Może być wyjątkowo. Recenzja książki „Uważaj, o co prosisz Mikołaja”Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z wyciszeniem oraz dniami spędzonymi z najbliższymi. Gdy jedni nie znoszą grudnia, inni czekają na ten miesiąc przez cały rok. Idealnym przykładem są bohaterowie książki Nany Bekher „Uważaj, o co prosisz Mikołaja”. Ta historia to taki plaster, którym warto otulić się w zimowe miesiące. Co jest w niej tak wyjątkowego?

Autor: Nana Bekher

Tytuł: „Uważaj, o co prosisz Mikołaja”

Data wydania: 2022-10-26

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 368

Ocena: 9/10

Nana Bekher „Uważaj, o co prosisz Mikołaja”

Carla kocha święta i już tygodnie wcześniej stara się celebrować ten magiczny czas. W grudniu planuje wcześniej wyjechać w rodzinne strony i spędzić ostatnie dni roku z rodzicami, dziadkami i ciocią. Niestety jej nowy szef William na zupełnie inne plany. To samotnik i pracoholik, który nie rozumie entuzjazmu dziewczyny i nie chce jej pozwolić na tak długi urlop. Pomiędzy tą dwójką dochodzi do nieprzyjemnej wymiary zdań.
William oczekuje, że Carla dokończy ważny według niego projekt. Ostatecznie dziewczyna decyduje się na kompromis. Obiecuje, że wykona swoją pracę pod warunkiem, że jej szef pojedzie razem z nią na święta. Pomysł można by rzec absurdalny, a jednak dochodzi do skutku. Zimny, wycofany i profesjonalny William nagle znajduje się w otoczeniu życzliwych sobie i ciepłych osób. To dla niego coś nowego i niezręcznego, ale skoro obiecał…


Może być wyjątkowo

William zaczyna uczestniczyć w rodzinnych przygotowaniach do świąt. W tak nieformalnych sytuacjach powoli zaczyna ściągać swoją maskę i odkrywać swoje inne oblicze. Pomiędzy nim a Carlą zaczyna iskrzyć, a chwile spędzane sam na sam sprzyjają zacieśnianiu się ich relacji. Tylko problem w tym, że szef nie toleruje żadnych romansów w pracy. Czy własne doświadczenia zmienią jego nastawienie i pokażą, że to jednak miłość jest najważniejsza?Recenzja książki Nany Bekher „Uważaj, o co prosisz Mikołaja”Książka Nany Bekher „Uważaj, o co prosisz Mikołaja” to świetna propozycja na świąteczny czas, która pokazuje, że grudzień naprawdę może być magiczny. Wiele osób deklarujących niechęć wobec świąt to samotnicy, którzy nie mają ich z kim spędzać. Dopiero miłość oraz obecność życzliwych ludzi wydobywa z nich coś wyjątkowego i zachęca do zwolnienia tempa oraz skupienia się na byciu. Dlatego to wspaniała książka, po którą warto sięgnąć przede wszystkim w zimowych miesiącach. Gorąco polecam!
Znasz książki Nany Bekher? Jeśli tak, koniecznie napisz, które dotychczas udało Ci się przeczytać. Co sądzisz o tej pozycji?


* Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)