Kilka słów o Tobie. Recenzja książki „Było mi(nę)ło”Każdy człowiek nosi w sobie swoją prawdę. Gdy jedni nigdy nie ujawniają jej światu lub zapisują ją w prywatnych pamiętnikach inni decydują się wypowiedzieć ją głośno. Ostatnio na Instagramie ogromnym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć książka „Było mi(nę)ło”. Niektórzy twierdzą, że jest ona niczym plaster na rany duszy, a już po kilku stronach ma się wrażenie, jakby napisane w niej słowa były kierowane wprost do nas. Dlaczego?


Autor: Olkowicz Czarna Owca Pisze

Tytuł: „Było mi(nę)ło”

Data wydania: 2022-10-10

Wydawnictwo: Czarna Owca Pisze, Druk książek

Gatunek: poezja

Liczba stron: 118

Ocena: 9/10
„Było mi(nę)ło” Olkowicz Czarna Owca Pisze


Czasami chciałoby się zawinąć w koc i zniknąć. Są takie dni, kiedy wszystko nas boli, jesteśmy wysoce wrażliwi i mamy wrażenie, że cały świat jest przeciwko nam. I właśnie na takie dni świetnie sprawdzi się książka „Było mi(nę)ło”. Co w niej znajdziesz? To zbiór luźno połączonych ze sobą wierszy, myśli i rozdziałów, które opowiadają o miłości, depresji i rozczarowaniu. Dzięki swobodnej kompozycji wchodzimy w świat, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Może to będzie wiersz, a może jedna myśl, która sprawi, że poczujesz, że została stworzona specjalnie dla Ciebie.


Autorka książki używa bardzo emocjonalnego, specyficznego dla niej języka. Tym samym każdy rozdział staje się jeszcze bardziej autentyczny. W ten sposób pokazuje, że miłość nie zawsze uskrzydla. Czasami bywa niszczycielska, rani i sprawia, że wszystko przestaje cieszyć. Czasami osoby, dla których całkowicie tracimy głowę nie są tego warte. Co jednak wtedy zrobić? Jak poradzić sobie z rozczarowaniem i poczuciem osamotnienia?


Kilka słów o Tobie

Trudno jednoznacznie zaklasyfikować tę książkę do jednego typu literatury. Jednak jedno jest pewne – słowa autorki trafiają w samo sedno i rewelacyjnie oddają ból, rozpacz, rozterki i zawód po rozstaniu. Jednocześnie ukazują, jak bardzo potrafimy przeciwstawiać się sobie i swoim potrzebom, gdy zaczynamy walczyć o tych, na których nam zależy. Nierzadko kosztem siebie i szacunku do własnej osoby stajemy się żałosne. W tej książce znajdziesz opowiadania ukazujące przede wszystkim miłość jednokierunkową, niestabilną i nieempatyczną.Recenzja książki „Było mi(nę)ło”

Książka „Było mi(nę)ło” to propozycja głównie dla wysokowrażliwych, którzy lubią, gdy literatura uderza w najczulsze struny ich duszy. Specyficzny język i oryginalna narracja są w tej sytuacji dodatkowym plusem. Warto więc zwrócić uwagę na tę lekturę, szczególnie w te dni, gdy mamy ochotę na coś intensywnego emocjonalnie.Sięgasz po poezję, szczególnie tak emocjonalna?
Co sądzisz o tej książce?
* Za możliwość przeczytania książki z całego serca dziękuję autorce Olkowicz - Czarna Owca Pisze


2 komentarze:

  1. Po przeczytaniu Twojej recenzji myślę że taka książka może być wielce budująca dla wielu kobiet będących w różnej sytuacji życiowej

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się ciekawa ta książka. Warto przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)