Kilka słów o Tobie. Recenzja książki „Było mi(nę)ło”

Każdy człowiek nosi w sobie swoją prawdę. Gdy jedni nigdy nie ujawniają jej światu lub zapisują ją w prywatnych pamiętnikach inni decydują się wypowiedzieć ją głośno. Ostatnio na Instagramie ogromnym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć książka „Było mi(nę)ło”. Niektórzy twierdzą, że jest ona niczym plaster na rany duszy, a już po kilku stronach ma się wrażenie, jakby napisane w niej słowa były kierowane wprost do nas. Dlaczego?

 

Kilka słów o Tobie. Recenzja książki „Było mi(nę)ło”

 

„Było mi(nę)ło” Olkowicz Czarna Owca Pisze

Autor: Olkowicz Czarna Owca Pisze

Tytuł: „Było mi(nę)ło”

Data wydania: 2022-10-10

Wydawnictwo: Czarna Owca Pisze, Druk książek

Gatunek: poezja

Liczba stron: 118

Ocena: 9/10

 

Cytat z książki „Było mi(nę)ło” Olkowicz Czarna Owca Pisze

„Było mi(nę)ło” Olkowicz Czarna Owca Pisze

Czasami chciałoby się zawinąć w koc i zniknąć. Są takie dni, kiedy wszystko nas boli, jesteśmy wysoce wrażliwi i mamy wrażenie, że cały świat jest przeciwko nam. I właśnie na takie dni świetnie sprawdzi się książka „Było mi(nę)ło”. Co w niej znajdziesz? To zbiór luźno połączonych ze sobą wierszy, myśli i rozdziałów, które opowiadają o miłości, depresji i rozczarowaniu. Dzięki swobodnej kompozycji wchodzimy w świat, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Może to będzie wiersz, a może jedna myśl, która sprawi, że poczujesz, że została stworzona specjalnie dla Ciebie.

 

Kilka słów o Tobie

 

Autorka książki używa bardzo emocjonalnego, specyficznego dla niej języka. Tym samym każdy rozdział staje się jeszcze bardziej autentyczny. W ten sposób pokazuje, że miłość nie zawsze uskrzydla. Czasami bywa niszczycielska, rani i sprawia, że wszystko przestaje cieszyć. Czasami osoby, dla których całkowicie tracimy głowę nie są tego warte. Co jednak wtedy zrobić? Jak poradzić sobie z rozczarowaniem i poczuciem osamotnienia?

 

Recenzja książki „Było mi(nę)ło”

Recenzja książki „Było mi(nę)ło” Olkowicz Czarna Owca Pisze

Kilka słów o Tobie

Trudno jednoznacznie zaklasyfikować tę książkę do jednego typu literatury. Jednak jedno jest pewne – słowa autorki trafiają w samo sedno i rewelacyjnie oddają ból, rozpacz, rozterki i zawód po rozstaniu. Jednocześnie ukazują, jak bardzo potrafimy przeciwstawiać się sobie i swoim potrzebom, gdy zaczynamy walczyć o tych, na których nam zależy. Nierzadko kosztem siebie i szacunku do własnej osoby stajemy się żałosne. W tej książce znajdziesz opowiadania ukazujące przede wszystkim miłość jednokierunkową, niestabilną i nieempatyczną.

 

Fragment książki „Było mi(nę)ło” Olkowicz Czarna Owca Pisze

  Recenzja książki „Było mi(nę)ło”

Książka „Było mi(nę)ło” to propozycja głównie dla wysokowrażliwych, którzy lubią, gdy literatura uderza w najczulsze struny ich duszy. Specyficzny język i oryginalna narracja są w tej sytuacji dodatkowym plusem. Warto więc zwrócić uwagę na tę lekturę, szczególnie w te dni, gdy mamy ochotę na coś intensywnego emocjonalnie.

 

Sięgasz po poezję, szczególnie tak emocjonalna?
Co sądzisz o tej książce?

 

 * Za możliwość przeczytania książki z całego serca dziękuję autorce Olkowicz - Czarna Owca Pisze

2 komentarze:

  1. Po przeczytaniu Twojej recenzji myślę że taka książka może być wielce budująca dla wielu kobiet będących w różnej sytuacji życiowej

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się ciekawa ta książka. Warto przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)