Antologia arabska „Sekrety orientu” - recenzja

Gdy jedni kochają długie, wielostronicowe i rozbudowane powieści, inni chętniej sięgają po krótsze i lżejsze pozycje. „Sekrety orientu” to arabska antologia składająca się z sześciu opowiadań stworzonych przez różne autorki. Jest wyjątkowa z wielu względów i na pewno zainteresuje każdego, niezależnie od preferencji. Jeżeli chcesz bliżej poznać kulturę Bliskiego Wschodu, sprawdź koniecznie, czy to książka dla Ciebie.
 
 
antologia-arabska-sekrety-orientu-recenzja-nawysokimobcasie.plAutor:
- Małgorzata Garkowska,
- K. C. Hiddenstorm ,
- Beata Majewska,
- Alicja Sinicka,
- Emilia Szelest,
- Aniela Wilk
Tytuł: „Sekrety orientu”
Data wydania: 2022-09-15
Wydawnictwo: Wydawnictwo Miraż
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788396456373
Liczba stron: 448
Ocena: 9/10
antologia-arabska-sekrety-orientu-wydawnictwo-miraz-nawysokimobcasie.pl

Antologia arabska „Sekrety orientu” - Wydawnictwo Miraż


„Sekrety orientu” przedstawiają sześć różnych historii, które rozgrywają się na kanwie realiów życia krajów arabskich. Znajdziesz w nich wartości uniwersalne dla tych miejsc, takie jak rodzina, honor czy miłość. W lekki sposób autorki przedstawiają targające bohaterkami namiętności oraz codzienne dylematy. Możesz spodziewać się różnorodnych wrażeń. Choć nie braknie tu elementów romansu, to znajdziesz także sensację czy kryminał. Jest różnorodnie, a dzięki temu bardzo ciekawie.


Każde opowiadanie to zupełnie inna historia i nowi bohaterowie. Jednocześnie nie musimy zapamiętywać wielu nowych wątków czy poznawać trudnych do zapamiętania szczegółów. Przez te opowieści się po prostu płynie, a kolejne informacje i bohaterowie przychodzą do nas we właściwym czasie. Z częścią z wykreowanych kobiet możemy się utożsamiać. Mają takie same potrzeby i pragnienia jak my, ale ich życie zaprowadziło je w dalekie zakątki świata. Pytanie, czy będą umiały się w nich odnaleźć oraz odkryją w tym szczęście.


Dalekie namiętności


Trzeba przyznać, że nic tak nie wciąga jak historie, które rozpalają wyobraźnię. Dzięki losom wykreowanych bohaterek zapominamy na chwilę o swoim świecie i zagłębiamy się w cudzy. Chcemy poczuć dokładnie to, co one i przynajmniej na chwilę zanurzyć się w namiętności. Antologia „Sekrety Orientu” to także rewelacyjna szansa na zapoznanie się z twórczością kilku polskich autorek. Jeśli jeszcze ich nie znasz, dzięki tej lekturze możesz to nadrobić.


Antologia arabska „Sekrety orientu” - recenzja


„Sekrety orientu” od Wydawnictwa Miraż to zbiór opowiadań Małgorzaty Garkowskiej, K.C. Hiddenstorm, Beaty Majewskiej, Alicji Sinickiej, Emilii Szelest i Anieli Wilk. Zanurz się na chwilę w miłości z Orientu i przekonaj się, że ludzie kochają równie mocno, niezależnie od miejsca, w którym żyją. Pikanterii dodaje egzotyczna dla nas kultura arabska, tamtejsze zwyczaje i bohaterowie, których trudno byłoby spotkać w naszych miasteczkach. Jest wciągająco, klimatycznie i romantycznie. Rewelacyjna pozycja na jesienno-zimowe wieczory. Gorąco polecam!Koniecznie daj mi znać, czy lubisz arabskie historia i czy ta książka Cię zainteresowała?
* Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Miraż

5 komentarzy:

 1. Lubię arabskie sagi . Mogę ci polecić Tanya Valko

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze takich ksiażek. Może kiedyś przyjdzie na nie czas

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta antologia to świetna propozycja dla miłośników różnorodności, zarówno wątki romansowe jak i sensacyjne czy kryminalne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zbiór opowiadań od kilku polskich autorek to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poznać twórczość kilku autorek na raz. :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)