Początek zmian. Recenzja książki „Świąteczna szansa na miłość”







Nigdy nie jest za późno, by zmienić coś w swoim życiu. Jednak wielu z nas boi się nieznanego i to właśnie lęk powstrzymuje nas przed zmianami i sprawia, że wciąż tkwimy w tym samym miejscu. Na szczęście los wciąż podsyła nam różne okazje, dzięki którym możemy zawalczyć o lepsze jutro. Podobne rozterki mają bohaterowie książki Jenny Bayliss „Świąteczna szansa na miłość”.







Autor: Jenny Bayliss

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Tytuł: „Świąteczna szansa na miłość”

Tytuł oryginalny: „A Season for Second Chances”

Data wydania: 2022-10-26

Wydawnictwo: Wydawnictwo Słowne

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788382512861

Liczba stron: 456

Ocena: 8/10





Jenny Bayliss „Świąteczna szansa na miłość”

W książce poznajemy Annie. Bohaterka jest właścicielką restauracji, którą prowadzi razem ze swoim mężem. Pomimo pozornie udanego i szczęśliwego życia kobieta czuje, że jest coraz bardziej przytłoczona i wypalona. Ma dorosłe dzieci, które żyją już osobno. Jej małżeństwo wisi na włosku i tylko krok dzieli je od rozpadu. Dlatego bohaterka zastanawia się nad zmianą, pragnie wpuścić do swojej codzienności trochę świeżości.




Pewnego dnia Annie znajduje ogłoszenie, które przykuwa jej uwagę. Właścicielka willi w nadmorskim miasteczku Willow Bay poszukuje osoby, która zaopiekuje się budynkiem pod jej nieobecność. Nasza bohaterka dostrzega w tym szansę. Bez większego zastanawiania się postanawia wyjechać i choć przez chwilę zmienić swoją perspektywę.


Początek zmian

Od razu po przyjeździe Annie zakochuje się w nowym domku, nadmorskiej okolicy i ekscentrycznym nastroju całego miasteczka. Czuje, że pojawiła się we właściwym czasie we właściwym miejscu. Ma masę pomysłów, w jaki sposób może unowocześnić budynek oraz zadbać o jego estetykę. Niestety ta koncepcja nie podoba się siostrzeńcowi właścicielki willi, który liczył na to, że ją sprzeda i sam coś na tym zyska.






Recenzja książki Jenny Bayliss „Świąteczna szansa na miłość”

„Świąteczna szansa na miłość” Jenny Bayliss od Wydawnictwa Słownego to niesamowicie urocza opowieść utrzymana w klimacie nadmorskiej miejscowości. To świetna lektura dla wszystkich, którzy by chcieli choć na chwilę przenieść się w inne miejsce. Losy bohaterki pokazują, że nigdy nie jest za późno na walkę o swoje szczęście. Po 26 latach małżeństwa kobieta zdecydowała się na zmianę. Wiedziała, że nie może się dłużej dusić i musi o siebie zawalczyć. To piękna historia, która dodaje nadziei. Gorąco polecam!



Sięgasz po książki zagranicznych autorów?
Co sądzisz o tej historii?








* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Słownemu


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)