia. Życie potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie i warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Nawet we własnych czterech kątach nie można czuć się pewnie, jednak można zrobić bardzo wiele, aby to zmienić. Właśnie dlatego chcę przedstawić kilka sposobów, które pomogą Ci zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w Twoim domu.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w domu? 6 skutecznych sposobów.
1. WYTRZYMAŁE I SOLIDNE ZAMKI

Aspektem, na który warto najpierw zwrócić uwagę są zamki w drzwiach. Warto upewnić się, czy drzwi wejściowe oraz okna wyposażone są w dobrej jakości, solidne zamki. Najlepszym rozwiązaniem jest dwuetapowy system zamykania drzwi. Należy sprawdzić, czy zamykanie drzwi nie sprawia problemu, a jednocześnie czy ich otwarcie bez posiadania kluczy jest możliwe. Wytrzymałe i antywłamaniowe drzwi oraz okna bez możliwości otwarcia ich od zewnątrz również odgrywają kluczową rolę.2. ALARM

Warto zainstalować w domu alarm przeciwwłamaniowy. Wychodząc z domu wystarczy go uzbroić. W przypadku próby włamania lub innej sytuacji awaryjnej, alarm może natychmiast powiadomić właściciela domu, sąsiadów oraz odpowiednie służby. Oczywiście tego typu system jest dosyć kosztowny, jednak jest to inwestycja na lata, która pozwala na zabezpieczenie całego budynku.


3. SĄSIEDZTWO

Wyjeżdżając na urlop warto poinformować sąsiadów o naszej nieobecności. Jeżeli ma się do kogoś zaufanie, można powierzyć mu klucze, aby co jakiś czas zajrzał do domu i sprawdził, czy wszystko jest w porządku. Wspólnie można utworzyć grupę dozorującą, którą można powiadomić w przypadku podejrzanych zdarzeń. Prawda jest taka, że sąsiedzi są bardzo spostrzegawczy i często mogą okazać się niezwykle pomocni, szczególnie jeżeli działa tzw. „osiedlowy monitoring”.


4. SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo, warto rozważyć zainstalowanie systemu inteligentnego domu. Pozwoli on na zdalne monitorowanie i kontrolowanie poszczególnych elementów w domu. Możesz na przykład zdalnie sterować roletami, czy oświetleniem, co może odstraszyć włamywaczy, którzy myślą, że dom jest pusty.
5. KAMERY

Jeżeli zależy Ci na tym, aby mieć całą posiadłość pod kontrolą, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się kamery monitoringu. Nie tylko można zobaczyć, czy nikt podejrzany nie kręci się w pobliżu posesji. Jeśli już dojdzie do włamania, nagrania z kamer na pewno pomogą w zidentyfikowaniu i złapaniu sprawcy.
6. WIDEODOMOFONY

Do tej pory podałam głównie sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa domu lub mieszkania, w momencie kiedy wyjeżdżamy bądź po prostu chcemy ustrzec się przed włamaniem i kradzieżą. Ostatnim, lecz chyba najskuteczniejszym rozwiązaniem, który łączy w sobie te aspekty, ale również daje poczucie bezpieczeństwa także podczas obecności w domu, czy mieszkaniu. Wielokrotnie słyszy się w wiadomościach o nowych sposobach na oszustwa. Oczywiście w głównej mierze potrzebna jest tutaj czujność i zdrowy rozsądek, jednak jest sposób, aby zminimalizować ryzyko zajścia takiej sytuacji, a jest nim zainstalowanie wideodomofonu. Urządzenia pozwalają na komunikację pomiędzy osobami znajdującymi się w domu lub mieszkaniu, a osobą stojącą przed drzwiami wejściowymi. Dzięki temu, że można zobaczyć, kto znajduje się na zewnątrz, można dokładnie ocenić, czy otwarcie drzwi jest bezpieczne. Na stronie https://5tech.pl/ można znaleźć wiele modeli i wybrać taki, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.
Zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych jest najważniejsze, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o każdy aspekt i zminimalizować wszelkie ryzyko. Warto podjąć wiele działań, które wzajemnie uzupełniają swoje funkcje.W jaki sposób dbasz o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych? Które ze sposobów zostały przez Ciebie wykorzystane, a które jeszcze nie? Może masz jakieś doświadczenia dotyczące tego tematu?


* Post sponsorowany

10 komentarzy:

 1. Myślę, że kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna. Ostatnio czytałam wypowiedzi osób, które budują domy i przeraziło mnie, jak bardzo są okradani, a ich praca wandalizowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. kamery to spoko opcja można mieć wszystko na oku :) co do sąsiadów musieliby być zaufanie :) alarm też super
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Wideodomofony cieszą się coraz większą popularnością, z pewnością poprawiają bezpieczeństwo tuż przed wejściem do domowego zacisza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamki to podstawa, na drugim miejscu alarm i kamery. Sąsiedzi potrafią być naprawdę przydatni w takiej kwestii jak pilnowanie domu

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że wideodomofony to naprawdę świetna propozycja. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sposoby są bardzo fajne i przydatne,. niestety jeśli ktoś.a się włamać do domu to obserwuję go od dłuższego czasu i się przygotowuję. Sama przekonałam się o tym w listopadzie zeszłego roku. Poza wideodomofonem posiadam wszystkie wymienione przez ciebie rzeczy, plus dwa psy biegające po podwórzu. Niestety to do próby włamania i tak doszło i na tym wszystkim ucierpiał mój świętej pamięci pies. Także nie zależnie od tego jak się zabezpieczymy i tak musimy mieć na uwadze próbę włamania. Co nie zmienia faktu, że pomysł na post i rozpowszechnianie tek wiedzy jest mega ważne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobry wpis. Cieszę się, że takie powstają, bo czasami ludzie zapominają o swoim bezpieczeństwie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo pomocny wpis! Czasem można czuć strach nawet we własnym mieszkaniu, więc te rady na pewno wielu osobom się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nie tylko na zamki warto zwracać uwagę ale też na same drzwi i okna - tak by były trudne do sforsowania :) warto też zadbać o ochronę przeciwpożarową np. domy z bali są specjalnie impregnowane. warto zadbać też o czujniki dymu czy ognia :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)